PANASONIC YÜKSELTİLEN 5.000 LÜMENLİ PROJEKTÖR SERİSİNİ PİYASAYA SÜRÜYOR

Panasonic, eğitime ve kurumsal pazarlara yönelik 5.000 lümen sınıfındaki üç yeni projektör serisini Amsterdam’da gerçekleştirilen ISE 2016’da piyasaya sürdü.

WUXGA çözünürlük için güçlü 1-Chip DLP™ modülünden ve yeni nesil katı hal lazer diyotlardan yararlanan PT-RZ570 modeli, ışık kaynağının neden olduğu enerji kaybını azaltan, parlaklığı yükselten ve renk doğruluğunu geliştiren dört segmentli Dörtlü Renk Armanizörü renk tekerleğine sahip.

Seri, ağır iş yükü gerektiren orta ölçekli sınıflarda kullanımı kolaylaştıran 5.200 lümen parlaklığını, eşsiz görüntü kalitesini, 20.000 saat bakım gerektirmeden çalışabilme olanağını bir araya getiriyor.

Panasonic, PT-RZ570’in yanında çok amaçlı LCD projektörlerinden popüler EZ serisinde yenileme yaptığı küçük ve hafif PT-EZ590 serisini de tanıttı. Sınıflara, konferans salonlarına ve amfilere yönelik tasarlanan bu seri, WUXGA dahilinde 5.400 lümene kadar (XGA dahilinde 6.200 lm) verim gösterir ve önceki serilere nazaran 10.000:1 oranındaki kontrast performansını ikiye katlayarak 29db oranına kadar sessizlik sağlayabilir. Bu seri, değiştirilebilen lensleri sayesinde esnek bir montaja ve konumlandırmaya olanak sağlamaktadır.

Üçüncü projektör serisi, PT-FZ570 LCD projektör serisidir. Yüksek öğrenime yönelik tasarlanan bu seri olağanüstü bir dayanıklılık, düşük bir maliyet ve harika bir görüntü sunuyor.

Projektörler, ECO Modunda 8.000 saate kadar uzatılan lamba değişim direncine ve bakım gerektirmeden yıllarca çalışabilmesi anlamına gelen 16.000 saatlik değişim döngüsü bulunan tekrar kullanılabilir Süper Eko Filtrelerine sahip olacak şekilde tasarlandı. Geniş yakınlaştırma aralığı ve lens kaydırma özellikleri, bu projektörü mevcut kurulumlara dahil edilebilen ve eski projektörlerin yerini alabilen ideal bir projektör haline getiriyor.

Ödüllü PT-FW430 serisinin güncellenmiş halleri olan bu projektörler, her biri 10.000:1 kontrast oranı bulunan WUXGA çözünürlüklü PT-FZ570 ve WXGA çözünürlüklü PT-FW530 olarak 4.500 lümenli iki çeşit olarak sunulacak. Özellikle de geniş yakınlaştırma ve kaydırma aralığı ile donatılan sabit lensi sayesinde mevcut projektörlerle kolayca değiştirilebilir.

Panasonic Projektör Pazarlama Yöneticisi Hartmut Kulessa şunları ifade ediyor: “Pek çok kullanıcıyı memnun edebilecek bir projektör serisini piyasaya sunduk. Bu ürün, müzeler veya perakendeciler gibi ağır iş yükü bulunan kullanıcılardan küçük ofislere, konferans salonlarına ve sınıflara kadar geniş bir kullanım alanı sağlıyor.”

PT-RZ570 gönderimleri 2016 yılının Mart ayında, PT-EZ590 ve PT-FZ570 serisi gönderimleri ise Nisan ayında yapılacak.

Bu üç ürünün tanıtımını izlemek için 9-12 Şubat tarihleri arasında Amsterdam RAI’de düzenlenecek olan ISE2016 fuarı 1-H20 salonundaki Panasonic standını veya Panasonic Görsel Sistem ürünlerinin tümü hakkında bilgi edinmek için https://business.panasonic.com.tr/visual-system/adresini ziyaret edin.