PANASONIC ISE 2016’DA SOC İLE ÇALIŞAN EKRAN SERİSİNİ TANITACAK

Panasonic, bir açık kaynak platformu olan Yongada Sistem (SOC) devresi bulunan ticari levha uygulamaları için yeni bir ekran serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

2016 yılının Nisan ayından itibaren kullanılabilecek olan basit, güvenilir ve genişletilebilir AF1 Serisi, Android™ ve HTML5 tabanlı AOpenPort Platform™ barındırmanın yanında 1 GHz hızında dört çekirdekli bir işlemci, 1 GB RAM ve 8 GB dahili bellek ile donatılmış bulunuyor. Ekran serisi kablo döşemesi, ilave montajlar ve kurulum gerektirmenin yanı sıra masraflı bir çözüm olan harici ‘Wintel’ sistemlerinin yerini alacak.

Ekranlar 6,3 mm boyutunda koruyucu kenarın yanı sıra 42 inç, 49 inç ve 55 inç seçenekleriyle de karşımızda olacak. Ekranların tümü, hem yatay hem de dikey yönde 7/24 çalışacak şekilde tasarlandı. Öne veya arkaya doğru 45 derecelik bir açıya kadar yapılan eğimli montajın desteklenmesinin yanı sıra, 500 cd/m2 IPS paneli mükemmel bir eksendışı görünürlük de sağlıyor.

Panasonic Avrupa Pazarlama Müdürü Enrique Robledo şöyle söylüyor: “AF1 serisi, yazılım şirketlerinin dijital levha ve diğer uygulamalara yönelik özel uygulamalar oluşturmasına olanak sağlayan Google sertifikasına sahip. Doğrulanmış uygulamalar, Panasonic uygulama sunucusu aracılığıyla uzaktan kurulabiliyor veya USB ya da mikro SD kartlar kullanılarak yerel olarak da eklenebiliyor. Panasonic Açık Platformu için uygulamalar geliştiren yazılım ortakları, kendi uygulamaları kullanılabilir duruma geldiğinde duyurulacakr.”

Ayrıca, yerleşik bir medya oynatıcısı ve Wi-Fi® özelliği, kablo karmaşasını büyük ölçüde azaltırken, basit video ve fotoğraf yürütülmesi gerektiğinde, harici oynatıcı cihaz ihtiyacı ortadan kalkmış oluyor.

Ekranın açık API’si, kullanıcıların ekranları açık bağlantı platformunda çalışan üçüncü taraf yazılımlar aracılığıyla kontrol edebilmesine olanak sağlıyor.

Enrique Robledo son olarak sözlerine şunları ekledi: “OpenPort Platform™ geleceğe yönelik değişen ihtiyaçlara uyum sağlarken, uzmanlara içerikleri çok kolay şekilde özelleştirip güncelleme imkanı sunuyor. Panasonic’in muhteşem resim kalitesi ve kanıtlanmış güvenilirliği ile birleştirildiğinde, AF1 serisi yüksek dirençli dijital signage görüntülemesine yönelik uygun maliyetli ve bağımsız bir çözüm sağlamaktadır.”

Tanıtımı incelemek için 9-12 Şubat 2016 tarihleri arasında Amsterdam RAI’de düzenlenecek olan ISE2016’da, Panasonic’in 1-H20 Salonunda bulunan standını ziyaret edebilirsiniz.

Panasonic’in Görsel Sistem Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.com.tr/