Panasonic Hollywood ayarı ile 3D Full HD Ev Sinema Projektörünü tanıtıyor

Doğal ve Etkileyici Sinema Deneyimi İçin 3D Motion Remaster ile Daha Parlak ve Net 3D

Berlin, Almanya, 29 Ağu 2012- Panasonic Avrupa bugün yeni Full HD 3D ev sinema projektörü olan PT-AT6000E’yi duyurdu. PT-AT6000E Panasonic’in 11 yıllık ev sinema projektörü mühendisliğini içeriyor ve yenilikçi 3D özellikleri ve inanılmaz 500.000:1 kontrast oranı ile 2.400 lm parlaklık üretiyor. PT-AT6000E evde doğal konforlu sinema deneyimi yaşatmak için gelişmiş 3D özellikleri ile paketlenmiş 2D görüntülerde yüksek görüntü kalitesi sunuyor. 

Panasonic’in ev sinema projektörünün amacı “gerçek görüntüler” sunmak. Bu bağlamda, Hollywood film yapımcıları ve Panasonic Hollywood Laboratuarı (PHL) mühendisleri arasında 2003 yılında bu yana devam eden bir işbirliği var. Hollywood profesyonelleri ile yan yana gerçekleştirilen çalışmaların sonucu olarak PT-AT6000E amaçlanan görüntülere en uygun şekilde ayarlanmış ve ev sinema projektörleri dünyasında 2D ve 3D performans standartlarını yükseltiyor. 

Mükemmel Görüntü Kalitesi

PT-AT6000E parlak görüntüler ve çarpıcı renk üretimi sağlayan artırılmış kırmızı yoğunluğu için 220W Kırmızı Zengin Lamba içeriyor. Yüksek yakınsama özelliği ile birlikte yeni prizma ve mercek tasarımı da 2.400 lümen gibi yüksek bir parlaklığa katkıda bulunuyor. Parlaklıktaki artış ile birlikte PT-AT6000E 500.000:1 kontrast oranı ile daha derin siyahlar üretiyor. Daha yüksek kontrast ile renklere daha fazla derinlik, ince detaylar ve zengin bir tat katıyor. Panasonic’in Saf Kontrast Katmanı teknolojisi, Saf Renk Filtresi Pro ve Düzgün Ekran teknolojisi de PT-AT6000E’yi sınıfının en iyisi görüntü kalitesini sunan bir cihaz haline getiriyor. 

Gelişmiş 3D Özellikleri

Panasonic’in evde konforlu ve doğal 3D görüntü salama çabaları rakiplerinden açık ara farkla ayırt ediliyor. Önceki modeli olan PT-AT5000E temel alınarak geliştirilen PT-AT6000E daha az parazit ve kolay izleme için %20 daha parlak görüntüler sunuyor. Ayrıca 3D Motion Remaster aktif 3D panjur sistemine özgü doğal olmayan 3D hareketleri düzeltiyor. Aktif panjur 3D teknolojisi 3D görüntüler oluşturmak için sol/sağ mercek için panjuru sırasıyla açarak ve kapatarak çalışır.

Ancak, bu doğal olmayan her iki göz arasında bir paralaks oluşturan 1/120 saniyelik kısa bir gecikmeye neden olur. Bu sorunun üstesinden gelmek için projektör düzgün sürekli 3D hareket için 1/120 saniyelik gecikmeleri dengeleyecek şekilde aralara görüntü ekler.

Yeni 3D Görüntüleme Monitörü ve 3D Resim Denge özelliği daha konforlu ve güvenli 3D görüntüleme deneyimi sunuyor. 3D Görüntüleme Monitörü, paralaks miktarı ekran boyutuna göre değiştiği için 3D görüntülerdeki paralaks miktarının 3D Konsorsiyum Komitesi tarafından belirlenen güvenli bölge içinde olduğunu net olarak gösteriyor. Ayrıca 3D Görüntüleme Monitörünü kullanarak her görüntüdeki pozitif ve negatif paralaksı vurgulayabilirsiniz. 3D Resim Denge özelliği hem sağ hem de sol göz görüntüsünün iki tarafın renkleri eşleştirilecek şekilde yan yana gösterilmesine olanak tanır.

