Panasonic ISE 2017'de projektör serisini tanıttı

Panasonic, yeni 20.000 lümen lazer projektörü piyasaya süreceğini duyurdu. Yeni projektör, Avrupa'nın en çok satan yüksek parlaklığa sahip projektörü PT-DZ21K'nin bir devamı niteliğinde.

Kiralama hizmetleri, etkinlikler ve geniş mekan uygulamaları için uygun 3 Çipli DLP™ SOLID SHINE lazer serisi PT-RZ21K,  Japon üreticinin Amsterdam'daki etkinlikte yaptığı birçok duyurudan biri oldu.

Panasonic aynı zamanda kullanıcı dostu, yüksek parlaklığa sahip, hafif ve taşınabilir altı adet yeni ünitesiyle eğitim ve kurumsal ortamlara yönelik projektör serisini de yeniledi. 3LCD PT-VZ580 serisi; WUXGA çözünürlükte 5.000 lm, WXGA çözünürlükte 5.300 lm ve XGA çözünürlükte 5.500 lm parlaklık sunan üç kablosuz ve üç ağ destekli modelden oluşuyor.

Etkinlikteki Panasonic standında (Salon 1 Stant H20) eğitim, şirket, halka açık ekran ve canlı etkinlik sektörlerine yönelik görsel-işitsel çözümlerin sergilendiği bölümler yer alıyor. Hem canlı bir gösterinin sunulduğu hem de uçan dev nesneler üzerine hareketli 30.000 lümen lazer projektörle görüntülerin yansıtıldığı, nefes kesici bir canlı etkinlik de izleyicileri bekliyor.

Panasonic, bu etkinliği hayata geçirmek için dört şirketle işbirliği yaptı. Painting with Light; Airstage'in sağladığı, AirOrbs denen, içi helyum dolu hareketli kürelere yansıtılan gösteri ve içeriği hazırladı. d3 Technologies ise içeriğin oynatılmasından, gerçek zamanlı yansıtmadan ve işbirliği kapsamındaki tüm teknolojilerin eksiksiz entegrasyonundan sorumlu. Bunun yanı sıra Blacktrax, hareketli nesnelere doğru görüntülerin yansıtılmasına imkan tanıyan bir takip sistemi sağlıyor.  

Etkinlikte LinkRay de resmi olarak piyasaya sunulacak. ISE 2016'da sunulan 1-2-1 pazarlama çözümü konseptinde, dijital verilerin iletilmesi için LED ışık kaynaklarında bağımsız kodlar kullanılıyor. Stant ziyaretçileri, stanttaki ışık plakaları ve ekranlardan aldıkları ürün bilgilerini, doğrudan akıllı telefonlarında görebiliyor.

Panasonic, SF2 serisinin ön gösterimini dijital sinyal ekranlarıyla ilgilenen ziyaretçilerle buluşturuyor. Full HD E-LED ekran panellerinden oluşan ve dört ayrı boyutta sunulan bu yeni seri, 450 cd/m2 parlaklığa sahip geniş açılı görüntüleme sağlayan IPS panel teknolojisinden yararlanıyor. Serinin son derece yüksek enerji tasarrufu sağlayan E-LED arka aydınlatması sayesinde ekranlar, 7/24 çalışacak kadar uygun maliyetli.

Ayrıca Panasonic, dijital beyaz tahta iletişimini iş ve eğitim dünyası için uygun fiyatlı hale getireceği belirtilen iki yeni 10 noktalı dokunmatik panel ekranı tanıttı. Mevcut interaktif ekran serisini tamamlayan 75 inç 4K doğrudan LED panel (TH-75BQE1) ve 65 inç Full HD doğrudan LED panel (TH-65BFE1), USB ve HDMI veya VGA üzerinden PC'ye bağlandığında Panasonic'in Beyaz Tahta Yazılımı ile uyumlu.

Panasonic Avrupa Görsel Sistemler Direktörü Jan Markus Jahn şöyle diyor: "Panasonic, ISE'de her geçen yıl gücüne daha fazla güç katıyor. Bu yıl, canlı etkinlikler sunduğumuz için özellikle heyecanlıyız. Lazer teknolojisiyle ilişkilendirilen düşük çalıştırma ve kiralama maliyetleri sayesinde, projeksiyon sistemlerinin kullanıldığı canlı etkinlikler düzenlemek çok daha kolay hale geldi. Sektörün en popüler yüksek parlaklığa sahip projektörünün lazer sürümü olan RZ21K'nin piyasaya sunulmasıyla, pazarın bu kolu daha da hızlı büyüyecek. Ayrıca bununla bağlantılı yayın ve görsel-işitsel ürünlerinden oluşan serilerimiz sayesinde, sektörde daha da önemli bir rol oynayacağız."

ISE 2017'de Panasonic ile ilgili en güncel bilgilere ulaşmak için lütfen https://business.panasonic.eu/ISE2017 adresini ziyaret edin