Current language: Türkçe
Dünyanın En Küçük ve En Hafif 30.000 lm 3 Çipli DLP™ Projektörleri
PT-RQ35K
Canlı kırmızılar ve daha doğru maviler ultra detaylı 4K veya WUXGA görüntü üretimi için gerçekçiliği artırır.
Main product image
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

Lazer 3 çipli DLP, 32.000 lümen (merkez), 4K (Quad Piksel Sürücü Açık İken)

Toza dayanıklı sıvı soğutma sistemine ve bakım gerektirmeden 20.000 saatlik çalışma süresine sahip lambasız lazer projeksiyon

IP adresi belirleme gibi ağ yapılandırmasına mobil erişim için NFC ile Akıllı Projektör Kontrolü

Geo Pro Yazılımı için Önceden Etkinleştirilmiş Yükseltme Kitleri

İki mavi ve bir kırmızı lazer renk gamı üretimini genişletir

Yüksek parlaklık ve büyüleyici görüntü kalitesine rağmen sınıfında dünyanın en küçük ve en hafif 3 Çipli DLP™ ürünü olan PT-RQ35K Serisi yalnızca iki kişiyle taşınarak kurulabilir. İş gücünden tasarruf edin ve depolama alanının sınırlı olduğu durumlarda üstün kolaylığından yararlanın. İki mavi ve bir kırmızı lazer birleşimi PT-RQ32K’nin renk alanı üretimini %114’e*3 yükseltir. Canlı kırmızı ve saf mavi üretimi sürükleyici bir deneyim için gerçekçiliği artırır ve yüksek çözünürlüklü içeriği bir sonraki seviyeye taşır. Yeniden tasarlanmış hava akış yolu, soğutma sistemi ve kanatsız radyatör güvenilirliği artırır. Dinamik Dijital Kontrol, sürekli görüntü kalitesi için kırmızı lazer çıkışını ve soğutmayı düzenler. Projeksiyon kesilmeden huzurlu kullanım sunan yedek giriş ve lazer arıza devresi ile bakım gerektirmeden 20.000 saatlik projeksiyon süresi bekleyebilirsiniz.

  PT-RQ35 PT-RZ34
Parlaklık 30.500 lm / 32.000 lm (merkez)
Çözünürlük 4K (3840x2400 px) WUXGA (1920x1200 px)

Sadeleştirilmiş İş Akışıyla Çığır Açan Projeksiyon

30.000 Lümen Sınıfında Dünyanın En Küçük ve En Hafif 3 Çipli DLP™ Projektörü*1 

Yüksek parlaklık ve görüntü kalitesine rağmen sınıfında dünyanın en küçük ve en hafif 3 Çipli DLP™ ürünü olan PT-RQ35K Serisi yalnızca iki kişiyle taşınarak kurulabilir. İş gücünden tasarruf edin ve depolama alanının sınırlı olduğu durumlarda üstün kolaylığından yararlanın. PT-RQ35K Serisi mevcut PT-RQ32K’den %40*2 daha küçük olup kapladığı alan neredeyse PT-RQ22K kadardır. Kolay kullanıma izin veren boyutu ve ağırlığıyla PT-RQ35K Serisi kurulum alanının sınırlı olduğu mekanlarda yüksek parlaklıkta projeksiyon için heyecan verici yeni olanaklar sunuyor.

*1 2020 Ağustos itibarıyla, *2 Kurum içi bir araştırmada kabin hacmine göre

NFC İşleviyle Akıllı Projektör Kontrolü*1 

 

