Esnek ve bütçe dostu LCD lazer projektör
PT-MZ880
Yeni LCD Lazer Projektörler Kurum, Eğitim ve Müze Ortamlarına Sorunsuz Entegrasyon Özelliğiyle Dengeli Renk ve Parlaklık Sunuyor
Main product image
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

Lazer LCD, 8.000 lümen, WUXGA 

Çok düşük sesle çalışma (26 dB) ile tasarlanan kompakt ve hafif gövde

Kurulum olanaklarını genişleten Geniş Lens kaydırma alanı ve Ultra Kısa Yansıtma Açılı lens

Çok yönlü alan yaratmayı gerçeğe dönüştüren Kenar Kaynaştırma fonksiyonu

Düşük Güç tüketimi ve Yıkanabilir Eko Filtre sayesinde sürdürülebilirliğe önemli katkı

Bu seride, yüksek parlaklık, canlı renk ve az bakım gerektiren kullanım özelliklerinin mükemmel dengesi için geliştirilmiş Çoklu Lazer Sürücü Motoruna sahip PT-MZ880 (8.000 lm), PT-MZ780 (7.000 lm) ve PT-MZ680 (6.000 lm) WUXGA modelleri bulunmaktadır. *1 Ölçüm, ölçüm koşulları ve gösterim yönteminin tamamı ISO/IEC 21118: 2020 uluslararası standartlarına uygundur. Değer, tüm ürünlerin gönderildiği andaki ortalamasıdır.

PROJEKTÖR TİPİ
SOLID SHINE LCD LAZER PROJEKTÖRLER
MODELLER
PT-MZ880 PT-MZ780 PT-MZ680
ÇÖZÜNÜRLÜK
WUXGA
PARLAKLIK
8.000 lm*1 7.000 lm*1 6.000 lm*1
BOYUTLAR
(G x Y x D)

561 x 224 x 439 mm
(22 3/32″ x 7 15/32″ x 17 7/32″)

 

Dengeli Resim Kalitesi

Optimum Parlaklık ve Renk için Ayarlanmış

Geliştirilmiş optik motor, iyi aydınlatılmış odalarda net görüş için ideal yüksek parlaklık/ canlı renk dengesini sunar. Farklı türden içerik ve ekran yüzeylerine uyum sağlayacak şekilde optimize edilmiş bir dizi görüntüleme modu ve görüntüyü sürekli olarak ortama ve içeriğe göre ayarlayan dinamik optimizasyon teknolojileri sayesinde izleyicileriniz odanın ışıklarını kapatmaya gerek kalmadan resimleri rahat biçimde görüntülemenin keyfine varacak.

Dinamik Kontrast

Dinamik Kontrast, yansıtılan içeriğe veya çalışma ortamına en uygun hale getirmek için sinyali kare kare analiz ederek ışık kaynağı çıkışını her sahnenin kontrast gereksinimlerine göre doğrudan ayarlar. Dinamik Kontrast, genel kontrast hassasiyetini artırdığı gibi açık ve koyu renkli görüntülerin sıklıkla değiştiği sahneleri daha doğru biçimde yeniden üretir.

 

Detail Clarity Processor 4

Özel devre, bağımsız video karelerini analiz ederek her görüntünün ince ayrıntılar barındıran alanlarını netleştirir. Algoritmalar sinyalin dört frekans bandından aldığı verileri ayıklayarak ana hatları daha keskin hale getirir, konturları düzeltir, çalma gürültüsünü azaltır ve böylelikle video ve grafiklerde daha yüksek bir metin tanımlama ve daha net bir ayrıntı çözünürlüğü elde edilir.

 Esnek Tasarımlar Her Alana Uyum Sağlar

Göze Batmayan Kabin, Odada Varlığını Unutturur

Şık yeni kabin tasarımı, bu projektörlerin oda ortamında göze batmamasına yardımcı olur. Gömme tabanda siyah renk kullanılması sayesinde yan ve ön paneller daha ince görünür. Göze batmayan tasarımın sessiz çalışma ve net görüntü görünürlüğü ile bir araya gelmesiyle ilginin odak noktası yansıtılan görüntü (projeksiyon değil) olur. Müzeler gibi karanlık ortamlarda kolayca gizlenebilen tamamen siyah versiyonlar da mevcuttur.

