Main product image
BACK TO PRODUCT CATEGORY
PT-FRZ60
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

Lazer 1 çipli DLP, 6200 lümen (merkez), WUXGA

DLP™ görüntüleme teknolojisi, Dörtlü Renk Uyumlaştırıcısı, Zengin Renk İyileştirici ve dijital olarak ayarlanan Dinamik Kontrast 2 optimizasyonu

Toza karşı dayanıklı optik blok ve uzun ömürlü lazer motoru ile 20.000 saate kadar bakım gerektirmez

V/H Lens Kaydırma özelliğine sahip esnek 2,0x yakınlaştırma lensi (1,46 - 2,94:1) 

HDCP 2.2 uyumlu HDMI® girişleri veya DIGITAL LINK terminali üzerinden sıkıştırılmamış 4K/60p giriş sinyallerini destekler

DLP™ görüntüleme teknolojisi, Dörtlü Renk Uyumlaştırıcısı, Zengin Renk İyileştirici ve dijital olarak ayarlanan Dinamik Kontrast 2 optimizasyonu ortamın ışık seviyesine bağlı olmaksızın üstün parlaklık, renk ve netlikte bütünleşir. V/H Lens Kaydırma özelliğine sahip Esnek 2,0x yakınlaştırma lensi 4K/60p giriş sinyallerini destekleyen DIGITAL LINK ve CEC uyumlu HDMI® terminallerine katılır*2. Ayrı LAN terminali ve USB-DC çıkışı, kurulumu daha da kolaylaştırır. 27 dB’de neredeyse duyulamayan çalışma*4. Lazer modülleri için ısı borusu soğutma ve hava geçirmez DMD bloku için ısı emiciler 20.000 saatlik bakım gerektirmeyen projeksiyon için filtresiz tasarımı destekler. Çoklu Lazer Sürücü Motoru, yük devretme devre korumasına sahiptir ve isteğe bağlı Erken Uyarı yazılımı güvenilirliği artırır.

  PT-FRZ60 PT-FRZ50 PT-FRZ55
Parlaklık

6.000 lm* (ANSI)/

6.200 lm (Merkez)

5.200 lm* (ANSI)/

5.400 lm (Merkez)

5.000 lm* (ANSI)/

5.200 lm (Merkez)

Çözünürlük WUXGA
Lens

2x yakınlaştırma lensi (1,46 – 2,94:1)

Sabit kısa yansıtma lensi (0,8:1)

* Tüm ölçümler, ölçüm koşulları ve notasyon yöntemi ISO/IEC 21118: 2020 uluslararası standartlarına uygundur. Değer, tüm ürünlerin gönderildiği andaki ortalamasıdır.

Parlak Odalar için Dinamik Renk

Parlak Renk Üretimi

Dörtlü Renk Uyumlaştırıcısı, optimize edilmiş optik tasarım özelliğine sahip orijinal bir renk çarkı mekanizmasıdır. Parlaklıktan ödün vermeden daha büyük renk isabeti ve derinliği için saf beyaz ile geniş gam üretimi elde ederek görüntünün renk gerekliliklerine göre ışık çıkışını modüle eder. İstikrarlı SOLID SHINE Lazer parlaklığı ile DLP™ görüntülemenin üstün tek biçimliliğinin birleşmesiyle renkler, alternatif projeksiyon teknolojisinde bazen yaşanan yeşilimsi ton olmadan daha zengin ve parlak görünür.

 

Zengin Renk İyileştirici

Zengin Renk İyileştirici, görüntü parlaklığına öncelik veren Dinamik Modu ve grafik içeriğe uygun Grafik Modu/Standart Modu içerir. Bu mod, maksimum parlaklıkta projeksiyonun gerekli olmadığı durumlarda daha derin renk doygunluğu için renk çarkı zamanlamasını ayarlar.

Dinamik Kontrast 2 Kontrast Hassasiyetini Artırır

PT-FRZ60 ve PT-FRZ50, dijital olarak ayarlanmış 20.000:1 kontrast hassasiyetini profesyonel modellerimize yaklaşan bir seviyeye yükselten yeni Dinamik Kontrast 2 ayarı özelliğine sahiptir. Dinamik Kontrast, parlak ve karanlık sahnelerin sık sık değiştiği durumlarda doğru kontrastı elde ederek görüntü gerekliliklerine göre ışık çıkışını kare kare veya sahne sahne düzenler. İyi ışık alan ortamlarda bile beyazlar daha parlak, siyahlar daha zengin ve cilt tonları daha doğal olur. Bu teknoloji, iris tabanlı projeksiyon sistemlerinden daha az enerji tüketir.

