PANASONIC HAFİF VE KOMPAKT 10.000 LÜMEN 1-ÇİPLİ LAZER PROJEKTÖRÜNÜ GÖRÜCÜYE ÇIKARIYOR

Panasonic, WUXGA çözünürlüğüne ulaşan 10.000 merkez lümen parlaklığıyla öne çıkan, sektörün en hafif ve en kompakt 1-Çipli DLP™ lazer fosfor projektörü serisi PT-RZ970'i ISE 2016'da görücüye çıkardı.

Üç modelli seri (WUXGA, WXGA, XGA) birçok ödül kazanmış PT-RZ670 serisinin özelliklerine ve teknolojisine eklemeler yapılarak geliştirildi. Yaklaşık 1,5 kat daha fazla parlaklık sunan modeller 3-Çipli DLP™ modellerin kalitesine yaklaşan görüntü kalitesine sahip.

PT-RZ970, 20.000 saate kadar bakım gerektirmeyen çalışma performansı sunmak üzere tasarlanmış bulunuyor. Kiralama, sergiler, konferans salonları ve amfilerin yanı sıra, reklam tabelaları ve güvenlik izleme sistemlerinde kullanılması hedefleniyor.

Projektör serisi, sektörün toz geçirmezlik standartlarının üzerinde olan hava geçirmez optik motor bloğunun yanı sıra yüksek parlaklığın devamlılığını sağlamak için ikili katı-hal lazer modülüne sahiptir. Projektörlerde ayrıca, ana sinyal kesintiye uğradığında yedek sinyale geçiş yapan yüksek güvenirlikli, yeni yüksek hızlı yedekleme sistemi bulunmaktadır.

Panasonic Avrupa Projektör Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa ürünle ilgili görüşlerini şu şekilde ifade ediyor: "Yeni nesil lazer fosfor teknolojisini ve Dinamik Kontrast işlevini kullanan PT-RZ970, ışık kaynağı çıkışını son derece hızlı ve kusursuz bir biçimde görüntü gereksinimlerine göre ayarlıyor. Sonuç ise 1-çipli projektörlerde pek görülmeyen 10.000:1 kontrast oranı, daha derin siyahlar, daha hatasız beyaz dengesi ve canlı, doğal renk üretimi oluyor."

Kompakt RZ970 Serisi, kalıcı veya geçici yerleştirmeye uygun esnek kurulum imkânı tanıyor. DIGITAL LINK tek kablolu bağlantı özelliği ile uyumlu olmakla birlikte mevcut 1-Çipli DLP™ lenslerinin yeniden kullanımına olanak sağlıyor. Ayrıca, kurulum için 360 derece döndürülebiliyor ve kilit taşı düzeltmesi ile güçlü mercek kaydırma ve de dahili Geometrik Ayarlama işlevleri ile fark yaratıyor.

Serinin tanıtımını izlemek için 9-12 Şubat tarihleri arasında Amsterdam RAI’de düzenlenecek olan ISE2016 fuarının 1-H20 salonundaki Panasonic standına uğrayın veya Panasonic Görsel Sistem serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://business.panasonic.com.tr/visual-system/adresini ziyaret edin.