Sessiz Çalışma, İzleyicinin Kendini Görüntüye Kaptırmasını Kolaylaştırır

Derslerin, toplantıların ve konferansların giderek daha yoğun bir şekilde çevrimiçi olarak düzenlendiği günümüzde projektör gürültüsünün konuşma sesini bastırmaması veya dikkati görüntülenen içerikten başka bir yere çekmemesi önemlidir. Yansıtmanın sessiz gerçekleşmesi de insanların odaklanmasına yardımcı olur. PT-MZ880 Serisi, 26 dB* (PT-MZ780/MZ680) veya 28 dB (PT-MZ880) gürültü seviyesinde çalışmayı mümkün kılan bir Sessiz Moda sahiptir. İster odada bulunan ister çevrimiçi olarak katılım gösteren dikkati dağılmamış izleyicilerden verimli katılım ve projektörler müzelere kurulduğunda daha büyüleyici bir deneyim bekleyebilirsiniz.

 

Sistem Altyapınıza Uyan 4K Sinyal Girişini Destekler

PT-MZ880 Serisi 4K giriş sinyalleriyle uyumludur ve 4K/60p videoyu HDMI girişler ya da DIGITAL LINK terminali üzerinden kabul eder. Bu özellik, projektörleri mevcut 4K’ya hazır sistem altyapısına entegre ederken veya aynı 4K sinyalini farklı görüntü çözünürlüklerine sahip bir uç noktalar ağına harici bir dönüştürücü kullanmak ya da kaynağı yeniden kodlamak zorunda kalmadan dağıtmak gerekli olduğunda faydalıdır.

Üç HDMI Girişi CEC Komutlarını Destekler

HDMI girişlerinin CEC komutlarıyla uyumlu bir bileşen üzerinden gönderilen kontrol sinyalleriyle uyumlu olması, uyumlu kaynak cihazın uzaktan kumandasını kullandığınızdan size projektör üzerinde sınırlı bir kontrol olanağı sağlar. Projektöre HDMI üzerinden bağlandığında projektörler Bekleme konumundan aktif duruma geçer ve isteğe bağlı Kablosuz Sunum Sistemi PressIT gibi uyumlu bir oynatıcıdan gelen komutla otomatik olarak oynatmaya başlar.

Kablosuz Sunum Sistemi PressIT hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayın.

 

Ayrı LAN ve DIGITAL LINK terminalleri

MZ880 Serisi projektörleri ayrı bir LAN terminali veya HDBase-T™ tabanlı DIGITAL LINK bağlantısı üzerinden kontrol etmeyi tercih edebilirsiniz. Her ikisi de Panasonic, Crestron Connected™, AMX ve Extron® uygulamaları üzerinden 100Base-TX ve 10BaseT uyumlu kontrol sinyallerini destekler. LAN üzerinden kontrol olanağı sağlayan DIGITAL LINK, 150 metreye (492 ft) varan uzunluktaki kablolar aracılığıyla video aktarımı gerçekleştirebilir.

 

Yeni Ultra Kısa Yansıtma Açılı Yakınlaştırma Lensini De İçeren İsteğe Bağlı Elektrikli Lensler

PT-MZ880 Serisi, bir 1,61–2,76:1 elektrikli yakınlaştırma lensi ile birlikte satışa sunulur ve tercih ettiğiniz projektör konumuna uyacak bir dizi isteğe bağlı sabit lens ile yakınlaştırma lensini destekler. Bu isteğe bağlı lenslerin arasında yeni sıfır ofsetli ET-ELU20 Ultra Kısa Yansıtma Açılı Yakınlaştırma Lensinin de bulunması, bu projektör serisini sadece eğitim amaçlı ve kurumsal kullanımlar için değil, müze sergileri için de mükemmel bir tercih yapar. Uyumlu bir elektrikli lensle birlikte kullanıldığında yansıtmayı yapan kişi, projektörün uzaktan kumandasını veya Akıllı Projektör Kontrolü uygulamasını kullanarak yakınlaştırma, odak ve V/H lens kaydırma ayarlarını yapabilir.

Akıllı Projektör Kontrolü Uygulamasıyla Çalışır

Akıllı Projektör Kontrolü, iOS ve Android™ cihazlarda 64 adede kadar projektörü kablosuz ağın kapsama alanındaki herhangi bir yerden bağımsız veya eş zamanlı olarak ayarlamak, kontrol etmek ve izlemek amacıyla kullanılabilecek bir uzaktan kumanda uygulamasıdır. Uygulamayı kullanarak üniteyi açıp kapatabilir, bir giriş sinyali seçebilir ve projektör bekleme konumundayken veya kapağı açık durumda aktifken projektörün OSD menü ayarlarını cihazınızın dokunmatik ekranı aracılığıyla yapabilirsiniz.

