Panasonic yeni projektörünü tanıtıyor

Panasonic, mevcut 10.000 lümen sınıfı projektörleriyle aynı şekilde kompakt ve hafif tasarımda uzun ömürlü parlaklık sağlayan yeni 12.000 lümenli lazer projektörünü piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Ekim'de satışa çıkması beklenen  SOLID SHINE lazer projektör, şirketin filtresiz 1-Chip DLP lazer fosfor ürün yelpazesinin yeni üyesi PT-RZ660, 6.000 lümenli PT-RZ120 serisinin mevcut gövdesi içine yerleştirilerek sektör lideri bir parlaklık ve boyut oranına sahip oluyor.

Projektör, hava filtresi ihtiyacını ortadan kaldıran hava ve toz geçirmez optik üniteler ve soğutma sistemleri ile 20.000 saate kadar bakım gerektirmeyen çalışabilirliğin yanı sıra eğitim, müzeler, sergiler ve dijital tabelalardaki kalıcı kurulumlarda yoğun kullanım için de uygun.

Projektörün zengin görüntü kalitesi ise parlak, çift lazerli modül ve çift fosforlu tekerlekten oluşan SOLID SHINE Lazer sürücülerle keskin ve canlı görüntüyü harmanlayarak olağanüstü saf renkleri yeniden üreten hibrit tekerlek sistemi tarafından sağlanıyor.

Panasonic Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa, konuyla ilgili "Lazer projeksiyonda pazar liderleri olarak mümkün olan en kompakt tasarımda doğru renkleri ve en yüksek parlaklığı elde etmeye çalışıyoruz. PT-RZ120, artık sektörde referans sınıfındaki bir model. AV profesyonelleri, renk doğruluğunu en üst düzeye çıkarmak için uyum içinde çalışan çift ısı dirençli fosfor tekerlekleriyle geliştirilmiş, benzersiz bir renk tekerleği sistemi olan dörtlü renk armonizörü tarafından üretilen projektördeki üstün görüntü kalitesiyle büyülenecek” dedi.

Dijital modülasyonlu 10.000:1 dinamik kontrast, görüntü gereksinimlerine göre ışık çıkışını her bir karede kontrol ederken çok projektörlü bir senkronizasyon işlevi, bir projektörler ağı üzerinden dinamik kontrast ve deklanşör işlevlerinin kontrolünü sağlanıyor ve bir ana projektörde senkronize ediliyor.

PT-RZ120, DIGITAL LINK veya bir HDMI® terminali kullanarak tek bir kablo aracılığıyla 4K video sinyal girişini desteklemenin yanında 3G-SDI ile HDMI®, DVI-D, 5BNC, D-Sub ve RS232C bağlantılarını birleştirerek profesyonel kurulumlarla da uyumlu hale geliyor.

Mevcut kontrol sistemlerine entegre etmek için tasarlanan tüm projektörler; HDBaseT™, Art-Net, Crestron Connect™ ve PJLink™ protokolleri ile uyumlu olmanın yanında Panasonic’in 1- Chip DLP™ modelleri için değiştirilebilir lens ailesini paylaşıyor.

Panasonic’in Görsel Sistem Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için: https://business.panasonic.com.tr/visual-system