Panasonic 20.000 saatlik güvenilir işletim ve Dijital Link bağlantısı ile dünyanın ilk*1 lambasız profesyonel projektörünü tanıtıyor.

PT-RZ470 ve PT-RZ370 Serisinde Gelecek Nesil Güvenilirlik Ve Esnekliği Sunmak İçin LED/Lazer Birleşik Işık Kaynağı Kullanılıyor

Secaucus, NJ, 13 Haziran 2012 – Profesyonel projektör çözümleri sağlayıcısı Panasonic bugün dünya’nın ilk Dijital Link bağlantılı lambasız projektörünü duyurdu. 20.000 saat bakım gerektirmeme avantajı, geniş kurulum esnekliği ve profesyonel özellikleri ile PT-RZ470/RZ370 Serisi güvenilir projektörler için yeni bir çağ açıyor. Geleneksel lambanın yerini uzun süre 3.000 lm’lik yüksek parlaklık sunmak için Panasonic’in tescilli teknolojileri ile desteklenen LED/lazer diyotlar alıyor.  Panasonic’in lambasız projektörlerinin ilk kurulumu iki ayrı seride sunulacak: PT-RZ470 ve PT-RZ370 Serisi. Her seri iki farklı çözünürlükte sunulacak: 1080p (1920 x 1080) ve WXGA (1,280 x 800). Geleneksel lamba teknolojisi Panasonic’in kurulum esnekliği için güçlü tasarımı ile birlikte birleştirilmeden önce mümkün olmayan özelliklere sahip PT-RZ470 Serisi ve PT-RZ370 Serisi müzeler ve dijital görüntüleme gibi eğitim kurumları ve profesyonel uygulamalar için projektör kullanım deneyimini zenginleştirecek.

Uzun Süreli Güvenilirlik ve Yüksek Görüntü Kalitesi

PT-RZ470/RZ370 Serisi ile artık projektörlerin lamba’sını değiştirmek ve filtresini temizlemek için merdivene tırmanmaya gerek yok. Yaklaşık 20.000 saat ışık kaynağı ömrü Panasonic'in eşsiz bakım güvenilirliğini sunuyor. Sağlamlık ayrıca 1 çipli DLP™ görüntüleme cihazı ile destekleniyor. Projektör Panasonic’in mükemmel optik mühendislik doğruluğu ve soğutma verimi ile uzun süreli yüksek parlaklık ve yüksek görüntü kalitesine sahip. Sonuç olarak tüm modeller - PT-RZ470 Serisindeki PT-RZ470 ve PT-RW430 ve RZ-RZ370 Serisinde PT-RZ370 ve PT-RW330 – 3.000 lümenden fazla bir parlaklık düzeyine ulaşıyor. RZ470 Serisi üstün siyah ve detay ifadeleri için 20.000:1 üzerinde kontrast oranı sunarak görüntü kalitesinde öne çıkıyor.

Modeller entegre ortam ışık sensörünün görüntü kalitesini çevresel şartlara göre ayarladığı Panasonic’in tescilli Günışığı Görüntüsü teknolojisi ile donatılmıştır. Projektörün geniş renk aralığı ve canlı renkleri projektörün yoğun şekilde aydınlatılmış odalarda kullanılmasını sağlamaktadır.  Tıbbi eğitim uygulamalarında kullanım için DICOM Simülasyon modu da eklenmiştir*2.

Genişletilmiş Kurulum Esnekliği

PT-RZ470/430 Serisi sadece uzun ömürlü ışık kaynağından aynı zamanda kurulum zamanından itibaren üstün toplam mülkiyet maliyeti sunuyor. Seri 2x yakınlaştırma ve istisnai genişlikte geniş mercek değiştirme aralığı ile tasarlanmış. Bu, mevcut evrensel tavan montajlarını yeniden konumlandırmanıza gerek kalmada kurulumları değiştirme esnekliği sunar. 

PT-RZ470 Serisi 360 derece kurulum ve dikey modda projeksiyonu destekler. Projektörlerin farklı uygulamalarda kullanılma şekilleri değiştirilerek ve genişletilerek bu özel projeksiyonları gerçekleştirmek için karmaşık aynalara gerek duyulmaz. 

Her iki model de Dijital Link bağlantısı sunduğu için kablolama maliyeti tasarrufları ve temiz kablolama mümkün. HDBaseT™ teknolojisine dayalı Dijital Link HDMI ve diğer tam sıkıştırılmamış HD video sinyallerinin, ses ve kumanda komutlarının isteğe bağlı ET-YFB100 veya diğer HDBaseT™ yonga setli anahtarlayıcılarla birlikte kullanıldığında tekli Cat5e/6 LAN kablosundan gönderilmesine olanak tanır. Tüm sinyaller 100m (328ft) mesafeye kadar aktarılabilir. Panasonic Crestron’un DigitalMedia 8G+™ uyumlu anahtarlayıcıları, Extron’un XTP Systems ve AMX’in Enova DVX ve DGX Digital Media Anahtarlayıcıları ile birlikte çalışma sağlamak için Crestron, Extron ve AMX gibi endüstride lider HDBaseT™ çözümleri üreticileri ile ortaklıklar kurdu*3.