Tümleşik Geometrik Ayarlama Fonksiyonları ve Kenar Kaynaştırma

Geometrik Ayarlama, görüntülerin açılı bir şekilde, kavisli ekranlara veya düzgün olmayan ekran yüzeylerine yansıtıldığı durumlarda kurulumu yapan kişilerin görüntüdeki bozulmayı düzeltmesine olanak tanıyan, projektöre tümleşik olarak sunulan ve projektörün uzaktan kumandası aracılığıyla çalıştırılan bir fonksiyon paketidir. Bir bilgisayar bağlanmasına gerek olmadan küre, silindir biçimli ekranlarda ve diğer karmaşık ekran biçimlerinde düzeltme yapılabilir.

Komşu ekranların kenarları kaynaştırılabilir ve parlaklıkları kontrol edilebilir.

 

Serbest Çalışma Ekranlı Geometry Manager Pro Yazılımı

Windows® Bilgisayarlar için Geo Pro, tümleşik Geometrik Ayarlama'nın işlevlerini genişletir ve Serbest Çalışma Ekranı ile karmaşık düzeltme işlemlerini kolay hale getirir. Serbest Çalışma Ekranı'nın yansıtılan görüntünün üstünü kaplayabiliyor olması, kullanıcıların düğümün veya V/H çizgisi kontrol noktalarının konumunu ayarlayarak bozulan bölgeleri yeniden biçimlendirmesine olanak tanır. Gereken ayrıntı düzeyine göre 2 x 2 ile 11 x 11 arasında çizgiye sahip çalışma ekranları seçebilir ve işteki ilerlemenin otomatik olarak kaydedilmesi sayesinde çalışma ekranı çözünürlükleri arasında özgürce hareket edebilirsiniz. Yansıtılan görüntünün net bir şekilde görünmesini sağlamak için çalışma ekranı ve kontrol noktası renklerini değiştirebilirsiniz.

Not: Windows için Geometry Manager Pro'yu buradan ücretsiz olarak indirin

 

Kontrast Senkronizasyonu ve Kapak Senkronizasyonu

Kontrast Senkronizasyonu, Dinamik Kontrast değerini seri giriş/çıkış terminalleri aracılığıyla bağlanmış birden fazla projektör çapında senkronize hale getirir. Bu fonksiyon, çok ekranlı bir sistemdeki bağımsız görüntülerin uyumunu artırır ve bitişik görüntülerin üst üste binen bölümlerinin görünürlüğünü azaltarak sorunsuz bir geniş ekran görüntüsü sağlar. Bunun yanında, Kapak Senkronizasyonu ise kapak açma/kapatma zamanlamasını profesyonel görüntü belirginleştirme/soluklaştırma efektleri sunacak biçimde senkronize eder.

 

Verimli, Çevre Dostu Güvenilirlik 

Daha Düşük Güç Tüketimi

Güç tüketimi, önceki modellere göre yaklaşık %20 oranında düşüktür. Bu tasarruf miktarı, filonuza ekleyeceğiniz her projektörle birim başına daha da azalır ve kuruluşunuzun karbon ayak izini azaltma çabalarına ciddi bir katkı sunar.

Düşük Bakımla 20.000 Saat Çalışma

Kuruluşunuzun harcayacağı zamanı, maliyeti ve çabayı azaltmak için projektör bakımının 20.000 saatte bir yapılması önerilir. Uzun ömürlü lazer ışık kaynağı, lamba bertarafı (lambalar, bazen ilgili yönetmeliklerde belirtilen zehirli maddeleri içerir) ile bağlantılı olarak yaşanan güçlükleri ortadan kaldırır ve sarf malzemesi envanterinizi azaltır.

 

Lambasız Tasarım ve Eko Filtre ile Daha Az Atık

Eko Filtre, oldukça küçük toz parçacıklarınız elektrostatik etkiyle toplayan bir Mikro Kesme Filtresi barındırır. Eko Filtre, toz geçirmez projektör kabini ile birlikte tozlu koşullarda daha az kesintiyle uzun süreli kullanımı mümkün kılar. Yıkanıp tekrar kullanılabilen filtre, 20.000 saatte bir değiştirilir. Projektörün uzun ömürlü lazer ışık kaynağı sayesinde lambanın bertaraf edilmesi de artık bir sorun değildir.

