Panasonic video duvar çözümünü piyasaya sürüyor

Panasonic; yüksek görünürlük, performans ve güvenilirliğin yanı sıra tamamen özelleştirilebilen yeni bir ShadowSense dokunmatik ekranlı video duvar çözümünü piyasaya sürdü.

Perakendeciler, müzeler ve üst düzey şirketlere yönelik tamamen özelleştirilebilen ve birden çok dokunuşu algılayabilen çözüm, her boyutta interaktif bir video duvar ekranı oluştururken uygun maliyetli bir yöntem sunabilmek için Panasonic’in 55 inçlik panelleriyle oluşturuldu. Çözümün en yaygın yapılandırmaları ise 2x2, 3x1, 3x2, 4x2 ve 4x3 boyutları olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca dokunma işlevselliği katmanı, hizmet paketinin bir parçası olarak Panasonic tarafından yerinde kurulabilmenin yanında ayrı olarak da sipariş edilebiliyor. Böylece video duvar çözümü doğrudan sipariş üzerine oluşturulan bir sistem haline geliyor.

700 cd/m2 (VF1-SST ve LFV70-SST) veya 500 cd/m2 (LFV8-SST) parlaklık değerinde üç farklı türü bulunan 55 inçlik paneller, 7/24 sağlam bir çalışma kapasitesiyle yüksek parlaklık ve görünürlük sağlıyor. Tamamı kesintisiz çerçevelerle tasarlanan bu paneller, video duvarında ekranlar arasında herhangi bir kesinti olmamasını sağlıyor.

ShadowSense teknolojisi, nesnelerin gölgelerini algılamak için sensörlerden faydalanıyor ve nesnelerin konumunu tam olarak tespit edebiliyor. 2x1 gibi basit yapılandırmalarda 12 dokunma noktasını tanıyabilen bu teknoloji, daha büyük video duvarlarında aynı anda maksimum 20 farklı dokunma noktasını tanıyabiliyor. Parmak ucu, ekran kalemi veya silgi gibi giriş cihazlarını otomatik olarak algılayarak aralarında geçiş yapabiliyor, ayrıca yanlışlıkla meydana gelen dokunmaları tanımlayıp yok sayabiliyor.

Tüm 55 inçlik paneller; HDMI, DisplayPort, Digital Link ve USB bağlantısıyla otomatik olarak senkronize edilen girişler sayesinde dijital tabela olarak kullanılacak şekilde ayarlanabiliyor. Ekranlar hem dikey hem de yatay olarak monte edilebiliyor.

Panasonic Avrupa Pazarlama Yöneticisi Harmut Kulessa konuyla ilgili, “Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak, esnek ve özelleştirilmiş bir hizmet sunmanın son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle dokunmatik katmanın yerinde kurulumunu bir seçenek olarak sunuyoruz. Bu çözüm, yüksek kaliteli interaktif görüntülerin ekranlar arasında kesinti yaşamadan, hızlı ve gerçek zamanlı yanıtlar veren, yüksek dokunma doğruluğu ve parlak alanlarda üstün performans sağlayan bir katmanla kusursuz bir biçimde bir araya getirildiği bir tasarım sunuyor” dedi.

Tüm dokunmatik video duvarları, danışmanlık hizmeti de veren Panasonic tarafından sipariş üzerine oluşturuluyor.                                                       

Panasonic Görsel Sistem Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://business.panasonic.com.tr/visual-system sayfasını ziyaret edebilirsiniz.