Panasonic ilk Full HD 3D Ev Sinema projektörünü tanıttı

300.000:1 kontrast oranı ve 2.000 lümenlik parlaklık ekonomik bir ev sinema deneyimi için yüksek kalitede 2D görüntüler ve zengin 3D özellikler sunuyor (Wiesbaden)

Panasonic bugün ilk 1080p (1.920 x 1.080 piksel) çözünürlüğe sahip Full HD 3D ev sinema projektörü olan PT-AT5000E’yi duyurdu. . PT-AT5000E aynı zamanda dünya’nın ilk*1 480Hz hızda şeffaf LCD paneller kullanan ve Panasonic’in orijinal Overdrive Teknolojisi ile çok düşük parazit düzeyine ulaşan 3D projektörü. 300.000:1 kontrast oranı ve 2.000 lümenlik parlaklık üreten yeni geliştirilmiş optik motor PT-AT5000E’nin 2D ve 3D görüntüleme deneyimini sunmasını sağlar.

Panasonic’in ev sinema projektörü yönetmenlerin’ sanatsal bakış açısını ve amacın yansıtan görüntüler üretmeyi amaçlamaktadır. Sonuç olarak, PT-AT5000E’nin anahtar 3D projeksiyon teknolojileri 3D Blu-ray disklerin oluşturulması konusunda deneyimli ve 3D endüstri standartlarının belirlenmesinde anahtar rol oynayan Panasonic Hollywood Laboratuarı mühendisleri ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. PT-AT5000E Hollywood profesyonelleri tarafından talep edilen 3D kalitesini sunmak amacıyla daha yüksek temel 2D performans ve benzersiz 3D özelliklerine ulaşmak için tepeden tırnağa yeniden tasarlanmıştır.

Konforlu 3D görüntüleme aynı zamanda 3D Görüntüleme Monitörü ve 3D Görüntü Denge özellikleri ile ayarlanabilir. 3D Görüntüleme Monitörü stereoskopik efektinin farklı ekran boyutları ile değişen 3D efekti olarak 3D Konsorsiyum komitesi tarafından belirlenen güvenlik bölgesi içindedir. Sol ve sağ göz görüntüleri 3D görüntü dengesini ayarlamak için her Dalga Formu Monitörü ile PT-AT5000E üzerinde yan yana görüntülenebilir. Diğer 3D özellikler arasında beş farklı 3D efekt modları ile 3D projeksiyon için 2D içeriği 3D görüntülere dönüştüren 2D-3D Dönüştürme özelliği bulunmaktadır.

Projektör kullanıcının aynı isteğe bağlı gözlük ile geniş ekran 3D görüntüleri izlemesine olanak tanıyan entegre bir 3D IR verici ile donatılmıştır (Gözlük ayrıca satılır. TY-EW3D10E, TY-EW3D2LE, TY-EW3D2ME, TY-EW3D2SE) Gözlük hem TV'lerinde hem de projektörlerinde 3D’nin keyfini çıkarmak için Panasonic VIERA 3DTV için kullanılır. İsteğe bağlı IR verici (ET-TRM110) aynı zamanda uzun iletim mesafeleri için uygundur.

PT-AT5000E ev sinema sistemlerini kişiselleştirmek isteyenler için zengin özelliklerle birlikte gelir. Birçok Blu-ray disk ve DVD disk sinema salonlarında kullanılan görüntü boyutunu (2,35:1) sunmak için projektörlerin’ en boy oranından (16:9) daha geniş en boy oranında gelir. Akıllı Mercek Belleği özelliği kullanıcıların altı farklı yakınlaştırma/odak konumunu programlamasına olanak tanır. PT-AT5000E üzerinde sinyal en boy algılama özelliği sayesinde 16:9 ve 2.35:1 video içeriği arasında otomatik geçiş de mümkündür.

PT-AT5000E ile aydınlatma ve motorlu ekran gibi daha fazla sinema otomasyonu mümkündür, zira iki adet programlanabilir 12-volt tetikleyici terminal ve VIERA Link® ile birlikte gelir. VIERA Link® PT-AT5000E arka aydınlatmalı uzaktan kumandası kullanılarak birden fazla VIERA Link® uyumlu Panasonic cihazının kusursuz bir biçimde çalıştırılmasına olanak tanır.

PT-AT5000E aynı zamanda iki HDMI™ girişi (x.v.Colour™ ve Deep Colour destekli) ile donatılmıştır, böylece birden fazla HD kaynağı bir HDMI anahtarlayıcısı olmadan bağlanabilir. İlk ayar ve kurulum hızlı ve kolaydır, çünkü 2x yakınlaştırma ekranın 3,6 metre (yaklaşık 11 fit) ila 7 metre (24 fit) yakınına kadar 120 inç çapraz görüntü verebilir. Projektör’ün mercek değiştirme özelliği yüzde 100 dikey ayar ve yüzde 26 yatay ayar imkanı sunar, böylece kullanıcı projektörü tavana yakın bir şekilde asabilir veya duvara monte edebilir.

Bu özelliklere ek olarak, yeni PT-AT5000E aynı zamanda ekolojik bir üründür. Akıllı güç yönetim sistemi lamba gücünü görüntülenen içeriğe bağlı olarak tam olarak gerekli parlaklık düzeyine düşürür. Gelişmiş Panasonic dijital devresi, 3 milyardan fazla farklı görüntü şablonunu analiz ederek akıllı bir şekilde gerekli güç çıkışını belirler. Bu gelişmiş analiz işlemi Dinamik İris Pro fonksiyonu çalışırken ana güç tüketimini yüzde 10’a kadar düşürerek enerji tasarrufu sağlar.

Panasonic PT-AT5000E Full HD 3D ev sinema projektörü Eylül 2011 itibariyle yetkili satıcılarda € 3199 tutarında Üretici Tarafından Önerilen Satış Fiyatı ile satılmaya başlanacaktır.

Yeni PT-AT5000E projektör hakkında daha fazlasını öğrenmek için lütfen http://panasonic.net/avc/projector

http://www.facebook.com/panasonicprojector adresini ziyaret edin.