Akıllı Projektör Kontrolü iOS ve Android™ cihazlara yönelik bir uygulamadır. Uygulama, projektörün kullanılacağı yerde henüz elektrik olmadığı zaman PT-RQ35K Serisini kuruluma hazırlama imkanı verir. NFC işlevini (okuma/yazma, salt okunur veya kapalı olarak ayarlanabilir) kullanarak fişe takılı olmayan projektörün Projektör Kimliği ve IP Adresi gibi ayarlarını yapın. Menüyü yansıtmadan OSD ayarlarında gezinin ve ayarları yapılandırın. Uygulama çeşitli lens ayarlamalarına izin vermenin yanı sıra akıllı telefonunuzun kamerasıyla*2 30 m*3 (98 ft) mesafeden projeksiyonda odaklama yapmanıza olanak sağlar. Projektörü kablosuz ağa*2 kısa sürede ve kolayca bağlamak için projektörün Bilgi Ekranında gösterilen QR Kodunu tarayın. Manuel SSID seçimine ve parola girişine gerek yoktur. Akıllı Projektör Kontrolü cihazınızın dokunmatik ekranından birden çok projektörün kurulumunu ve kontrolünü kolaylaştırır. Daha fazla bilgi için Akıllı Projektör Kontrolü İnternet sitesini ziyaret edin.

*1 Bazı ülke ve bölgelerde satılan projektörler NFC işlevinin etkinleştirilmesi için PASS’ten ET-NUK10 Yükseltme Kitine ihtiyaç duyar. Detaylar için NFC Bölgesel Uygunluk Listesine bakınız, *2 Bazı cihazlar projektör otomatik odak işlevini desteklemez, *3 300 inç’lik (yakl. 7,5 m) bir görüntü yansıtıldığında. 100 inç’lik (yakl. 2,5 m) bir görüntü için azami mesafe 3 m’dir (10 ft), *4 İsteğe bağlı AJ-WM50 Kablosuz Modül zorunludur.

 

Etkinliğinize Sorunsuz Başlangıç için Uzaktan Ön İzleme

 

Uzaktan Ön İzleme projeksiyoncuların, giriş sinyallerinin küçük resimlerini projeksiyondan önce bir dizüstü bilgisayarda izleyerek video sinyallerindeki bütünlüğü doğrulamalarına imkan verir. Yazılım veya web tarayıcısıyla erişilen Uzaktan Ön İzlemeyi kullanmak için projektörün bekleme modunda olması veya deklanşörün açık olması gerekir. Bu işlev, sahne trafiği ve diğer lojistik faktörlerden dolayı içeriği ekranda kontrol etme olanağının sınırlı olduğu konser gibi etkinliklerde kullanışlıdır. Uzaktan Ön İzleme gösterimden önce hata şansını azaltır ve hata tespit edildiğinde olası sinyale olan etkisini azaltmaya yardım eder.

 

Geo Pro Yazılımı için Önceden Etkinleştirilmiş Yükseltme Kitleri

 

Ücretsiz Geometry Manager Pro yazılımı*1 ile aynı pakette gelen isteğe bağlı yükseltme kitleri için genellikle lisans anahtarıyla etkinleştirme gereklidir. Ancak PT-RQ35K Serisi projektörlerle, bu kitler Geo Pro’yu indirmenizle birlikte önceden etkinleştirilmiş şekilde gelir. Bitmap maskelemenin yanı sıra kitler harici bir kamera*2 kullanarak kenar kaynaştırmayı kendiliğinden ve eş zamanlı olarak ayarlayarak kurulum süresini azaltır. Aksi takdirde bu görev manuel olarak her projektör için parlaklık, renk ve siyah-beyaz ayarlaması yapmayı gerektirir. PT-RQ35K Serisi projektörleri kaydedin ve PASS’den ücretsiz önceden etkinleştirilmiş yükseltme kitleri içeren Geometry Manager Pro’yu indirin.

*1 Bilgisayar için ücretsiz Geometry Manager Pro yazılımını indirmek için projektörünüzü PASS’e kaydedin. Mac OS desteklenmemektedir, *2 Uyumlu kameralar: Panasonic AW-HE70/AW-UE70 ve Nikon D5200/D5300/D5500/D5600. Kamera bağlantısından önce ücretsiz yazılım eklentisinin kurulumu gereklidir. Daha fazla bilgi için PASS’i ziyaret edin.

 

Bilgi Monitörü

 

Kurulum ve modern kullanımı basitleştirmek için PT-RQ35K Serisi kontrol panelinin yanında Bilgi Monitörü bulunmaktadır. Yüksek görünürlüğe sahip ekran, ok tuşlarıyla menüde gezinme imkanı sunar ve OSD menüsünü yansıtmadan Projektör Kimliği gibi ağ ayarlarının kolayca yapılabilmesini sağlar. Kullanım esnasında sıcaklık, çalışma süresi, hata kodları ve giriş sinyali bilgileri gibi projektör statüsüyle ilgili bilgileri gösterir.