Geliştirilmiş Detay Netlik İşlemcisi 4 ve Çerçeve Oluşturma 2 3D görüntüler için optimize edildi. 2D görüntülerde olduğu gibi bu iki özellik hızlı hareket eden sahnelerde doğal ince detaylı görüntüler ve keskin ve net görüntüler sunuyor. Ayrıca, Çerçeve Oluşturma 2 artık 2D-3D dönüştürme işlemi sırasında da kullanılabiliyor. Mükemmel 3D özelliklere ek olarak, Yastık düzeltme, güçlü yakınlaştırma ve odak ve renk yönetimi fonksiyonu da 3D görüntüde kullanılabilir. 

Projektör 6m (20ft) uzaklığa kadar yayın yapabilen entegre bir IR verici ile donatılmış olup Panasonic’in orijinal 3D gözlüğü TY-EW3D3M veya XpanD X104 gibi başka üçüncü şahıs 3D IR gözlüklerle kullanılabilir. 10m’ye (33ft) kadar daha uzak iletim mesafeleri için isteğe bağlı IR verici de bulunmaktadır. Panasonic'in isteğe bağlı 3D gözlüğü TY-EW3D3M PT-AE6000E ile uyumludur.

Kurulum Esnekliği ve Kişiselleştirme

PT-AT6000E kurulumu 2x yakınlaştırma merceği ve geniş mercek değiştirme aralığı ile kolay ve basittir. PT-AT6000E 3,6m ila 7,2m kadar yakınlıkta 120in ekrana yansıtılabilir. Projektör +/- %100 dikey ayar ve +/- %26 yatay ayar ile duvara veya tavana monte edilebilir.

Birçok Blu-ray film projektörler’in en boy oranından (16:9) daha geniş bir en boy oranında (2.35:1) geldiği için Panasonic’in Akıllı Mercek Belleği mercek ve odak konumunu en boy oranına bağlı olarak otomatik olarak saptar ve değiştirir.  “Geniş ekran formatında hazırlanan Blu-ray filmlerin sayısında artışla birlikte Akıllı Mercek Belleği özelliği PT-AT6000E ile 3D'yi kapsayacak şekilde genişletildi”, şeklinde açıklama yapan Panasonic Projektör Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa, sözlerine şöyle devam etti: “bu, geniş görüntüleme açısı ve geniş ekran boyutu ile geliştirilmiş etkileyici bir 3D deneyiminin elde edildiği gerçeğini yansıtıyor.”

Gelişmiş Gamma Ayarı görüntüyü detaylarda bozulma olmadan istenen seviyeye ayarlamak ve getirmek için dokuz ila on beş noktadan geliştirildi. Yarık Ayar modunu kullanarak kullanıcılar sahneyi dondurabilir ve orijinal görüntüyü yan yana karşılaştırarak ayarları yapabilir.

PT-AT6000E DeepColor ve x.v ile üç HDMI giriş terminali içeriyor. İdeal ev sineması oluşturmak için iki 12V Tetikleyici ile birlikte dijital iletim için renk. Kullanıcı’nın ev sinema sisteminde VIERA Link uyumlu ekipman varsa, projektör birden fazla uzaktan kumandaya ihtiyaç duyulmadan VIERA Link ile bağlanabilir. Projektörün uzaktan kumandası karanlık sinema salonunda kolay kullanım için arka aydınlatmaya sahiptir.

Panasonic’in yeni geliştirilmiş 3D uyumlu Full HD ev sinema projektörü PT-AT6000E Eylül 2012 itibariyle piyasaya sürülecek.