Panasonic, deyim yerindeyse "kuzu postuna bürünmüş kurt" projektörlerini tanıtıyor

Panasonic, 10.000 lümen sınıfındaki mevcut projektörleriyle aynı kompakt boyutları ve düşük ağırlığı paylaşan yeni 12.000 lümen lazer projektörünü piyasaya süreceğini açıkladı.

2018 yılı sonbahar aylarından itibaren kullanıma sunulacak PT-RZ120, 7000 lümenlik PT-RZ770 serisi içinde bulunan, 8.500 lümen projektör PT-RZ870 ile birlikte piyasaya sürülecek.

Her iki yeni seri de SOLID SHINE lazer projektörlerdir ve Panasonic’in beğeni toplayan filtresiz, 1 Çipli DLP™ ikili sürücülü lazer fosfor modelleri serisi arasında yerlerini alacak.

Projektörler, parlak, ikili lazer modül ve ikili fosfor tekerlekli SOLID SHINE Lazer sürücüyle canlı ve net görüntüler sunuyor. Hava sızdırmazlar ve toza, kire dayanıklı optik üniteleri ve hava filtresi gerekliliğini ortadan kaldıran soğutma sistemleri sayesinde, hiçbir bakım yapılmadan 20.000 saate kadar çalışabilirler.

Panasonic'in Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa: “Bu projektörlerdeki üstün görüntü kalitesinin sırrı, ışık kaynaklarından enerji kaybını azaltırken renk doğruluğunu maksimize etmek için uyum içinde çalışan, ikili ısıya dayanıklı fosfor tekerleklerle geliştirilen, benzersiz bir renk çarkı sistemi olan dörtlü renk uyumlaştırıcıdır.” “Bu projektörleri kuzu postunda kurtlar olarak nitelendiriyoruz. AV uzmanları, bu kadar kompakt ürünlere kattığımız doğru renkler ve olağanüstü parlaklık karşısında adeta büyüleniyor.”

Çoklu projektör eşitleme fonksiyonu, ana projektörden eşitlenen projektör ağında dinamik kontrast ve objektif fonksiyonlarının kontrolünü sağlarken görüntü gereksinimlerine göre dijital olarak modülasyonu yapılan, 10.000:1 dinamik kontrast, kare kare ışık çıkışını kontrol eder.

Hem PT-RZ120 hem de PT-RZ870, 4K video sinyal girişini DIGITAL LINK kullanan bir kablo veya HDMI® terminali aracılığıyla  desteklerken HDMI®, DVI-D, 5BNC, D-Sub ve RS232C bağlantılarını bir araya getiren 3G-SDI ile profesyonel kurulumlara yönelik geliştirilmiştir.

Mevcut denetim sistemleriyle entegre olacak şekilde tasarlanmış tüm projektörler, HDBaseT™, Art-Net, Crestron Connect™ ve PJLink™ protokolleriyle uyumludur ve Panasonic'in 1 Çipli DLP™ modeller için değiştirilebilir lensler ailesini paylaşır.

Daha fazla bilgi için ISE 2018'de Salon 1'de 1-H20 no'lu standı ziyaret edin ya da Panasonic Görsel Sistem Çözümleri sayfasına gidin: https://business.panasonic.com.tr/visual-system/