 

3 Çipli DLP™ Projektör Lensi Serimizle Uyumludur*

İsteğe bağlı lensleri envanterinizdeki Panasonic 3 Çipli DLP™ projektörler ve yeni PT-RQ35K Serisi projektörlerle paylaşın. 18 lenslik serimiz her ölçüde mekanlara uyum sağlayan sabit ve yakınlaştırma lenslerinden oluşmaktadır; planetaryumlarda kubbe projeksiyonlar için çığır açan ET-D3LEF70 Balık Gözü Lens ve yeni ET-D3LEU100 Ultra Kısa İzdüşümlü Lens (0,370:1, WUXGA) ve ET-D3LEW200 Kısa İzdüşümlü Yakınlaştırma Lensi (0,645–0,850:1, WUXGA). Bu cam lensler sıfır ofset ile kısa izdüşüm mesafelerinden harika görüntüler üretir (görüntünün kenarı ile projektörün montaj yüzeyi arasındaki boşluğu ortadan kaldırarak) ve lunapark, müze, gösteri merkezleri ve diğer deneyimsel uygulamalar için idealdir. Her ikisi de geniş aralıkla güçlendirilmiş Dikey ve Yatay Lens Kaydırma özelliğine sahip olmakla birlikte ET-D3LEW200 güçlendirilmiş optik yakınlaştırmasıyla konum esnekliğini artırır.

* PT-RQ50K’ye özel lensler hariç.

Büyüleyici Resim Kalitesi

Derin, Doğru Renk için Kırmızı ve Mavi Lazerler

 

İki mavi ve bir kırmızı lazer modülünün kombinasyonu, %91 DCI kapsamına sahip PT-RQ32K’nin renk gamı üretimini %114’e* çıkararak ekranı birçok renk ile doyuruyor ve izleyicileri sanatçının dünyasının derinlerine götürüyor. Optimize edilmiş mavi lazer dalga boyu daha doğru bir mavi tonu yakalarken kırmızı lazer daha fazla gerçekçilik hissi ile kırmızı ifadesini yoğunlaştırıyor.

* Kurum içi araştırmaya göre PT-RQ32K’ye kıyasla.

 

Geliştirilmiş görüntüsünü Performansi

Yüksek Kare Hızı Yükseltme Kiti (ET-SUK10)
Panasonic'in Yüksek Kare Hızı Yükseltme Kiti (ET-SUK10), 1080/240p giriş sinyali işleme için bir Düşük Gecikme Modu barındırırken sadece bir kablo kullanarak 240 Hz HD sinyal çıkışı verir. Yükseltme ile birlikte önemli iyileştirmeler sunulmuştur. Geliştirilmiş görüntülerin yanı sıra gecikme süresinin de 5 ms*1 seviyesine çekilmesi sayesinde (geleneksel PT-RQ32K*2 kullanıldığında bu değer 82 ms seviyesindedir) izleyiciler aksiyonun beraberinde getirdiği heyecanı gerçek zamanlı olarak yaşayabilir. Hızlı hareketleri sorunsuz biçimde takip ederek ayrıntılı görüntü üretiminin keyfini çıkarın.

*1 Geometrik Ayarlama KAPALI iken. Dikey düzeltme %25'in altında olduğunda Geometrik Ayarlama AÇIK iken gecikme süresi 7 ms'dir. Sadece 16:9 görüntüleme en-boy oranını destekler. Başka sınırlamalar da söz konusu olabilir. Daha fazla bilgi için lütfen PASS'ı ziyaret edin. *2 Eş zamanlı giriş kullanılarak 1920x1080/240p.

