PANASONIC ISE 2016'YA PARLAKLIK KATIYOR

Panasonic'in Amsterdam'da gerçekleştirilen ISE 2016 fuarında sergilediği teknolojik yenilikler arasında, 27.000 lümen parlaklığına sahip lazer projektör, 1,8 mm'lik inceliğe sahip video duvar ekranı ve sektörün en kompakt 10.000 lümen 1-Çipli DLP™ lazer projektörü yer alıyor.

ISE 2016'daki Panasonic standı, etkinlik şirketi XPION iş birliği ile geliştirilen 'Robot Deneyimi' veya kısa adıyla RobEx ile dikkatleri çekti. 98 inç 4K çözünürlüğe sahip ekranlı endüstriyel düzeydeki robotlar, sürükleyici bir görüntüleme deneyimi yarattılar.

Projektörlerde ise, Panasonic'in ürünleri arasında en yüksek parlaklığa sahip olan ve SOLID SHINE lazer teknolojisini kullanan 3-Çipli DLP™ PT-RZ31K projektör serisi piyasaya sürüldü. Projektörler 2016 sonbaharından itibaren WUXGA ve SXGA+ çözünürlüklerinde ve her biri 28.000 merkez lümen parlaklığında sunulacak.

Kiralama ve sahne tasarımı alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış olan projektörler, bakım gerektirmeyen kesintisiz çalışma garantisi sunuyor. Kompakt projektörler mevcut 3-Çipli DLP™ Panasonic lensleri ile uyumlu olduğundan, operatörlerin ellerindeki mevcut lensleri farklı projektörlerde kullanabilmelerine olanak sağlıyor.

Ayrıca, Panasonic sektörün en hafif ve en kompakt 10.000 lümen 1-Çipli DLP™ lazer fosfor projektörünü tanıttı. PT-RZ970 serisi üç farklı modelde sunuluyor, 10.000 merkez lümen parlaklığıyla öne çıkıyor. Birçok ödül kazanan projektör PT-RZ670 serisinin özelliklerine ve teknolojisine eklemeler yapılarak geliştirilmiş bulunuyor ve önceki modele kıyasla yaklaşık 1,5 kat daha fazla parlaklık sunuyor.

ISE 2016'da ayrıca toplantı odalarında ve sınıflarda kullanılması amaçlanan üç yeni 5.000 lümen sınıf projektörü; PT-RZ570, PT-FZ570 ve küçük, hafif PT-EZ590 tanıtıldı.

Panasonic, bunların yanında genişletilmiş ekran grubunu da görücüye çıkardı. EF1 serisi, mevcut giriş serisine 84, 75 ve 32 inç ekranlar ekliyor ve şık IPS panellerinde yüksek görüntü kalitesi, güvenilirlik ve kendi kendine yeten işlevselliğe odaklanıyor.

Bir başka ekleme de, sezgisel kullanıcı ara yüzlü ve bilgisayarsız çalışan bir etkileşimli beyaz tahta, yani BF1 serisi. 2016 yılının Temmuz ayında piyasaya sürülmeye hazırlanan BF1 serisi, yansıma engelleyici ekran ve birçok kablo bağlantısından oluşan Evrensel Renk Tasarımı teknolojisi ile donatıldı.

Görücüye çıkan üçüncü ekran ise, 2016 yılının Eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanan 55 inç video duvar ekranıdır. Yalnızca 1,8 mm kalınlığında çerçeveye sahip ekran dijital tabelalar ve bilgi ekranlarında kusursuz görüntü kalitesi sağlıyor.

Panasonic ayrıca LED ekran teknolojisini kullanarak bilgi, eğlence, yönlendirme ve reklam içeriklerinin basit bir şekilde paylaşılabilmesini sağlayan Light ID teknolojisini de ISE 2016'da vitrine çıkardı.

Panasonic Görsel Sistem Çözümleri Direktörü Jan Markus Jahn, görüşlerini şu şekilde belirtti: “ISE 2016'da şimdiye kadarki en büyük standımızla ve şimdiye kadar sergilediklerimizden daha fazla görsel uygulama ile daha büyük ve daha iyi bir sunum yapacağız. Projektör ve ekran yelpazemiz şimdi son derece güçlü. Büyük bir güvenle söyleyebilirim ki, Panasonic her çeşit nihai kullanıcıya uygun, baştan sona görsel çözümler sunuyor."

Panasonic'in profesyonel görsel sistem çözümleri hakkında bilgi edinmek için 9-12 Şubat tarihleri arasında Amsterdam RAI’de düzenlenecek olan ISE2016 fuarı 1-H20 salonundaki Panasonic standını veya https://business.panasonic.com.tr/visual-system/adresini ziyaret edin.