Panasonic, amiral gemisi özellikleriyle donatılmış düşük parazitli 1 çipli projektörünü tanıttı

Panasonic, kendi sınıfının en sessizi1 olma özelliğine sahip, yüksek parlaklık seviyeli ve 1 çipli yeni DLP™ projektör serisini satışa sunuyor.

Halka açık ekranlar ve levhalar olarak 24 saat sürekli çalışmak üzere tasarlanan PT-DZ780 projektörler, tam lamba çıkış gücünde projeksiyon yaparken çalışma gürültüsünü 30 dB'e kadar düşüren bir sıvı soğutma sistemine sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Çift lambalı projektör, WUXGA çözünürlüğünde 7.000 lümen çıkış veriyor ve normalde amiral gemisi niteliğindeki geniş alan projektörlerine has  bir dizi üst düzey özelliği içerisinde barındırıyor.

Projektör Ürünleri Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa, bu konuda şunları söylüyor: "Yine bir sabit kurulum projektöründe, DZ780 serisini rekabette çok ayrıcalıklı bir konuma yükseltecek teknik özellikler sunuyoruz. Dahası, seride önerilen lamba değişim süresi normal modda iki katına, yani 4.000 saate çıkartıldı ve böylece dengi modellere göre Toplam Sahip Olma Maliyeti düşürüldü. Ayrıca toz geçirmez hermetik optik motor sayesinde hava filtresine de ihtiyaç duyulmuyor."

Serideki çift lamba ve Röle Modu, hem 24 saat sürekli çalışma hem de lamba arızası sırasında kesintisiz gösterimi mümkün kılıyor. Bunun yanında bu seviyede ilk kez, üst seviye System Daylight View 2, Panasonic'in kanıtlanmış Dynamic RGB Booster ve Detail Clarity Processor teknolojilerine katılıyor ve böylece iyi aydınlatılmış ortamlarda bile canlı renk üretimi, istisnai detaylar ve yüksek bir parlaklık sağlanıyor.

İşlevsellik, eğimli ekran projeksiyonu için geometrik ayar yapıldığında ve renk eşleştirme ve kenar harmanlama ile çoklu ekran desteği ile birleştiğinde mükemmel bir hal alıyor. DZ780 serisi aynı zamanda Geometric Manager Pro yazılımı ve bir ağ içindeki projektörleri, çoklu veya eğimli ekran projeksiyonu için otomatik olarak kuran ve kalibre eden Otomatik Ekran Ayarlama güncelleme yazılımı ile uyum gösteriyor.

Bu projektör sınıfı için başka bir özel durum da, DZ780 serisinin artık aydınlatma yönetimi için bir protokol olan Art-Net DMX ile uyumlu olması. Ürün, 1080p'ye kadar olan içeriklerin, 150 metreye kadar (WUXGA çözünürlüğü için 100 metre) olan tek bir kablo kullanılarak uzun mesafeli aktarımına izin veren DIGITAL LINK özelliğine de sahip.

DZ780 serisi PT-DZ780 (7,000 lm, WUXGA), PT-DW750 (7,000 lm, WXGA) ve PT-DX820 (8,200 lm, XGA) modellerinden meydana geliyor Nisan 2015'te sunulacak.

 

1) 7000lm aralığı (Şubat 2015 itibariyle)