Panasonic 10 yıl boyunca bakım gerektirmeyen projektör geliştirdi

Panasonic, kontrol odası uygulamalarına yönelik ve 10 yıla kadar hizmet ömrüne sahip yeni kısa menzilli lazer projektörü piyasaya sürüyor.

Sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenen PT-RZ575, 20.000:1 kontrast oranında 5200 lümen parlaklık sağlıyor. Projektör, genelde karanlık olan kontrol odalarında görev kritik etkinliklerin uzun vadeli ve tutarlı bir performans göstermesi için sürekli parlak mod özelliğine sahip.

Projektör, Panasonic'in benzersiz SOLID SHINE™ lazer teknolojisinden yararlanarak, güvenilirlik ve rakipsiz tek tip parlaklık sağlıyor. Toza karşı dayanıklı muhafazası, hava geçirmeyen optik bloğu ve filtresiz tasarımı, bakım gerektirmeyecek şekilde çalışmasını sağlıyor.

Panasonic Projektör Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa ürün hakkında şunları söylüyor: “Panasonic’in SOLID SHINE lazer seçenekleri, parlaklığın ve bakım gerektirmeyen uzun ömrün ideal bir birleşimini sunan beş farklı çalıştırma moduna sahip. Kontrol ve izleme odaları gibi karanlık ortamlarda genellikle tam güç gerekmediği için, bu ürün ideal bir seçenek haline geliyor. Kullanıcılar, üç düşük parlaklık modu ile birlikte 7/24 ve 365 gün kullanım süresini 87.600 saate yükselten uzun ömürlü modlar arasından seçim yapabilir. Bu, ışık kaynağının değiştirilmesine gerek kalmadan yaklaşık 10 yıllık kesintisiz hizmet süresine denk geliyor.”

7/24 kesintisiz projeksiyon için tasarlanan RZ575, zaman içinde solmayan canlı renkler sunuyor. Buna ek olarak, görev kritik uygulamalara uyacak şekilde, projektöre iki gizli ışık kaynağı sağlayan ve nadir görülecek bir ışık kaynağı arızasında lazer diyotlarını modül haline getirerek, kesintisiz projeksiyon oluşturan sağlam ve çift sürücülü lazer optik motorla sunuluyor.

Hartmut Kulessa, “Panasonic, yoğun kullanıma uygun tasarlanan ve eğitim, müzeler, sergiler ve dijital sinyal uygulamaları için uzun ömürlü parlaklık için tasarlanan, gerçekten bakım gerektirmeyen filtresiz projektörlerle projeksiyon yeniliklerinde sektöre öncülük ediyor” diye ekliyor.

Panasonic SOLID SHINE lazer projeksiyon teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.com.tr/visual-system/solid-shine