 
 

Kademelendirme Düzeltici Kuşaklanmayı Azaltıyor [Yalnızca PT-RQ35K] 

PT-RQ35K Serisi, Panasonic’in yeni Kademelendirme Düzeltici işleviyle donatılan ilk ürün serisi. İdeal renk bit derinliği eksik olan içerikte görünen donuk renk kademelerindeki kuşaklanma şeklinde kumlanmayı azaltır. Kullanıcılar sorunun şiddetine uygun görüntü düzeltme işlevinin üç seviyesini* seçebilir veya gerekmediğinde bu işlevi devre dışı bırakabilir. Kademelendirme Düzeltici projeksiyonda kuşaklanmanın bariz olduğu fakat içeriği yeniden düzenlemek için yeterli zaman olmadığı durumlarda başvuracağınız çözümdür.

* Projektörler, fabrika ayarı [2] olan Kademelendirme Düzeltici ile teslim edilmektedir.

Esnek Siyah Seviyesi Ayarı 

Eğimli yüzeylerde kenar kaynaştırma homojenliğinin sağlanması satır bazlı siyah seviyesi sınır ayarı ile zordur. Karanlık sahneler yansıtıldığında eğri görüntü kenarları eşit olmayan kaynaştırma genişliğine neden olur ve üst üste gelen bölgelerde farklılık ortaya çıkar. PT-RQ35K Serisi, Özel Izgara işlevimize çok benzer şekilde en fazla 17 kontrol noktası kullanarak ekranı eğriliğine uyum sağlamak için siyah kenarların yeniden şekillendirilmesine izin veren yeni siyah seviyesi kalibrasyonuna sahiptir. Yan yana görüntüler 4K video projeksiyonu için ideal 0,5 noktalık aralık içerisinde eşleştirilebilirken daha hassas artışlarda daha geniş ayarlama aralığı da etkinleştirilir.

Quad Piksel Sürücü [Yalnızca PT-RQ35K]

 

Quad Piksel Sürücü 1920 x 1200 piksel (WUXGA) DMD çiplerine dayanan orijinal bir Panasonic teknolojisidir. 3840 x 2400 piksellik (4K/16:10) maksimum fiziksel çözünürlükte görüntü üretmek için her bir pikseli dikey ve yatay olarak hızlıca kaydırır. Quad Piksel Sürücü, hızlı hareketli aksiyonu takip ederken veya yavaş panoramik çekimler esnasında filmvari detayları hareketli görüntülerde oluşan bulanıklıkta kaybetmeden doğal 60 Hz’lik bir kaynaktan 240 Hz’lik* video oluşturmak için fazladan üç video karesi ekleyebilir.

* Yenileme hızları dikey tarama frekansına göre değişir. 4K video projeksiyonu için maksimum kare hızı 60 Hz’dir.

 

Güvenilir Kullanım için Sağlam Tasarım

Stabil Renk Performansı için Dinamik Dijital Kontrol

 

Kırmızı lazerler renk ifadesini artırmakla birlikte sıcaklık dalgalanmalarına olan doğal hassasiyetleri bunların başarılı bir şekilde uygulanmasını olumsuz etkiliyordu. Dinamik Dijital Kontrol bu sorunu ayrı soğutma sistemiyle renk gereklilikleri ve çalışma sıcaklığına göre ideal RGB dengesine ulaşmak için kırmızı lazer çıkışını kare kare modüle ederek çözüyor. Garantili stabilite sayesinde birden çok lazer güçlü kırmızı ve saf maviler ile harika renkler üreterek izleyiciyi sanatçının düşüncelerine yakınlaştırıyor.

 

Kanatsız Radyatör ile Korumalı Lazer Sürücü

 

Hermetik sızdırmaz DMD’ler, korumalı lazer sürücü ve her bir ışık kaynağı için bağımsız, filtresiz soğutma sistemleri önceki tasarımlardan yaklaşık %30 daha etkili yeni kanatsız radyatörle destekleniyor. Projektörler sektörün en çetin toz geçirmezlik kılavuzlarını aşacak şekilde kapsamlı olarak test edilip taviz vermeyen kalite standartlarına uygun olarak Japonya’da üretilmektedir. Bir sonraki yenileme döngünüze kadar yüksek renk homojenliğiyle tam parlaklıkta bakım gerektirmeden 20.000 saatlik projeksiyon süresi bekleyebilirsiniz.