 

Sessiz, Çok Yönlü ve Kurulumu Kolay

Geniş Aralıklı 2,0x Yakınlaştırma ve Lens Kaydırma

Sorunsuz kuruluma giden yolu kolaylaştırmak için, geniş yansıtma mesafesi aralığını destekleyen 2,0x optik yakınlaştırma lensiyle donatılan projektörler ekranınızı geniş, parlak görüntüyle doldurur. V/H Lens Kaydırma (Dikey: +%64, -%44 ve Yatay: +%34, -%27) yüksek tavanlı odalar veya köşeli projeksiyon uygulamaları gibi ideal projektör yerleşiminin mümkün olmadığı durumlarda görüntünün yerini ekranda tespit eder. Projektörler, PT-RZ570 projektörlerimiz ile aynı 2,0x lens ve lens kaydırma ayarını kullanmaktadır (ve aynı montaj braketine takılabilir). PT-FRZ60/FRZ50 projektörler bu özellikleriyle kullanışlı ve uygun maliyetli bir alternatif teşkil eder. V/H Keystone Düzeltmesi (Dikey: °40± , Yatay: °20±), kavisli ekran düzeltmesi ve Otomatik Görüntü Döndürme işlevleri kurulum esnekliğini daha da artırmak için eklenmiştir.

4K/60p Sinyal Girişini Destekler*

Her iki projektör de HDCP 2.2 uyumlu HDMI® girişleri veya DIGITAL LINK terminali üzerinden sıkıştırılmamış 4K/60p giriş sinyallerini destekler. Ekran çözünürlüğü değişen birden çok 4K uyumlu uç noktaya aynı sinyal gönderilirken projektörlerin çözünürlüğünde Ultra HD video oynatma kabiliyeti paha biçilemez. Harici bir dönüştürücü gerekli olmadığından kurulum masraflarından tasarruf yapma imkânı sağlar ve farklı ekran çözünürlüklerine uyması için videoyu yeniden kodlamanız gerekmez. Tercih edilmesi durumunda hem video hem de 10Base T/100Base TX uyumlu kontrol sinyalleri, uzun mesafelerden uygun maliyetli bağlanma yolu olan CAT5e STP (veya üstü) kablo kullanılarak DIGITAL LINK’e atanabilir.

* Projeksiyon yapıldığında 4K sinyalleri projektörün çözünürlüğüne (1920 x 1200 piksel) dönüştürülür.

CEC Uyumlu HDMI Girişleri ve USB DC Çıkışı

HDMI girişleri CEC uyumlu bileşenlerden alınan kontrol komutlarına uygundur ve kaynak cihazın kontrollerini kullanarak projektörü açmanıza/kapatmanıza ve oynatmayı başlatmanıza olanak sağlar. A 5 V/2 A USB-DC çıkışı, HDMI ağ yayın cihazına güç sağlayacağından gruplar, bilgisayar veya cep telefonlarından büyük ekranla içerik paylaşabilirler. USB gücü de herhangi bir yazılım kurulumu gerektirmeden bilgisayardan veya cep telefonundan tek dokunuşla kolayca içerik aktarımı için Panasonic’in yeni Kablosuz Sunum Sistemi PressIT bağlantısını destekler.

Bağımsız LAN ve DIGITAL LINK Terminalleri

Bağımsız LAN ve HDBase-T™ uyumlu DIGITAL LINK terminalleri, 100Base-TX- ve 10BaseT uyumlu kontrol sinyallerinin Panasonic, Crestron®, AMX ve Extron® uygulamaları üzerinden belirli bir LAN bağlantısına atanmasını ve DIGITAL LINK’in, yüksek bant genişliğine sahip video için 150 m’ye (492 ft) kadar esneklik kazanmasını sağlar.

Sessiz 27 dB* Projeksiyon Modu

Daha fazla dersin ve toplantının artık çevrimiçi gerçekleştirilmesiyle toplantının önüne geçmeyen sessiz bir projektöre sahip olmanın önemi de artıyor. Sessiz bir projektör ayrıca dikkat dağınıklığını sınırlandırarak ekibinizin odaklanmasına da yardımcı olur. PT-FRZ60/FRZ50, neredeyse duyulamayan 27 dB* (PT-FRZ50) veya 30 dB* (PT-FRZ60) çalışmaya olanak sağlayan Sessiz Mod özelliğini içerir. İster odada ister çevrimiçi olsun, dikkatli bir izleyici grubundan daha iyi sonuç almanın keyfini çıkarın.

* Çalışma gürültüsü PT-FRZ50 için Normal Modda 32 dB ve PT-FRZ60 için Normal Modda 35 dB’dir.

