Panasonic dünyanın™ en küçük ve en hafif projektörünü tanıttı

3 çipli DLP projektörler kompakt bir gövdede 20.000 lm parlaklık, düşük bakım ve kurulum esnekliği sunuyor (Wiesbaden)

Amsterdam, Hollanda, 31 Ocak 2012 – Panasonic Avrupa bugün yeni en iyi ürünü 20.000 lümen 3 çiplik DLP projektörlerini içeren PTDZ21K Serisini duyurdu. Seri WUXGA (1.920 x 1.200) çözünürlüğüne ve 20.000 lümenlik parlaklığa sahip PT-DZ21K, SXGA+ (1.400 x 1.050) çözünürlüğüne ve 20.000 lümen parlaklığa sahip PTDS20K ve WXGA (1.366 x 768) çözünürlüğüne ve 16.500 lümen parlaklığa sahip PTDW17K projektörlerini içeriyor. Yüksek parlaklık ve kompakt gövdeye ek olarak, projektör 2.000 saatlik uzun bir lamba değiştirme döngüsüne ve oditoryum, müze uygulamaları ve kolay kullanım gerektiren kiralama ve sahneleme gibi geniş alan uygulamaları için ideal bir ürün olmasını sağlayan 3D uyumluluğuna sahip.

DZ21K Serisi dört yen 465W UHM lambanın dahil edilmesi ile 20.000 lümen gibi güçlü bir parlaklık elde ediliyor. Yüksek parlaklık 10.000:1 kontrast oranı, Panasonic’in görüntülerdeki ince detayları ortaya çıkaran tescilli Detay Netliği İşlemcisi 3 motoru ve tıbbi eğitimde kullanım için DICOM Simülasyon modu ile destekleniyor. PT-DZ21K ve PTDS20K, her ikisi de yansıtılan görüntülerin görsel etkisini artıran aktif 3D stereo projektörler. Desteklenen 3D sistemi projektörün 3D zamanlama sinyali GİRİŞ/ÇIKIŞ terminali ile harici bir yayıcı ile kolaylıkla donatılabildiği aktif panjur sistemidir. Çerçeve sıralama, yan yana ve üst ve alt biçimleri ve pasif polarize 3D sistemini ayarlamak için kolay bir menü de destekleniyor.

DZ21K Serisinde 2.000 saate kadar lamba değiştirme döngüsü ile daha fazla maliyet tasarrufu mümkün. Ayrıca, bu lambalar 7/24 işletim için röle moduna ayarlanabilir. Maliyet tasarrufu aynı azmanda 12.000 saat bakım gerektirmeyen Eco filtre, 2.500Wii altında düşük güç tüketimi, depoda yer tasarrufu ve projektörün kiralama ve sahneleme uygulaması için bir konumdan diğerine taşınması için gerekli düşük nakliye maliyeti ile desteklenmektedir.

“PT-DZ21K sahneleme ve etkinlik pazarı için devrim niteliğinde bir üründür. Bu kadar küçük ve hafif bir projektörden şimdiye kadar hiçbir zaman 20.000 lümen elde etmek mümkün olmamıştı”, diyor Panasonic Avrupa'da Projektörler İçin Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa. “Rekabetçi bir fiyat noktası, düşük gürültü seviyesi, basit kurulum ve nakliye özelliklerine sahip bu projektör kompakt fakat aynı zamanda geometrik ayarlama, 3D desteği ve çoklu ekran özellikleri gibi tüm profesyonel özellikleri sunan bir cihaz arayan kiralama ve sahneleme şirketleri için mükemmel bir çözüm.”

DZ21K serisi 2.000 saate kadar uzun bir lamba ömrüne sahip ve röle modu 7/24 saat kullanım için ayarlanabilir. Aynı zamanda 12.000 saat bakım gerektirmeyen Eko filtreye, 2.500Wiii’nin altında düşük güç tüketimi ve kiralama ve sahneleme uygulamalar için ideal bir düşük taşıma maliyetine sahip.

Projektör görüntü boyutunu ve konumunu üç farklı projeksiyon pozisyonuna göre ayarlayan bir Mercek Belleği özelliği ile birlikte geliyor ve mekanik panjur gösterim geçişleri sırasında görüntüde fade in-fade out efekti için programlanabilir. Tüm modeller etkileyici bir deneyim yaratmak için geniş ekranlarda ve yüzeylerde projeksiyonlar için Kenar Harmanlama ve Çoklu-Ünite Parlaklık Kontrolü özelliklerine sahip. Ayrıca, PT-DZ21K ve PT-DS20K Geometrik Ayarlama özelliğine sahip çeşitli eğimli ekran projeksiyonları ile uyumludur. Geometrik Ayarlama özelliği daha farklı eğimleri ve şekillerini desteklemek için isteğe bağlı yükseltme kiti olan ET-UK20 ile geliştirilebilir. Bitmap maskeleme benzersiz şekiller üzerine projeksiyonlara imkan tanır.