Panasonic yüksek parlaklığa sahip taşınabilir projektörler serisini tanıttı

PT-VW430 serisi kompakt bir gövdede yüksek parlaklık ve ekonomik performans sunuyor (Wiesbaden)

Amsterdam, Hollanda, 31 Ocak 2012 – Panasonic Avrupa bugün dört yeni taşınabilir projektörünü, PT-VW430 serisini duyurdu. Bu seri görüntü kalitesinde bozulmaya yol açmadan taşınabilir kompakt bir gövdede yüksek parlaklık sunuyor. Bu yeni projektör serinin ek bir faydası dar alanlarda tavana monteli kullanım.

PT-VW430 serisi tek bir taşınabilir kompakt gövde içinde 5.000 lümen parlaklık (PT-VX500/PT-VX505N) ve 3.000:1 gibi yüksek bir kontrast oranı, yüksek verimli 280W lambalar ve entegre soğutma sistemi sunar. Bu seri aynı zamanda 4.000 saatlik bir lamba değiştirme döngüsü ve 4.000 saatlik bir hava filtre değiştirme döngüsü ile çok düşük bakım sunuyor. Ek olarak, sunumların ve sınıfların bozulmamasını sağlayan 29-dB gibi son derece düşük bir gürültü çıkışına sahip. Kompakt boyutu projektörlerin farklı konumlarda kullanılmasına olanak tanıdığı için, bu seri görüntüyü ortamdaki ışık durumuna göre ayarlayarak parlamanın görüntü kalitesini bozmamasını sağlayan bir Günışığı Görüntüsü fonksiyonu sunar.“ISE 2012’de bu yeni projektör serisini tanıtmaktan heyecan duyuyoruz,”. diyor Panasonic Avrupa’da Projektörler İçin Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa. “Bu yeni seri yüksek parlaklık ve performansı taşınabilirlik ile birleştiriyor ve fiyat odaklı ürünlerin görüntü kalitesi ve parlaklıktan ödün verilmesini gerektirmediğini gösteren AV teknolojimizin geçirdiği evrimin bir ürünü”. Düşük bakım ve üstün performans sunmasının yanı sıra PT-VW430 serisi aynı zamanda toplam çevresel etkiyi düşürmek için tasarlanmıştır. Bekleme modunda güç tüketimi 0,5W kadar düşük olup işletme maliyetlerini ve karbon emisyonlarını azaltmaktır. PT-VW430 serisi ekolojik olarak duyarlı bir tasarıma sahip olduğu için gurur duymakta olup AB’nin Tehlikeli Madde Kısıtlaması (RoHS) hem de Enerji Kullanan Ürünler (EuP) Lot 6 direktiflerine uygundur. PT-VW430 serisi taşınabilir ve tavana monteli uygulamalar için idealdir.

Esnek yakınlaştırma fonksiyonu projektörün birçok ortama kurulmasına olanak tanır. 1.6x yakınlaştırma merceği PT-VW430 serisinin hem kısa hem de uzun mesafelerde projeksiyon gerçekleştirmesine olanak tanır ve dikey mercek değişimi kurulum kolaylığını artırır. PT-VW435N ve PT-VX505N modelleri kablosuz projeksiyon ile taşınabilirliği de destekler. Geliştirilmiş Wireless Manager ME 6.0 freeware (Temmuz 2012’den itibaren piyasaya sürülmesi beklenmektedir) PT-VW435N ve PT-VX505N ile çalışan hızlı ve basit bir kablosuz çözümdür. Kablosuz bağlantıyı destekleyen modeller ayrıca Panasonic’in iPhone, iPod touch ve iPad üzerinden indirilebilir ücretsiz bir projeksiyon uygulaması olan Wireless Projector for iOSile uyumludur.

Kolay uzaktan izleme kablolu bir LAN sistemi üzerinden kontrol edilebilir. Web tarayıcısı izleme sistemi kullanılarak projektör lambanın değiştirilmesi gerektiğinde bir e-posta uyarısı gönderecek şekilde ayarlanabilir ve ayrıca tüm projektör durumları hakkında bildirimler gönderebilir. Birden fazla projektörü tek bir PC’den kontrol etmek için Çoklu Projektör İzleme ve Kontrol Yazılımı da mevcuttur. Ek olarak, projektör serisi PJLink™ ve Crestron’s Roomview™ ile uyumludur.

PT-VW430 serisi Otomatik Giriş Sinyali Arama fonksiyonu ve Gerçek zamanlı Anahtar fonksiyonu kullanılarak kolay kurulumu garanti etmektedir. Otomatik Giriş Sinyali Arama fonksiyonu giriş kanalını otomatik olarak sinyale dayalı olarak tespit eder ve seçer. Bu taşınabilir projektörler sunumların daha dinamik ve akılda kalıcı hale getirilmesine yardımcı olan doğrudan projektörden ses oynatma özelliği sunan 10W hoparlörlere ve mikrofon giriş terminaline sahiptir.