PANASONIC LAZER PROJEKSİYONDA YENİ GÜVENLİK DÜZEYLERİNİN YOLUNU AÇIYOR

Panasonic, içerdiği çift lazer dizisi sayesinde projektör içinde otomatik yedekleme oluşturan yüksek parlaklığa sahip iki yeni lazer projektörün tanıtımını gerçekleştirdi.

Her ikisi de 3 çipli DLPTM lazer projektör olan PT-RZ12K ve PT-RS11K modelleri ile üniversiteler, müzeler ve dijital tabela sağlayıcıları gibi büyük hacimli kullanıcılar hedefleniyor. Her iki projektör de yerel 120 Hz kare hızına sahip olmakla birlikte 24/50/60 Hz girişleri daha yüksek kare hızına ölçeklendiren ve hareket bulanıklığını ortadan kaldırıp görüntü keskinliğini artıran çerçeve değiştirme teknolojisi ile donatılmış bulunuyor.

WUXGA (PT-RZ12K) ve SXGA+ (PT-RS11K) çözünürlüğünde 12.000 lümen parlaklığına sahip projektörler, servis işlemi gerektirmeyen ve filtre değiştirmeye ihtiyaç duyulmadan 20.000 saatlik çalışma süresi ile bakım kavramını neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor.

Her iki modelde arıza emniyetli ve çift sürücülü lazer optik motor ile, çalışma sesini azaltırken, lazer ışık kaynağı performansını da en yüksek seviyeye çıkaran yeni bir sıvı soğutma sistemi yer alıyor.

Panasonic Avrupa Ürün Pazarlama Yöneticisi Hartmut Kulessa görüşlerini şu şekilde paylaşıyor: "Bu iki yeni projektör ile dijital tabelanın yaratıcı dünyasının kapılarını herkese açtığımızı düşünüyoruz. Yüksek parlaklıkları ve bakıma ihtiyaç duymamaları sayesinde projektörleri yedi yıl boyunca günde 12 saat çalıştırabilmek mümkün hale geliyor. Bu durum, dijital tabela sektörü için harika bir gelişme. Toplam Sahip Olma Maliyeti, lamba bazlı projeksiyonlar ve düz ekranlar ile kıyaslandığında lazer projeksiyonu daha avantajlı kılıyor.

Piyasadaki lazer projektörlerin birçoğunda seri halde takılmış bir ışık kaynağı kullanılıyor. Bu nedenle, tıpkı yılbaşı ağaçlarında olduğu gibi, ışık kaynaklarından biri arızalandığında, çoğu ışık kaynağı da onunla birlikte arızalanıyor. Bizler bu projektörleri bağımsız LED'lerin her birine ayrı olarak güç sağlanacak şekilde tasarlayıp arıza emniyetli lazer ışık kaynağı yedekleme devresi ile destekledik. Bu sayede olası arızalar parlaklığa ve renk bütünlüğüne minimum oranda etki ediyor. Bu da ses ve görüntü uzmanlarının dikkatini çekecek şekilde fazladan iki güvenlik katmanı sağlıyor." 

Panasonic görsel ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen https://business.panasonic.co.uk/visual-system/ adresini ziyaret edin.