Yedek Giriş Kesintisiz Görüntülemeyi Garanti Eder

 

Yedek Giriş ayarı etkin olduğunda ve kaynak cihaz projektörün birinci ve ikinci giriş terminallerine aynı sinyali göndermek için yapılandırıldığında birinci sinyalin kesildiği veya yeniden başladığı her durumda 0,3 saniye gibi kısa bir sürede sinyaller arasında kendiliğinden geçiş yapar. Geçiş esnasında ekran kararması meydana gelmez. Projeksiyonun kesilmemesi gereken durumlarda kesintisiz görüntülemeyi sürdürün.

 

Arıza Yedekleme Devreli Çoklu Lazer Sürücü Motoru

 

Çoklu Lazer modülleri Panasonic’in benzersiz Arıza Devreleriyle donatılmıştır. Tek bir lazer diyodu arızalanırsa bazı rakip projektörlerde olduğu gibi modüldeki tüm diyotları baypas etmek yerine yalnızca etkilenen dizideki diyotlar baypas edilir. Projeksiyon, algılanamayacak derecede düşük parlaklık kaybıyla kesilmeden devam eder. Arıza Devresi görüntü gösteriminin devam etmesinin gerektiği durumlarda bir başka sigorta katmanı daha ekler.

 
 • Vaka Çalışmaları
 • Macaristan
  Macaristan'da 50 lazer projektörlü projeksiyon haritalama
  Budapeşte'de yılın en önemli etkinliği 20 Ağustos tarihinde gerçekleşti. Muhteşem kutlamalar ulusal televizyonda bile yayınlandı.
Marketing
Vaka Çalışmaları
Image Data
Operating Instructions

Service and Support
 • Macaristan
  Macaristan'da 50 lazer projektörlü projeksiyon haritalama
  Budapeşte'de yılın en önemli etkinliği 20 Ağustos tarihinde gerçekleşti. Muhteşem kutlamalar ulusal televizyonda bile yayınlandı.
  Wed, 01/12/2021 - 13:05
  Download pdf - 10.96 MB
 • PT-RQ35K Operating Instruction (Latvian)
  PT-RQ35K Operating Instruction (Latvian)
  Operating Instruction: PT-RQ35K
  Thu, 07/01/2021 - 08:26
  Download pdf - 7.23 MB

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no other services available.

