Current language: Türkçe

Panasonic kablosuz sunum sistemini InfoComm 2019'da görücüye çıkardı

Panasonic, kurumsal alanlarda işbirliği potansiyelini artıran üst sınıf SQ1 ekran grubunun son üyesini InfoComm 2019'da duyurdu. Kablosuz sunum sistemi, isteğe bağlı bir donanım olan kablosuz tak-çalıştır sunum sistemiyle donatıldı.

Kablosuz çalışma özelliği, çalışanların kendi cihazlarıyla uyumlu SQ1 ekranlar arasında kolaylıkla bağlantı kurabilmesine olanak tanıyarak önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlıyor.

Bağlantı kurmak ve bilgisayar ekranını görüntülemek için kullanıcının bilgisayara bağlı olan verici üzerindeki bir düğmeye basması yeterli oluyor. Bu sayede HDMI kablosu kullanmaya veya herhangi bir yazılım kurmaya da gerek kalmıyor. Bu özelliğe, kullanıcıların içerikleri alternatif bir bilgisayarda görüntülemesine olanak tanıyan anahtarlayıcı fonksiyonuyla ulaşılabiliyor.

Kablo taşıma ve şirketin Wi-Fi ağına bağlanma zorunluluğunu ortadan kaldıran bu teknoloji, çok sayıda çalışan ve ziyaretçi için daha kolay erişilebilir hale geliyor. SB1 kitinin tümleşik yapısı, verici düğmesi üzerinden otomatik bağlantı olanağı sunarak parola girmeye gerek kalmadan toplantı ayarlama süresini önemli ölçüde azaltıyor.

Ekranın arka kısmındaki genişletme yuvalarına takılabilen alıcı, herhangi bir kurulum alanına ihtiyaç duymuyor. Aynı şekilde alıcı ile ekran arasında video sinyali, ses sinyali ve güç kaynağı için herhangi bir kabloya gerek kalmadan tek bir ünite oluşturduğu için bu özellikler kurulum süreçlerini de daha basit hale getiriyor.

Donanım kodlaması sayesinde elde edilen yüksek kaliteli görseller, Full HD çözünürlükte görüntü sıkıştırmayı ve sıkıştırılmış görüntüleri açmayı mümkün kılıyor. Sistem, yüksek standartlı 1EEE802.11ac ile de uyumlu olduğu için hareketli resim aktarımında en yüksek kalitede görüntüler alınabiliyor. 

SB1 kitinin isteğe bağlı özellikleri göz önünde bulundurulduğunda SQ1 serisi, üst düzey iş uygulamaları için son derece uygun hale geliyor. Kitin Intel® SDM genişletme yuvalarıyla uyumlu olma özelliği, sunum çalışmalarına yönelik basit çözümler sunuyor.

Panasonic Business Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa, bu konudaki görüşlerini şöyle ifade etti: "İşletmelerin herkes tarafından erişilebilecek en uygun maliyetli çözümleri aramasından dolayı, toplantı odalarında gerçekleştirilen sunumlar için kurumsal alanlara entegre edilen ekranların sayısı hızla yükseliyor. Ürettiğimiz ekranların içine kablosuz fonksiyonu entegre ederek çalışanların teknolojiyle kolaylıkla etkileşime geçmesine ve çabalarını bağlantı kurmak yerine işbirliğine yöneltmesine olanak tanıyoruz."

TY-SB01WP ile TY-SB01WPB, Ocak 2020’de satışa sunulacak.