ECO Yönetim Sistemi

Loş odalarda ışık kaynağının çıkış gücü otomatik olarak düşürülerek ve giriş sinyali algılanmadığında düşük bir güç moduna geçiş yapılarak enerji verimliliği sağlanır. Bu fonksiyonlara projektörün uzaktan kumandası üzerindeki bir tuşla kolayca erişilebilir.

Kolay Bertaraf için Daha Az Ambalaj

Projektör, aksesuarlar ve bir filo söz konusu olduğunda ihtiyaç duyulabilecek sarf malzemeleri için gereken geri dönüştürülebilir ambalajlar, kuruluşunuzun CSR politikasının hedeflerine uygun biçimde azaltılır.

 

Yük Devretme Devreli Çok Lazerli Sürücü Motoru

Çok Lazerli Sürücü Motoru, yansıtma dengesini ve verimliliğini artırmaya yarayan birden fazla sayıda lazer modülü ve ısıya dayanıklı inorganik fosfor tekerleği barındırır. Modüllerde adımıza tescilli Yük Devretme Devresi bulunur. Tek bir lazer diyotunun arızalanması durumunda, tıpkı diğer projektörlerde olduğu gibi modüldeki tüm diyotlar yerine sadece etkilenen seride yer alan diyotlar baypas edilir. Yansıtma, parlaklıkta fark edilebilir bir kayıp olmadan devam edebilir. Yük Devretme Devresi, görüntü gösteriminin sürdürülmesi gereken durumlarda paha biçilmez bir ilave sigorta görevi görür.

 
 • Broşürler
 • PT-MZ880 Series Catalog [Preliminary] PDF (English)
  Catalog PDF: MZ880/MZ780/MZ680 (English)
Ürün
Spec Files
Image Data
Marketing
Broşürler

Service and Support
 • PT-MZ880series Black Slant CG Image [Tentative]
  PT-MZ880series Black Slant CG Image [Tentative]
  Components: MZ880/MZ780/MZ680
  Mon, 22/02/2021 - 08:06
  Download jpg - 706.32 KB
  PT-MZ880series White Slant CG Image [Tentative]
  PT-MZ880series White Slant CG Image [Tentative]
  Components: MZ880/MZ780/MZ680
  Mon, 22/02/2021 - 08:06
  Download jpg - 834.6 KB
 • PT-MZ880 Series Catalog [Preliminary] PDF (English)
  PT-MZ880 Series Catalog [Preliminary] PDF (English)
  Catalog PDF: MZ880/MZ780/MZ680 (English)
  Mon, 22/02/2021 - 08:06
  Download pdf - 1.15 MB

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no other services available.