 

Kanıtlanmış SOLID SHINE Lazer Güvenilirliği

Güvenilir Yüksek Parlaklık için SOLID SHINE

PT-FRZ60 ve PT-FRZ50, tüketilebilir lamba yerine dayanıklı katı hal lazer modüllerine sahiptir. Sarf malzemesi değişikliği ihtiyacı olmadan yıllarca 7/24 kesintisiz koruma ve üstün renk istikrarına sahip daha dar parlaklık rampası ile lazer projeksiyonun avantajları kesin bir şekilde kanıtlanmıştır. Daha düşük maliyetle ve daha uzun süreyle daha iyi görüntü kalitesini deneyin. Bir diğer avantajı da ışık kaynağına zarar verme riski olmadan üniteyi oda kesiciden istenen zamanda açıp kapatma olanağıdır.

 

Yük Devretme Yedekleme Devreleri

Çoklu Lazer Sürücü Motoru, lazer diyotlarını yük devretme koruma devresiyle korunan ayrı modüller halinde gruplandırır. Bir modülde bulunan bir diyot bozulursa yalnızca etkilenen seri atlanır ve parlaklık kaybının fark edilmeyecek kadar düşük olmasını sağlar. Başka lazer projektörlerde bir diyot bozulursa devre kesiciler ve modüldeki tüm diyotlar kapandığından parlaklık belirgin şekilde kaybolur. Birden fazla ışık kaynağına sahip olmak, beklenmedik modül arızası durumlarında projeksiyonun devam etmesini sağlar. Bu korumalar, görüntünün kesilmemesi gerektiği durumlarda paha biçilmezdir.

Filtresiz Soğutma ve Hava Geçirmez Optik Blok

DMD bloku için ısı emicili ısı borusu tabanlı soğutma uygulaması, hava filtresine olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Bu projektörler, toz girişi ve buna bağlı görüntü bozulmasını engelleyen hermetik sızdırmaz optik motor sayesinde bakım gerektirmeden tozlu ortamlarda 20.000 saat kesintisiz kullanılabilir.

 

Diğer Özellikler

Detail Clarity Processor 3

Bu benzersiz Panasonic devre sistemi, video sinyalinin dört frekans bandından alınan bilgilere dayanarak her görüntünün keskinliğini optimize eder. Elde edilen görüntüler doğal ve ikna edici gerçekliktedir.

 

Temel Gün Işığı Görünümü

Panasonic’’in Temel Gün Işığı Görünümü teknolojisi, özellikle aydınlık odalarda görüntülerin normalde zor göründüğü alanlardaki ayrıntıları zenginleştirerek keskin ve kolay şekilde görüntülenmesini sağlar. Yerleşik sensör, ortamdaki ışığı ölçerken Temel Gün Işığı Görünümü teknolojisi, noktalı resim rengini ve parlaklığı çevredeki aydınlatma seviyesine göre ayarlar.

 

Tek Kablolu DIGITAL LINK Bağlantısı

DIGITAL LINK; sıkıştırılmamış video, ses ve kontrol komutlarının tek bir CAT5e STP kablosu aracılığıyla 150 metreye (492 fit) kadar olan uzaklıklara aktarır. İsteğe bağlı DIGITAL LINK Anahtarı ya da Dijital Arabirim Kutusu kurulumu kolaylaştırır, kablo döşemeyi azaltarak maliyeti azaltır ve güvenilirliği artırır.

 

Otomatik Ekran Görüntüsü Döndürme

Yerleşik bir açı sensörü sayesinde görüntüler, tavanda ters sarkıtma veya bir masanın üstü gibi yerleştirme durumuna bağlı olarak otomatik döndürülür.

 

ECO Yönetim Sistemi

Loş ortam ışıklandırma koşullarında otomatik parlaklık azaltma ve hiçbir giriş sinyali tespit edilmediğinde güç tüketimi azaltma gibi Eko Yönetim işlevlerini kurmak için uzaktan kumandadaki ECO düğmesine basın.

 

Ek Özellikler

 • Garantili lazer güvenliği
 • Hızlı Başlatma/Hızlı Kapatma işlevi
 • 360 derece ön ve yan gövde döndürme
 • Kenar birleştirme ve renk eşleştirme işlevleri
 • Art-Net DMX, Crestron Connected™ ve PJLink™ ile uyumlu
 • DICOM Simülasyon Modu
 • Dijital Fade In ve Fade Out fonksiyonu
 • Resim İçinde Resim özelliği
 • Özel şekilli ekranlar için ekran ayarı

 

DAHA FAZLA GÖSTER

Sectors

Click an icon to find out more about the sectors this product is used in.