İşlem Kolaylığı ve Mükemmel Sistem Entegrasyonu

Projektörün açılması ve kapatılması PT-RZ470/RZ370 Serisi ile hiç olmadığı kadar kolay. Projektör ısınma süresine gerek duymadan açıldığı anda tam parlaklığa ulaşarak gerektiği an kullanılabilir.  açma/kapatma süresi ve sayısı üzerinde herhangi bir kısıtlama yoktur. Sağlamlık ve güvenilirlik 7/24 çalışma özelliği ile daha da desteklenir.

PT-RZ470 Serisi, projektörü özel uygulamalar için ideal hale getiren birçok profesyonel özellikle donatılmıştır. Entegre Kenar Harmanlama, Renk Eşleştirme ve Çoklu Ünite Parlaklık Kontrol fonksiyonu harici işlemciye gerek duyulmadan birden fazla ünitede projeksiyonu mümkün kılar. 3D uyumluluk yeni seri tarafından desteklenen bir başka avantajdır. 20.000 saat bakım gerektirmeyen projektör bu profesyonel özelliklerle daha önce projektörlerle mümkün olmayan yeni alanlarda uygulama imkanı sunacak.

PT-RZ470/RZ370 Serisi 2012 yılının son çeyreğinden ve 2013 yılının ilk çeyreğinden başlayarak yetkili Panasonic satıcılarında bulunabilir. Seri 3 yıl*4 garantiye sahip olacak ve ışık kaynağının 10.000 saat çalışacağı garanti edilecektir.  Daha da uzatılmış garanti üzerinde çalışmalar devam etmektedir.

Teknik özellikler geçicidir ve önceden bildirimde bulunmaksızın değişikliğe tabidir.

Panasonic profesyonel projektörler hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://panasonic.net/avc/projector/ adresini ziyaret edin veya pjsolutions@us.panasonic.com adresine e-posta gönderin.

Panasonic’i takip edin:

Panasonic profesyonel projektörleri TheCriticalView.com, Twitter, Facebook, YouTube ve Flickr üzerinden takip edilebilir.

Panasonic İşletme Çözümleri
Farklı entegre iş teknolojisi çözümleri ile Panasonic profesyonellerin işlerini en iyi şekilde yapmasına olanak tanır. Devlet daireleri, sağlık, üretim, otelcilik, eğitim ve büyük ve küçük çaplı birçok farklı ticari işletmede çalışan müşteriler tam potansiyellerine ulaşmak, rekabetçi avantaj elde etmek ve çıktılarını geliştirmek için Panasonic’in entegre çözümlerine itimat etmektedir. Tüm Panasonic çözümleri birleştirilmiş işletme iletişimi, mobil bilgisayar, güvenlik ve gözetim sistemleri, perakende bilgi sistemleri, ofis üretkenliği çözümleri, yüksek tanımlı görsel konferans, projektörler, profesyonel ekranlar ve HD ve 3D video üretimine değinmektedir. Ar&Ge, üretim ve kalite kontrol alanlarında gösterdiği taahhüdün bir sonucu olarak Panasonic sürekli iyileştirmenin bir ortağı olarak güvenilir ve uzun süreli çözümler tasarlamaktadır. Panasonic işletme çözümleri Panasonic Corporation’nın başlıca Kuzey Amerika bağlı şirketi olan North America’nın bir bölümü olan Panasonic Sistem Communications Company of North America tarafından sağlanmaktadır (NYSE: PC).

Tüm marka ve şirket/ürün adları ilgili şirketlerin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Tüm teknik özellikler önceden bildirimde bulunmaksızın değişikliğe tabidir. Panasonic işletme çözümleri hakkında bilgi 877-803-8492 numaralı telefon aranarak veya www.panasonic.com adresinden edinilebilir.

Panasonic Corporation of North America Hakkında

Secaucus, NJ’de bulunan Panasonic Corporation of North America tüketici, iş ve endüstriyel kullanım için çok farklı dijital ve diğer elektronik ürünleri ve hizmetleri sunmaktadır. Şirket Osaka, Japonya’da bulunan Panasonic Corporation’ın (NYSE: PC), PC) Kuzey Amerika’daki ana bağlı şirketidir ve Panasonic'in ABD markalama, pazarlama, satış, servis ve Ar&ampGe operasyonlarının merkezidir. Panasonic Interbrand Best Global Green Brands 2011 sıralamasında ilk on markada listelenen ilk Tüketici Elektroniği şirketidir (www.interbrand.com/en/best-global-brands/Best-Global-Green-Brands/2011-Report/BestGlobalGreenBrandsTable-2011.aspx). Karbon emisyonların azaltmak için sürekli gösterdiği çabanın bir parçası olarak Panasonic Corporation of North America operasyonlarını 2013 yılında Newark, NJ’de toplu taşıma ağına yakın yeni eko-verimli ofis kulesine taşıyacaktır. Panasonic Eko Fikirler girişimleri hakkında bilgi http://panasonic.net/eco/ecoideas/ adresinden edinilebilir. Panasonic ve ürünleri hakkında bilgi www.panasonic.com adresinden edinilebilir. Gazeteciler için ek şirket bilgileri de www.panasonic.com/pressroom adresinden edinilebilir.

*1: 1 Haziran 2012 itibariyle.

*2: Bu ürün tıbbi bir cihaz değildir.  Gerçek tıbbi tanılar için kullanmayın.

*3: Uyumlu modellerin tüm listesi için lütfen internet sitesini ziyaret edin (http://panasonic.net/avc/projector/). Bu site üniteler piyasaya sürülmeden önce güncellenecektir.

*4: Işık kaynağı hariç.