PANASONIC 2016 RIO OLİMPİYATLARI VE PARALİMPİK OYUNLARI SEREMONİLERİ İÇİN GÖRSEL ÇÖZÜM TEDARİK ETMEK ÜZERE ORTAKLIK ANLAŞMASI İMZALADI

“Resmi Seremoni Ortağı” olmak için Rio 2016 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi (Rio 2016) ile anlaşma imzalayan Panasonic, Rio 2016 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Seremonilerine yönelik olarak anahtar teslim görsel faaliyet hizmetleri sağlayacak.

Panasonic, imzalanan ortaklık anlaşması kapsamında 100’den fazla yüksek parlaklığa sahip kompakt 20.000 lümenlik projektör (PT-DZ21K2), çoklu yayın formatlarını destekleyen 2-M/E resim masaları (AV-HS6000 serisi) ve diğer görsel ekipmanları sağlayacak.

Ses ve Görsel Ekipmanlar kategorisinde Dünya Çapında Resmi Olimpiyat Ortağı olan Panasonic, Rio de Janeiro’daki dünyanın en iyi seremonilerini seyredecek olan izleyicilerin tamamına etkileyici görüntüler sunarak Açılış ve Kapanış Seremonilerinin kalitesinin ve heyecanının artmasına katkıda bulunacak.

Ortaklık kapsamında ve Panasonic’in en son teknolojileri ve geçmişten gelen kapsamlı Olimpiyat Oyunları tecrübesinden faydalanmak üzere Panasonic, Rio 2016 Seremoni Departmanı ve prodüksiyon şirketi CC2016 (Ceremony Cariocas) ile yakından çalışacak. Panasonic; Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına yönelik görsel sistemler için projektör sistem tasarımı, teknik danışmanlık, sistem kurulumu ve yerinde çalıştırma ve bakım dahil olmak üzere anahtar teslim görsel çözüm sağlanmasından sorumlu olacak.

Panasonic’in yöneticilerinden Satoshi Takeyasu şöyle konuştu “Panasonic’in Olimpik Harekete yönelik büyük katkılarda bulunacağı başarılı yeni bir dönem açmak üzere Panasonic olarak ilk defa ‘Resmi Seremoni Ortağı’ olmaktan ve Olimpiyat Oyunları Seremonilerine desteğimizi sunmaktan onur duyuyoruz. Şüphesiz, Rio 2016 benzersiz ve harikulade seremonilere ev sahipliği yapacak ve Panasonic teknolojisi ve mühendisleri de etkinliği Maracana Stadyumu’nda ve dünyanın her yerinde evinden izleyen insanların harika bir deneyim yaşamalarına yardımcı olacak."

Rio 2016 CEO’su Sidney Levy şunları söyledi, “5 Ağustos 2016’da Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nın Açılış Seremonisi’nde tüm dünya, binlerce sanatçı ve sanatsal içerikler aracılığıyla Brezilya’nın renkli mirasına ait güç ve tutkunun hayat bulmasını izleyecek. Yeryüzündeki en yetenekli kreatif ekiplerinden biri tarafından tasarlanan bu harikulade gösteride, Brezilya kültürünü ve kutlamalarını dünya çapında milyarlarca kişiye en iyi şekilde göstereceğiz. Hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek üzere Panasonic görsel çözümlerinin yardımından faydalanacağımızı gururla duyuruyoruz.”

Panasonic, Rio 2016 Olimpik ve Paralimpik Oyunları için ayrıca LED Büyük Ekran Görüntüleme Sistemleri, Profesyonel Ses Sistemleri, Yayın Ekipmanı, AV Güvenlik Kamerası Sistemleri ve Televizyonları sağlayacak. Kendini “Tutkuyu Paylaşma”ya adayan Panasonic, dünyanın en iyi sporcularının heyecan, tutku ve dinamik performansını oyunlardaki ve etkinliği dünyanın her yerinde evinden izleyen seyircilere ulaştıracak.