• Panasonic İspanyol havaalanlarını canlı görüntüler, ışıklar ve renklerle dolduruyor

Panasonic İspanyol havaalanlarını canlı görüntüler, ışıklar ve renklerle dolduruyor

CEMUSA İspanya'daki çeşitli havaalanlarına 170'ten fazla Panasonic 70 inç ekran yerleştiriyor

Tüm önemli havaalanlarında, yolcular uçuş bilgilerini, küresel haberleri, eğlence, reklam görüntülerini ve başka görüntüleri sunan paneller ve ekranlarla karşı karşıya gelmektedir. Sadece İspanya'daki havaalanlarından her gün 500.000'in üzerinde insan geçmektedir, bu da güvenilir ve etkili dijital işaretlerin varlığını, bir havaalanının başarılı şekilde iletişim kurabilmesi için zorunlu kılmaktadır.

İspanyol havaalanı operatörü Aena, önceki sözleşmesinin sona ermesinden sonra, ülkedeki en büyük iki havaalanı olan Adolfo Suárez Madrid-Barajas ve El Prat da dahil olmak üzere kendi işlettiği tüm havaalanlarında reklam alanları için dijital işaretlerin kullanımını araştırmıştır.

Teknolojik açıdan daha gelişkin çözümler aracılığıyla modern reklamlar ve iletişim yöntemleri sunarken, en iyi görülebilirlik görüntü kalitesi ve renk yoğunluğunu elde etmeyi, yenilikçi bir ticari sunuş geliştirmeyi amaçlıyorlardı.

Yarımadadaki ve Balear adalarındaki tüm havaalanlarının münhasıran yönetimi, genel merkezi Madrid'te bulunan dış mekan reklamcılığında önde gelen bir uluslararası şirket olan Cemusa'ya verilmiştir. Cemusa, 30 yıldan uzun süredir sokak mobilyalarının tasarımı ve entegre yönetimi konusunda uzmanlaşmıştır. Şu anda New York, Madrid, Rio de Janeiro, Barselona, Boston, Lizbon, Bologna ve Brasilia gibi büyük kentlerde çeşitli reklam biçimlerini yönetmektedir.

Cemusa 70” ekranlara sahip toplam 171 reklam alanının kurulmasını da içeren bir teklif sunmuştur. Seçilen ekranlar, haftanın 7 günü, günün 24 saati çalışabilen LCD ekranlar olan Panasonic TH-70LF50 modeliydi. Bu dayanıklı ekranlar yüksek görüntü kalitesi ve yüksek parlaklık seviyeleri sunmaktadır.

“Panasonic ekranlar, markanın Avrupa ve ulusal AV pazarlarında ticari ekranlar için en uygun seçim haline gelmesini sağlayan olağanüstü performansı dikkate alarak seçildi'” diyor Panasonic System Communications Company Europe'da Panasonic Görsel Ürünler Ürün Müdürü olan Oriol Massagué.

“Ekranlarımızı sağlam olmalarıyla ve dayanıklı metal yapıları sayesinde darbelere ve düşmeleri dayanıklı olmaları ile tanınıyorlar. Bu da onların bu tür bir yoğun ortamda ideal bir seçim olmalarını sağlıyor.

“Panasonic'in bakış açısında, ana havaalanlarına monte edilen 170'ten fazla cihazla bu büyüklükte projelerde 'yer alarak ürünlerimizin sağladıkları özelliklerin - bu tarz bir görev için tasarlanan, mükemmel bir kalite ve mükemmel sonuçlar veren ekranlar - gösterilmesi için daima bir olanak elde edilmiş olmaktadır.

“Ayrıca Cemusa, Telefónica On The Spot Services ve Crambo gibi üst seviyede ortaklarla çalışarak, daima başarılı bir projeyi garanti etmiş olacağız” diye devam ediyor Oriol Massagué.

Garantili görülebilirlik ve enerji tasarrufları

700 cd/m² parlaklıkları ve 5.000:1 kontrast oranlarıyla birlikte 70 inçlik boyutları ve geniş görülebilme açıları sayesinde, TH-70LF50 ekranlar tüm kamu alanlarında yüksek görülebilirliğe sahiptir, bu da havaalanlarında kurulum ve dijital işaret uygulamaları için özellikle uygun olmalarını sağlar. Minimalist tasarımları ve sadece 89 mm'lik derinlikleri de uygunluklarına katkıda bulunmaktadır.

Ayrıca, LF50 serisi gece ve gündüz sürekli olarak çalıştırılabilirken, LED arka aydınlatmaları enerji tasarrufu sağlamakta ve tüketimi sadece 260 watt değerine düşürmektedir.  Tüketimdeki bu önemli azalmaya rağmen, bu ekranlar yine de 700 cd/m²'lik yüksek bir parlaklık seviyesi sağlayarak, bu cihazların İspanyol havaalanlarında kullanılmak üzere seçilmelerinde belirleyici olan şekilde enerji verimliliğinde bir devrimi temsil etmektedirler.

’ Günümüzün rekabetçi ortamında, Panasonic ekranlar 1080p'lik optimum bir Full HD kalitesi sağlayan, canlı, gerçekçi görüntülerin çoğaltılmasını garanti etmektedir. Bu cihazlarda aynı zamanda isteğe bağlı bir HD-SDI işlevi ve ortaya çıkabilecek olası kazalara karşı ek güvenlik sağlayan özel bir koruyucu cam bulunmaktadır.

LF50 serisi ekranların askı sistemi sadece bir sehpa üzerine (dikey ve yatay olarak) monte edilmelerini değil, aynı zamanda düşük ağırlıkları (47 kg) sayesinde bir duvara kolaylıkla asılmalarını sağlamaktadır. LF50 serisinin LAN kumanda sisteminin uyumluluğu bu ekranların uzaktan kumanda edilebilmesi anlamına geldiğinden, özellikle erişimin zor olduğu, olağandışı yerlere monte edilmeye uygundurlar.

Ek olarak, Panasonic fanları kaldırmıştır, bu da toz parçacıklarının monitörün içine girmesini önlemektedir.