Specifications

Projector type 3-Chip DLP™ projector
DLP™ Chip | Panel Size 24.4 mm (0.96 in) diagonal (16:10 aspect ratio)
DLP™ Chip | Display Method DLP™ chip x 3, DLP™ projection system
DLP™ chip | Number of Pixels 2,304,000 (1920 x 1200 pixels) x 3
Light Source Laser diodes (Blue LD, Red LD)
Light output 30,500 lm*1/32,000 lm (Center)*2
Time until light output declines to 50 %*3 20,000 hours (Normal), 24,000 hours (Eco), 26,000 hours (Quiet)
Resolution 4K (3840 x 2400 pixels) (Quad Pixel Drive: ON)
Contrast Ratio*1 20,000:1 (Full On/Full Off, Dynamic Contrast [3])
Screen size [diagonal] 1.78–25.4 m (70–1,000 in), 1.78–15.24 m (70–600 in) with ET-D75LE8/ET-D3LET80, 3.05–15.24 m (120–600 in) with ET-D75LE95
Center-to-corner zone ratio*1 90 %
Lens Optional (no lens included with this model)
Lens shift*4 | Vertical(From the origin point of the lens mounter) ±55 % (+78 %, +68 % with ET-D75LE95, ±48 % with ET-D3LEW200, ±44 % with ET-D75LE6/ET-D3LEW60) (powered)
Lens shift*4 | Horizontal(From the origin point of the lens mounter) ±20 % (±15 % with ET-D75LE6/ET-D3LEW60/ET-D3LEW200, ±12 % with ET-D75LE95, +25 %, 0 % with ET-D3LEU100) (powered)
Keystone Correction Range Vertical: ±45 ° (± 40 ° with ET-D75LE10/ET-D3LEW10/ET-D75LE20/ET-D3LES20, ±28 ° with ET-D75LE6/ET-D3LEW60, ±22 ° with ET-D3LEW50, ±15 ° with ET-D3LEW200, ±8 ° with ET-D3LEU100, +5 ° with ET-D75LE95), Horizontal: ±40 ° (±15 ° with ET-D3LEW50/ET-D75LE6/ET-D3LEW60, ±5 ° with ET-D3LEU100/ET-D3LEW200, 0 ° with ET-D75LE95) When [VERTICAL KEYSTONE] and [HORIZONTAL KEYSTONE] are used simultaneously, correction cannot be made exceeding a total of 55 °.
Terminals | SDI In -
Terminals | HDMI In HDMI x 1 (Deep Color, compatible with HDCP 2.2, 4K/60p signal input*5 )
Terminals | DVI-D In -
Terminals | Multi Projector Sync In BNC x 1
Terminals | Multi Projector Sync Out BNC x 1
Terminals | Multi Projector Sync In/3D Sync IN/OUT -
Terminals | Multi Projector Sync Out/3D Sync Out -
Terminals | Serial In D-sub 9-pin (female) x 1 for external control (RS-232C compliant)
Terminals | Serial Out D-sub 9-pin (male) x 1 for link control (RS-232C compliant)
Terminals | REMOTE 1 IN M3 stereo mini-jack x 1 for wired remote control
Terminals | REMOTE 1 OUT M3 stereo mini-jack x 1 for link control
Terminals | Remote 2 In D-sub 9-pin (female) x 1 for external control (parallel)
Terminals | DIGITAL LINK RJ-45 x 1 for network and DIGITAL LINK connection (HDBaseT™ compliant), 100Base-TX, compatible with Art-Net, PJLink™ (Class 2), Deep Color, HDCP 2.2, 4K/60p signal input*5
Terminals | LAN RJ-45 x 1 for network connection, PJLink™ (Class 2) compatible, 10Base-T/100Base-TX, Art-Net compatible
Terminals | USB USB connector (Type A) x 1 for optional Wireless Module (AJ-WM50 Series)/USB Memory Stick
Terminals | DC Out USB Type A x 2 (for power supply, DC 5 V total of 2 A)
Terminals | Expansion Slot SLOT 1/SLOT 2 (total two terminals, vacant) for interface boards, SLOT NX compatible
Power Supply AC 200 V–240 V (Light output will decrease when using the projector with AC 100 V to AC 120 V)
Power Consumption 2,550 W (Standby: 14 W)
Operation noise*1 49 dB (Normal), 46 dB (Quiet)
Dimensions (W x H x D) Approx. 598 x 353 x 780 mm (23 17/32˝ x 13 29/32˝ x 30 23/32˝ ) (not including protruding parts)
Weight*6 69.8 kg (153.9 lbs)
Operating Environment Operating temperature: 0–45 °C (32–113 °F*7), operating humidity: 10–80 % (no condensation)
Applicable Software Logo Transfer Software, Multi Monitoring & Control Software, Early Warning Software, Smart Projector Control for iOS/Android™
Note *1 Measurement, measuring conditions, and method of notation all comply with ISO/IEC 21118: 2020 international standards. Value is average of all products when shipped. *2 Average light-output value of all shipped products measured at center of screen in NORMAL Mode. *3 Around this time, light output will have decreased by approximately 50 %. IEC62087: 2008 Broadcast contents, Normal Mode, Dynamic Contrast [3], under conditions with 35 °C (95 °F), 700 m (2,297 ft) above sea level, and 0.15 mg/m3 of particulate matter. Estimated time until light output decreases to 50 % will vary depending on environment. *4 Lens shift is not supported on the ET-D3LEW50. *5 4K signals are converted to WUXGA (1920 x 1200 pixels) only for the PT-RZ34K. *6 Average value. May differ depending on the actual unit. *7 When optional AJ-WM50 wireless module is attached, operating temperature range becomes 0–40 °C (32–104 °F). The operating environment temperature should be between 0 °C (32 °F) and 40 °C (104 °F) if the projector is used at an altitude between 1,400 m (4,593 ft) and 4,200 m (13,780 ft).