Panasonic, 4K 21.000 lümen parlaklığa sahip lazer projektörü tanıtıyor

Panasonic Business, canlı sahneleme, sergi, kiralık ve kalıcı kurulumlarda kullanılması amaçlanan projektör serisine ek olarak 4K lazer-fosfor özelliğini duyurdu.

PT-RQ22K 3-Chip DLP™ SOLID SHINE lazer projektör, bir WUXGA/SXGA+ projektör olan RZ21K serisiyle aynı kompakt boyutlarda ve 21.000 lümen parlaklıkla birlikte gelir, ancak 4K+ (5120 x 3200) çözünürlüğe sahiptir.

Panasonic Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa: “PT-RQ22K;  Panasonic 4K projeksiyon serisini tamamlayarak PT-RQ32K ve PT-RQ13K ürünlerine katılıyor ve tek veya toplu projeksiyonlar için uygun, film benzeri görüntü kalitesiyle hafif, yüksek parlaklıklı 4K+ projektör talebini karşılıyor.”

Panasonic, Dörtlü Piksel Sürücü ve 240 Hz gerçek hareket işlemcisi de dahil son teknoloji görüntüleme özelliklerini geliştirdi. Isıya dayanıklı fosfor tekerlekler ve katı haldeki lazer modüller, sektörde önde gelen parlaklık, kontrast ve hassasiyet özellikleriyle canlı 4K+ görüntüler sunar. PT-RQ22K aynı zamanda BT.2020 emülasyonu sunar ve premium HDR video içeriğinin oynatılmasını destekler.

Hartmut Kulessa şunları ekledi: “Hava filtresi gerekliliğini ortadan kaldırarak ısı borusuna dayalı soğutmayla birlikte optik motoru koruyarak düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) ve sınıfında lider görüntü kalitesini bir araya getirdik. Projektörün tamamı, tozlu ortamlarda bile çok uzun süreler bakım gerektirmeden çalışabilir.”

Güvenilirliğin çok önemli olduğu roller için tasarlanmış PT-RQ22K ikili ışık motoruna sahiptir ve birincil kaynak arızalanırsa anında yedek video sinyaline geçebilir.

PT-RQ22K, tek kablolu 4K DIGITAL LINK bağlantısına sahiptir ve 3 Çipli DLP™ Panasonic lenslerinin tümüyle birlikte yeni piyasaya sürülen Panasonic 12G-SDI arabirim kartıyla (ET-MDN12G10) uyumludur.

6-9 Şubat arası Amsterdam RAI'de ISE 2018'de 1H20 numaralı standda Panasonic'i ziyaret edin veya Panasonic Görsel Sistem Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.com.tr/visual-system/