Panasonic ISE 2018'de 4K AV serisini destekliyor

Panasonic ISE 2018'de canlı sahneleme, sergi, kiralık ve kalıcı kurulumlarda kullanılması için projektör serisine eklenen 4K ötesi lazer-fosfor özelliğini duyurdu.

Hafif, yüksek parlaklıklı 4K+ projektör taleplerini karşılayan PT-RQ22K 3 Çipli DLPTM SOLID SHINE lazer projektörün piyasaya sürülmesi, Amsterdam'daki ISE'de Japon üreticinin yaptığı çok sayıdaki duyurudan sadece bir tanesi.

Ek olarak, Panasonic alışveriş merkezleri, mağazalar, toplantı odaları ve sınıflar için ideal olan, 43-86 inç aralığında değişen altı modellik 4K profesyonel ekran serisini tanıttı. Ağ ekranlarının montaj, kurulum ve kontrol süreçlerini basitleştirmek için tasarlanan EQ1 serisi, harici kablolar ya da set üstü kutusu gerekmeksizin 4K ve Tam HD içerikleri gösterebilen bir USB medya oynatıcıya sahip.

Ayrıca, 10.000 lümen sınıfı projektörlerle aynı kompakt ölçüleri ve hafifliği paylaşan Panasonic'in yeni 12.000 lümen lazer projektörü, şirketin filtresiz 1 Çipli DLPTM çift sürücülü lazer fosfor modelleri serisine katılıyor.

Panasonic, dijital görüntüleme için de yüksek kaliteli dijital işaret uygulamaları için tasarlanmış, etkileşimli ShadowSenseTM ekran serisini ISE 2018'e getiriyor. Dokunma özgürlüğü sağlayan, 42, 49 ve 55 inçlik AF1 ve LF80 ekranlarının çoklu dokunmatik özellikli sürümleri Panasonic standına entegre edildi.

Ek olarak, Panasonic yüksek parlaklıklı, hafif ve taşınabilir yeni projektör serisini duyurdu. 300 inçe kadar ekranlarda yüksek kontrastlı görüntüleme sunan PT-VW360 serisi sınıfının en hafif ve parlak projektörü.

Panasonic, eğitim ve kurumsal amaçlı platformlara yönelik yüksek parlaklıklı PT-MZ770 projektör serisini duyurdu. Bu iki model, düşük işletim maliyeti ve SOLID SHINE lazerin yüksek güvenilirliğiyle birlikte LCD görüntülemenin resim kalitesi ve taşınabilirliğini bir araya getirerek tozlu koşullarda olağanüstü güvenilirlik sağlıyor.

Aygıtın kamerasından akıllı telefonlara veri gönderen Panasonic LinkRay™ aktarım teknolojisi de MZ770 serisi tarafından destekleniyor ve bu özellik projektörleri görüntüleme ve diğer genel gösterim rolleri için aynı oranda uygun kılıyor.

Görsel-işitsel çözüm yelpazesinin yanı sıra ISE '18 Panasonic standı (Salon 1, Stant H20) görsel sanatçıları, lazer projeksiyon teknolojisini, 3D yansıtma ve izlemeyi bir araya getiren, kaçırılmaması gereken canlı, "muhteşem bir gösteri" sunacak.

Proje için Panasonic dört şirketle ortaklık kurdu. Painting with Light şov tasarımını üstlendi, Novaline görünmez projeksiyon perdesi kumaşını temin etti, Blacktrax ve Disguise (daha önce d3 technologies olarak biliniyordu) ise canlı gösterinin arka planında izleme çözümü ve sunucu teknolojisi sağladı.

Panasonic Avrupa Görsel Sistemler Direktörü Jan Markus Jahn şu şekilde konuştu: "Panasonic, ISE'deki varlığını her geçen yıl daha da artırıyor. ISE 2018, izleyicileri canlı performansın nerede başlayıp projeksiyonun nerede bittiği konusunda merak içinde bırakan, şimdiye kadarki en "muhteşem gösterimize" tanıklık etti. Ayrıca, görsel-işitsel teknolojimize çok güçlü bazı eklentiler yaparak yelpazedeki boşluklardan bir kısmını doldurduk.

ISE'deki Panasonic varlığı, yaratma özgürlüğü sağladığı şeklinde lanse edildi. Şirketlerin, kapasitelerini sağlayan teknolojik çözüme güvenerek sadece müşterilerine odaklanabilirlerse başarılı olacaklarına inanıyoruz.".

Panasonic Görsel Sistem Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için 6-9 Şubat tarihleri arasında Amsterdam RAI’de düzenlenecek olan ISE2018 fuarı 1-H20 salonundaki Panasonic standını veya şurayı ziyaret edin: https://business.panasonic.com.tr/visual-system/