Education
Education Sector Icon

Teknoloji

Click an icon to find out more about the technology used

DIGITAL LINK Logo Official JPEG 247 Operation Logo PNG SOLID SHINE Laser Logo JPEG 360 Degree Free Installation Logo JPEG 4k Signal Input jpg
Ürün
Image Data
Technical
Operating Instructions

Service and Support
 • PT-FRZ60/FRZ50 Operating Instruction (Korean)
  PT-FRZ60/FRZ50 Operating Instruction (Korean)
  Operating Instruction: PT-FRZ60/FRZ50
  Tue, 03/11/2020 - 06:26
  Download pdf - 20.94 MB
  PT-FRZ60/FRZ50 Operating Instruction (Latvian)
  PT-FRZ60/FRZ50 Operating Instruction (Latvian)
  Operating Instruction: PT-FRZ60/FRZ50
  Tue, 03/11/2020 - 06:26
  Download pdf - 3.06 MB

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no other services available.

Specifications

Dimensions (W x H x D) 498 x 168*5 x 492 mm (19 5/8˝ x 6 5/8˝*5 x 19 3/8˝ )
Power Consumption TBD
Lens 2.0x manual zoom (throw ratio: 1.46–2.94:1), manual focus, F 2.0–3.4, f 21.5–43.0 mm
Resolution 1920 x 1200 pixels
Operating Environment Operating temperature: 0–40 °C (32–104 °F),operating humidity: 10–80 % (no condensation) (TBD)
Keystone Correction Range Vertical: ±40 °, Horizontal: ±20 °. When [VERTICAL KEYSTONE] and [HORIZONTAL KEYSTONE] are used simultaneously,correction cannot be made exceeding a total of ±60 °.
Installation Ceiling/floor, front/rear, free 360-degree installation
Cabinet Materials Molded plastic
Applicable Software Logo Transfer Software, Multi Monitoring & Control Software, Early Warning Software
Contrast Ratio*1 20,000:1 (Full On/Full Off, Dynamic Contrast Mode: ON)
Power Supply AC 100–240 V, 50/60 Hz
Light Source Laser diodes
Terminals | LAN RJ-45 x 1 for network connection, PJLink™ (Class 2) compatible, 10Base-T/100Base-TX, Art-Net compatible
DLP™ Chip | Panel Size 17.0 mm (0.67 in) diagonal (16:10 aspect ratio)
DLP™ Chip | Display Method DLP™ chip x 1, DLP™ projection system
Terminals | HDMI In HDMI 19-pin x 2 (Compatible with HDCP 2.2, Deep Color, 4K/60p signal input*4 ), CEC supported
Terminals | DIGITAL LINK RJ-45 x 1 for network and DIGITAL LINK connections (HDBaseT™ compliant), PJLink™ (Class 2) compatible, 100Base-TX, Art-Net compatible, HDCP 2.2 compatible, Deep Color compatible,4K/60p signal input*4
Light output 6,000 lm*1/6,200 lm (Center)*2
Operation noise*1 30 dB (Quiet Mode) (TBD), 35 dB (Normal Mode) (TBD)
Projector type 1-Chip DLP™ projector
DLP™ chip | Number of Pixels 2,304,000 (1920 x 1200 pixels)
Screen size [diagonal] 1.02–7.62 m (40–300 in), 16:10 aspect ratio
Center-to-corner zone ratio*1 90 %
Time until light output declines to 50 %*3 20,000 hours (NORMAL)
Note *1 Measurement, measuring conditions, and method of notation all comply with ISO/IEC 21118: 2012 international standards. Value is average of all products when shipped. *2 Average light-output value of all shipped products measured at center of screen in NORMAL Mode. *3 Aroundthis time, light output will have decreased by approximately 50 %. IEC62087: 2008 Broadcast contents, NORMAL Mode, Dynamic Contrast [ON], under conditions with 35 °C (95 °F), 700 m (2,297 ft) above sea level, and 0.15 mg/m3 of particulate matter. Estimated time until light outputdeclines to 50 % varies depending on environment. *4 4K signals are converted to the projector's resolution (1920 x 1200 pixels) upon projection. Supported terminals: DIGITAL LINK/HDMI®. *5 With legs at shortest position. *6 Average value. May differ depending on the actual unit.
Weight*6 Approx. 16.6 kg (36.6 lbs) (TBD)
Terminals | Computer 1 In D-sub HD 15-pin (female) x 1 (RGB/YPBPR/YCBCR/YC)
Terminals | Video In Pin jack x 1 (composite video)
Terminals | Audio In 1 Pin jack x 2 (L, R)
Terminals | Serial In D-sub 9-pin (female) x 1 for external control (RS-232C compliant)
Terminals | USB USB connector (Type A) x 1 (Output 5 V/2 A)
Terminals | Audio Out M3 x 1 (Variable)
Terminals | Computer 2 In/1 Out D-sub HD 15-pin (female) x 1 (RGB/YPBPR/YCBCR/YC)
Lens shift | Vertical(From the origin point of the lens mounter) +64 %, -44 % (manual)
Lens shift | Horizontal(From the origin point of the lens mounter) +34 %, -27 % (manual)
Terminals | Audio In 2/3 M3 x 1/M3 x 1