PANASONIC DEVELOPS DISPLAYS WITH 'LIGHT ID' TRANSMISSION FUNCTION

Panasonic, LED ekran teknolojisini kullanarak bilgi, eğlence, rehberlik ve reklam içeriklerinin basit bir şekilde paylaşılabilmesini sağlayan Light ID teknolojisini ISE 2016'da vitrine çıkarıyor.

Panasonic Light ID akıllı telefonlar ile dijital tabelaları birbirine bağlıyor. İnsan gözünün algılayamayacağı hızda yanıp sönen LED'ler aracılığıyla ayrıntılı bilgi akışı sağlıyor. Sistem, ilgili mobil uygulama üzerinden, ekranlar ve LED tabelalar gibi Light ID aktarıcıları ile akıllı telefonlar arasında doğrudan içerik paylaşıyor.

Panasonic Avrupa Pazarlama Müdürü Enrique Robledo “Mağazaların içlerinde ve dışlarında yer alan bilgi ekranlarına olan talep artmaya devam ediyor. Light ID gibi çözümlerin, reklam mesajları ile diğer bilgileri etkin bir şekilde dağıtabilmesi önem kazanmaya başlıyor,” şeklinde konuştu.

Sistem, yüksek hızlı arka plan ışığı kontrolü teknolojisini kullanarak ekrandaki Light ID'lerin aktarımına olanak sağlıyor. Aktarım, ekrana bağlanacak uyumlu bir set üstü kutu (STB) aracılığıyla veya USB bellek aygıtı kullanılarak dahili medya oynatıcısı üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Enrique Robledo “Tek bir ekran akıllı telefonlara çeşitli bilgiler aktarabilir. Bu teknolojinin, turistik alanlarda son derece heyecan verici uygulamalarına rastlanabileceğini düşünüyoruz; örneğin hava alanlarında, tren istasyonlarında veya alışveriş merkezlerinde kullanılan yönlendirme bilgileri çeşitli dillerde sunulabilir.

Müzelerden de oldukça fazla ilgi gelmesini bekliyoruz, mesela sergilenen ürünlere dair ayrıntılı bilgiler ve sesli yönlendirmeler akıllı telefonlar veya tabletler üzerinden sunulabilir.”

Yeni ekranın ve Light ID platform hizmetinin bu yıl içerisinde piyasaya çıkması planlanıyor.

Bu ürünün tanıtımını izlemek için 9-12 Şubat tarihleri arasında Amsterdam RAI’de düzenlenecek olan ISE2016 fuarı 1-H20 salonundaki Panasonic standını veya Panasonic'in Görsel Sistem Çözümleri hakkında bilgi edinmek için https://business.panasonic.com.tr/visual-system/ adresini ziyaret edin.