PANASONIC KİRALAMA SEKTÖRÜNE YÖNELİK 28.000 LÜMENLİ LAZER PROJEKTÖRÜNÜ PİYASAYA SÜRÜYOR

Panasonic, şirketin ilk 3 Çipli DLPTM SOLID SHINE lazer fosfor projektörü serisi olan ve özellikle büyük alanlarda kullanıma yönelik tasarlanan 28.000 lümenli PT-RZ31K serisini ISE 2016’da piyasaya sürdü.

Projektörler, her biri 28.000 merkez lümen parlaklık sunan hem WUXGA hem de SXGA+ olarak 2016 yılının sonbahar aylarından bu yana piyasada. Projektörler bakım gerektirmeyen çalışma, düşük maliyet tutarı, küçük kabin ve büyüleyici bir görüntü kalitesi gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Ayrıca, yeni sıvı soğutma sistemi ile güvenilirlik ve sessiz çalışma daha da iyi hale getirilmiştir.

Seri, 3 Çipli DLPTM projektörlerine yönelik mevcut Panasonic lensleri ile uyumlu olup operatörlerin envanterlerindeki projektörler arasında lens paylaşabilmelerini sağlıyor.

Panasonic Avrupa Projektör Pazarlama Yöneticisi Hartmut Kulessa, seri hakkındaki düşüncelerini şöyle paylaşıyor: “Panasonic olarak özellikle büyük alanlara, projeksiyon eşleştirmesine ve açık hava etkinliklerine yönelik, yüksek parlaklık seviyesindeki projektörlerin üretiminde son derece güçlüyüz. Güçlü olduğumuz bu alanlara bir de lazer projektörünü ekleyerek, kiralama alanındaki paydaşlarımıza ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kadar küçük, güvenilir ve parlak bir teknoloji ile kazançlı bir alternatif sunuyoruz. RZ31K serisinin, dinamik yedekleme konseptini neredeyse ortadan kaldırdığını düşünüyoruz. Projeksiyonlar geçmişe göre daha küçük ve daha az karmaşık olacağı için zamandan ve masraftan tasarruf ettirmesi açısından etkinlik üretim ekiplerince sevinçle karşılanacaktır. Sabit montajlar için ise kalıcı 3D eşleştirme montajlarına yönelimi artıracaktır. Müşterilerin çoğu kalıcı bir eşleştirme montajı oluşturmak istiyor ancak lambaların değişimi ve projektörlerin bakımına yönelik sürekli bir ihtiyaç nedeniyle bütçeler hep göz önünde bulundurulmak zorunda kalınıyor. RZ31K, büyük alanlara yönelik montajlarda ihtiyaç duyulan yüksek parlaklığı sağlayarak bakım gerektirmeme ve düşük maliyetlerle çalışma konseptlerini bir araya getiriyor.”

Projektörler, sürükleyici bir görüntü kalitesi sağlamaya yönelik olarak tasarlanan bir dizi görüntü iyileştirme teknolojisini bir arada sunuyor. Bunların arasında; akıcı aksiyon sekansları için 120 Hz’lik bir Real Motion Processor teknolojisi, 20:000:1 kontrast oranı, ince ayrıntılara yönelik Detail Clarity Processor 5 teknolojisi ve eşleştirme uygulamalarında iyileştirilmiş renk ve parlaklık için System Daylight View 3 teknolojisi bulunuyor.

RZ31K serisi, 360 derecelik bir montaj imkanı, uzak mesafelerde video ve kontrol sinyallerinin DIGITAL LINK ile tek kablo iletimi, yedekleme giriş ayarı, kenar birleştirme, renk eşleştirme ve geometrik ayarlama fonksiyonlarıyla birden fazla projektörü birleştirmeye yönelik parlaklık ve renk kontrolü sunuyor.

Serinin tanıtımını izlemek için 9-12 Şubat tarihleri arasında Amsterdam RAI’de düzenlenecek olan ISE2016 fuarının 1-H20 salonundaki Panasonic standına uğrayın veya Panasonic Görsel Sistem serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen https://business.panasonic.com.tr/visual-system/adresini ziyaret edin.