PANASONIC EĞİTİME YÖNELİK ‘DAYANIKLI’ LAZER PROJEKTÖRÜ PİYASAYA SUNUYOR

Panasonic eğitim pazarını hedefleyen yeni 1 Çipli DLP™ SOLID SHINE teknolojisine sahip lazer fosfor projektörü önümüzdeki ayki ISE2016'da görücüye çıkarıyor.

WUXGA çözünürlük ve yeni nesil katı hal lazer diyotlar için en yeni DLP™ modülünden yararlanan PT-RZ570 modeli, ışık kaynağının neden olduğu enerji kaybını azaltan, algılanan parlaklığı yükselten ve renk doğruluğunu geliştiren dört segmentli Dörtlü Renk Armanizörü renk tekerleğine sahip.

Panasonic Projektör Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa ürünle ilgili şu ifadeleri kullanıyor: “PT-RZ570 ideal fiyat-performans oranını sunmasıyla ön plana çıkan kompak bir projektördür.” 5.000 lümen parlaklığı, eşsiz görüntü kalitesini, 20.000 saat bakım gerektirmeden çalışabilmeyi ve yaklaşık 50 öğrenci kapasiteli orta ölçekli sınıflarda kullanımını kolaylaştıran özellikleri bir araya getiriyor.”

Projektör, Panasonic'in opsiyonel ET-YFB200G DIGITAL LINK Değiştiricisi ile birlikte kullanıldığında, Uzun Mesafe Modunda görüntü ve kontrol sinyallerinin tek bir kablo ile 150 metreye kadar ulaştırabilmesini sağlayan DIGITAL LINK teknolojisi ile donatılmış bulunuyor.

Etkin soğutma sistemi ve soğutucu gibi teknolojilerin bir araya gelmesiyle çalışma gürültüsü Sessiz Modda yalnızca 29 dB olarak ölçülüyor. Üstelik PT-RZ570, 360 derecelik kurulum imkanı da sunuyor.

Ayrıca, dinamik kontrast daha derin siyah ve daha gelişmiş görüntü tanımı sağlamak üzere ışık çıkışını görüntü gereksinimlerine göre kare kare modüle ederek, 20.000:1 kontrast oranına ulaşılmasına yardımcı oluyor.

Hartmut Kulessa “Metin ve grafikleri net hale getiren bu gibi teknolojileri bir arada kullanarak öğrencilerin ekrandakileri rahatça görebilmesini sağlıyor; bu sayede lamba tabanlı rakip projektörlere göre görüntü kalitesinde çıtayı artırıyoruz,” diye ekliyor.

PT-RZ570 Mart 2016’da piyasaya çıkıyor. ISE2016’da diğer iki 5.000 lümenlik projektör serisi ile görücüye çıkacak. PT-EZ590, eğitime yönelik veya kurumsal etkinliklerde projektörün serbestçe konumlandırılmasına olanak tanıyacak şekilde tasarlanmış ve değiştirilebilir lensler içeren bir LCD projektör serisi. PT-FZ570 ise özellikle mevcut projektörlerin kolayca değiştirilmesini uygun hale getiren geniş yakınlaştırma ve değiştirme aralığı sunan sabit lensli bir LCD projektör serisi olarak öne çıkıyor.

Bu üç ürünün tanıtımını izlemek için 9-12 Şubat tarihleri arasında Amsterdam RAI’de düzenlenecek olan ISE2016 fuarı 1-H20 salonundaki Panasonic standını veya geniş Panasonic Görsel Sistem ürün yelpazesi hakkında bilgi edinmek için https://business.panasonic.com.tr/adresini ziyaret edin.