Projector type LCD projectors
LCD panel | Panel size (mm) 19.3 mm diagonal (16:10 aspect ratio)
LCD panel | Panel size (inch) 0.76 inch diagonal (16:10 aspect ratio)
LCD Panel | Display Method Transparent LCD panel (x 3, R/G/B)
LCD Panel | Drive Method Active matrix
LCD Panel | Pixels 2,304,000 ( Pixels 1920 x 1200) pixels x 3
Light Source Laser diodes
Light Output*1 *2 8,000 lm
Resolution WUXGA (1920 x 1200 pixels)
Contrast Ratio*1 3,000,000:1 (Full On/Full Off) (When [PICTURE MODE] is set to [DYNAMIC] and [DYNAMIC CONTRAST] is set to [1] or [2]. HDMI signal input)
Screen size (diagonal) (mm) 1.02–10.16 m (40–400 in), 1.52–10.16 m (60–400 in) with the ET-ELW22, 2.54–10.16 m (100–400 in) with the ET-ELU20, 16:10 aspect ratio
Screen size (diagonal) (inch) 1.02–10.16 m (40–400 in), 1.52–10.16 m (60–400 in) with the ET-ELW22, 2.54–10.16 m (100–400 in) with the ET-ELU20, 16:10 aspect ratio
Center-to-corner zone ratio*1 85 %
Lens Powered zoom (throw ratio 1.61–2.76:1), powered focus F = 1.7–2.3, f = 26.8–45.5 mm (for supplied lens; optional lenses also available)
Lens shift | Vertical(From the origin point of the lens mounter) ±67 % (powered) (for supplied lens; optional lenses also available*4)
Lens shift | Horizontal(From the origin point of the lens mounter) ±35 % (powered) (for supplied lens; optional lenses also available*4)
Keystone Correction Range Vertical: ±25 °, Horizontal: ±30 ° (for supplied lens; optional lenses also available*4)
Installation Ceiling/floor, front/rear, free 360-degree installation
Terminals | HDMI In HDMI 19-pin x 3 (Compatible with HDCP 2.3, Deep Color, 4K/60p*5 signal input), CEC supported
Terminals | Computer In D-sub HD 15-pin (female) x 1 (RGB/YPBPR/YCBCR)
Terminals | Monitor Out D-sub HD 15-pin (female) x 1 (RGB/YPBPR/YCBCR)
Terminals | Serial / Multi Sync In D-sub 9-pin (female) x 1 for external control/link control (RS-232C compliant)
Terminals | Multi Sync Out D-sub 9-pin (male) x 1 for link control
Terminals | REMOTE 1 IN M3 stereo mini-jack x 1 for wired remote control
Terminals | Remote 2 In D-sub 9-pin (female) x 1 for external control (parallel)
Terminals | Audio In M3 stereo mini-jack x 1
Terminals | Audio Out M3 stereo mini-jack x 1
Terminals | DIGITAL LINK RJ-45 x 1 for network and DIGITAL LINK connection (video/network/serial control) (HDBaseT™ compliant), 100Base-TX (Compatible with PJLink™ [Class 2], Art-Net, HDCP 2.3, Deep Color,4K/60p*5 *6 signal input)
Terminals | LAN RJ-45 x 1 for network connection, 10Base-T, 100Base-TX (Compatible with PJLink™ [Class 2], Art-Net)
Terminals | DC Out USB Connector (Type A) x 1 (Output 5 V/2 A)
Power Supply AC 100–240 V, 50/60 Hz
Power Consumption*7 | Maximum power consumption 490 W (5.4–2.6 A) (510 VA) (Power consumption is 465 W at 200–240 V)
Power Consumption*7 | On-mode power consumption (Light power) [NORMAL]: 435 W (100–120 V), 415 W (200–240 V) [ECO]: 315 W (100–120 V), 300 W (200–240 V) [QUIET]: 310 W (100–120 V), 295 W (200–240 V)
Cabinet Materials Molded plastic
Filter Included (Estimated maintenance time: approx. 20,000 hours)
Operation noise*1 34 dB (NORMAL/ECO), 27 dB (QUIET)
Dimensions (W × H*8 × D) 561 x 224 x 439 mm (22 3/32˝ x 8 13/16˝ x 17 9/32˝ ) (with supplied lens)
Weight*9 Approx. 18.6 kg (41.0 lbs) (with supplied lens)
Operating Environment Operating temperature: 0–45 °C (32–113 °F)*10 operating humidity: 20–80 % (no condensation)
Applicable software/application Logo Transfer Software, Multi Monitoring & Control Software, Early Warning Software, Smart Projector Control for iOS/Android™, Geometry Manager Pro*11
Note *1 Measurement, measuring conditions, and method of notation all comply with ISO/IEC 21118: 2020 international standards. Value is average of all products when shipped. *2 When [PICTURE MODE] is set to [DYNAMIC] and [LIGHT POWER] is set to [NORMAL]. *3 Around this time, light outputwill have decreased to approximately 50 % of its original level ([PICTURE MODE]: [DYNAMIC], [DYNAMIC CONTRAST] set to [2]). Estimated time until light output declines to 50 % varies depending on environment. *4 Lens-shift range and keystone correction range may vary depending on lens.*5 4K signals are converted to the projector's resolution (1920 x 1200 pixels) upon projection. *6 YPBPR4:2:0 format only for 4K/60p signals input via DIGITAL LINK. *7 Measurement, measuring conditions, and method of notation all comply with ISO/IEC 21118: 2020 international standards.On-mode power consumption measured at 25 °C (77 °F) operating temperature at an altitude of 700 m (2,297 ft).*8 With legs at shortest position.*9 Average value. May differ depending on the actual unit. *10 Note that the projector cannot be used at altitudes 2,700 m (8,858 ft) or higher abovesea level. In the following operating environments, light output may be reduced to protect the projector: when the projector is used at altitudes below 700 m (2,297 ft) and ambient temperature is 38 °C (100 °F) or higher; when the projector is used at altitudes between 700 m (2,297 ft) and1,400 m (4,593 ft) exclusive and ambient temperature is 36 °C (97 °F) or higher; when the projector is used at altitudes between 1,400 m (4,593 ft) and 2,100 m (6,890 ft) exclusive and ambient temperature is 34 °C (93 °F) or higher; and when the projector is used at altitudes between2,100 m (6,890 ft) and 2,700 m (8,858 ft) exclusive and ambient temperature is 32 °C (90 °F) or higher. *11 Some functions available in Geo Pro software are not supported by the PT-MZ880 Series.