Phone number:
Phone number:
Current language: Türkçe

Panasonic, ISE 2019’da 4K ekran yelpazesini on yeni panel ile genişlettiğini duyurdu

Panasonic, yepyeni giriş sınıfı CQ1 serisini tanıtarak birinci sınıf SQ1 serisini genişletirken, 4K ekran yelpazesini de güçlendiriyor. Şirket, aynı zamanda bu tanıtımla 4K dijital tabela çözümleri yelpazesini pazarın bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tamamlamış oldu.

SQ1 serisi, 43 ile 65 inç boyutları arasında olmasına karşın mevcut 98 ve 86 inç panelleriyle aynı yüksek kaliteli özellikleri taşıyan dört panelle (TH-655SQ1/TH-55SQ1/TH49SQ1/TH43SQ1) genişliyor. Bu ürün yelpazesi, ince ve şık tasarımıyla perakende mağazaları, konferans salonları, yayın stüdyoları ve kontrol odalarındaki dijital tabela ihtiyaçlarına uygun hale geliyor.

7/24 çalışabilen bu seri, her açıdan kaliteli görüntü sunması için 500 cd/m2 parlaklık, In-Plane Switching (Düzlem İçi Anahtarlama - IPS) teknolojisi ve yansıma önleyici sistem ile donatılıyor. HDR ile uyumlu olan seride renklerin mükemmel bir şekilde yeniden üretilmesini sağlamak için 12 eksenli renk yönetimi bulunuyor.

Seri, Panasonic’in HDBaseTTM standardını temel alan ve video, ses ve kontrol sinyallerini tek bir LAN kablosu ile harici cihazlara gönderen tescilli 4K DIGITAL LINK teknolojisiyle basit kurulum imkanı sunuyor. Dahili 4K USB medya oynatıcı, harici medya oynatıcı ihtiyacını ortadan kaldıran ekranlar, birbirlerine bağlanarak video duvarının yapısına dahil edilebiliyor.

Panasonic Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa konuyla ilgili “SQ1 ile yeni Intel® SDM (Akıllı Ekran Modülü) yuvasını ilk kullanan şirketlerden birisiyiz. SDM kartları bir Intel® CPU veya SDI, NDI ya da VoIP gibi arayüzlerden birisini barındırıyor. Bu sayede ekran ve ekranın uygulamaya olan bağlantısı isteğe göre düzenlenebiliyor. ITU-R BT.2020 standardının geniş renk gamı, HDR ve aktif renk yönetimi ile birleştiğinde, ortaya çıkan görüntü ve bağlantı özellikleri bu ekranları eşsiz kılıyor” dedi.

Panasonic, tüm bunlara ek olarak 400cd/m2 parlaklık ile 4K çözünürlüğe (3840 x 2160) sahip olan ve 4K/60p sinyalleri destekleyen altı yeni modelle ticari sınıf CQ1 serisini de piyasaya süreceğini duyurdu. SQ1 serisinde olduğu gibi 86 ve 75 inçlik daha büyük ekrana sahip iki modelde In-Plane Switching teknolojisi (TH-86CQ1/TH-75CQ1); 43, 50, 55 ve 65 inçlik panellerle sunulan daha küçük ekranlı modellerde ise dikey hizalama teknolojisi (TH-65CQ1/TH-55CQ1/TH-50CQ1/TH-43CQ1) bulunuyor.

Günde 16 saat süre çalışmak üzere tasarlanan CQ1 teknolojisi, HDMI CEC’yi destekleyen temel terminaller ile eksiksiz şekilde donatılıyor. Böylece toplantı odalarında ve sınıflarda kullanım için ideal hale geliyor.

Hartmut Kulessa sözlerine şunlarla devam etti: “CQ1 serisi, sınıflarda ve toplantı odalarında bilgi paylaşımı ve iletişim için 4K ekrana ihtiyaç duyan, ancak ultra yüksek parlaklık ve 24 saat çalışma özelliklerini gerekli görmeyen kuruluşların ihtiyacını karşılayacak.”

CQ1 ve SQ1 ürün yelpazesi, Panasonic’in profesyonel giriş düzeyindeki mevcut EQ1 serisine eklenerek 4K ekran yelpazesindeki model sayısını 18’e çıkarıyor.

Ekran yelpazesi ve diğer Panasonic Görsel Sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için 5–8 Şubat tarihleri arasında Stant 1-H20, Salon 1, ISE2019, Amsterdam RAI’de Panasonic’i ziyaret edebilir veya https://business.panasonic.com.tr/visual-system/ web sitesinden inceleyebilirsiniz.