Main product image
BACK TO PRODUCT CATEGORY
PT-RZ31
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

Lazer 3 çipli DLP, 31.000 merkez lümen, WUXGA

Toza dayanıklı sıvı soğutma sistemine ve bakım gerektirmeden 20.000 saatlik çalışma süresine sahip lambasız lazer projeksiyonu

Harika ve keskin hareketli görüntüler için 120 Hz'lik yüksek kare hızı

20.000:1 kontrast oranı

Geometric Manager Pro, renk eşleştirme ve kenar birleştirme
  PT-RQ32 PT-RZ31 PT-RS30
Parlaklık

27.000 lm (merkez) /

26.000 lm

31.000 lm (merkez) /

30.000 lm

31.000 lm (merkez) /

30.000 lm

Çözünürlük 4K

WUXGA (1920x 1200)

SXGA+ (1400x 1050)

Kontrast 20.000:1 20.000:1 20.000:1

 

 • Daha parlak ve sürükleyici görsel deneyimler
 • Sürekli kullanım için ultra dayanıklı
 • Olağanüstü görüntü kalitesi
 • Esnek kurulum

 

PT-RZ31K Serisi, daha parlak ve sürükleyici görsel deneyimler sağlamak için 3 Çipli DLPÔ teknolojisini tescilli SOLID SHINE lazer teknolojisiyle bir araya getiriyor. Daha düşük sahiplik maliyeti sunan çeşitli gelişmiş özelliklerinin yanı sıra, esnek ve uygun bir şekilde yerinde kurulum için tasarlanan bu projektör, geniş alan uygulamalarında mükemmel görüntü kalitesi sağlar.

 

SÜREKLİ KULLANIM İÇİN ULTRA DAYANIKLI

En üst düzey dayanıklılık için toz geçirmez

Hava geçirmez lazer modüllerini, uzun ömürlü bir Eko Filtreyi ve yeni bir hava giriş sistemini bir araya getiren PT-RZ31K, toz kirliliğine müsait yerlerde bile görüntü kalitesini koruyabilir. Panasonic'in SOLID SHINE lazer ürünleri, zorlu tozlanma kriterlerini fazlasıyla yerine getirerek metreküp başına 0,150 mg partikül madde içeren ortamlarda bile sabit çalışırlar[1].

7/24 güvenilir çalıştırma

Çift sürücülü lazer optik motoru sayesinde, lazer diyotlarını iki ayrı ışık kaynağında gruplandırır. Bu, ışık kaynağının arıza yapması gibi beklenmedik bir durumda bile projeksiyonun kesintiye uğramayacağı anlamına gelir. Kritik görev uygulamaları ve yüksek profilli etkinlikler için idealdir. Ayrıca, parlaklığı ve 20.000 saatlik bakım gerektirmeyen hizmet ömrü boyunca renk bozulmalarını en aza indirmeye yardımcı olur.

 

*1 Toz geçirmezlik testleri, 0,15 mg/m3 partikül madde ortamında, işlevsel verimliliği doğrulamak için yapılmıştır (Amerikan Isıtma, Soğutma ve İklimlendirme Mühendisleri Topluluğu [ASHRAE] ve Japon Bina Bakım Kuruluşu tarafından yapılan testler temel alınarak). Ölçümler, hızlandırma testleriyle yapılmıştır.

Gelişmiş sıvı soğutma sistemi, sabit çalışmayı sağlar

Benzersiz sıvı soğutma sistemi, sıcaklık artışlarını bastırarak lazer motorunu korumak ve yüksek sıcaklıklarda ışık kaynağı modüllerini soğutmak için tasarlanmıştır. Bu, sadece sabit ve sürekli çalışmayı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda rahatsız edici ve değişken fan gürültüsünü de ortadan kaldırır.

Yedekleme giriş ayarı sayesinde kesintisiz yayın

Otomatik yedekleme giriş ayarı sayesinde kontrol odaları gibi alanlarda kesintisiz görüntüleme imkanı sunar ve projeksiyonun kesinlikle kesilmemesi gereken etkinliklerde ek güvence sağlar.

GERÇEK HAYAT DENEYİMLERİNİ TEKRAR CANLANDIRAN GÖRÜNTÜLER

Detay Netlik İşlemcisi 5 ile gerçeğe yakın görüntüleri deneyimleyin

Yeni nesil devre sistemi, ince detay ve dokulara sahip alanları netleştirmek için görüntüleri kare kare analiz eder. Özel olarak yapılmış algoritma ile, dört frekans bant genişliğinden bilgiler; dış hatları keskinleştirerek, çizgileri düzelterek ve çalma gürültüsünü azaltarak, çok yüksekten alçağa doğru elde edilir. 4K+ görüntülerdeki en ince detayları bile daha da artırır.

20.000:1 dinamik kontrast oranı

Dijital olarak kontrol edilen kare kare sahne bağlantısı modülasyonu, daha yüksek kontrast oranlarına daha az enerji tüketimiyle ulaşmanızı sağlar. Derin siyah seviyeleri ve parlak beyazlar olağanüstü derinlik ve boyutlara ulaşırken, parlak ve karanlık sahneler sıklıkla değişse bile 20.000:1 kontrast oranı düzgün şekilde sağlanır.

Tamamen optimize edilmiş yansıtma ve gün ışığı projeksiyonu

Panasonic'in en önde gelen gün ışığı projeksiyonu optimizasyon teknolojisi olan Sistem Gün Işığı Görüntüsü 3,

resimlerin parlak ışıkta solmasını önler. Yansıtmalar ve çoklu projektör uygulamalarındaki etkiyi artırır. Keskinliği ayarlamak, gama eğrilerini değiştirmek ve renkleri düzeltmek için sensör bilgilerini kullanır.

Hareket bulanıklığını azaltma özelliği

120 Hz*1 kadar olan görüntüler, Çift bağlantılı 3G-SDI, DVI-D ve HDMI eş zamanlı girişleriyle görüntülenebilir. Panasonic'in Gerçek Hareket İşlemcisi sayesinde hızlı hareket eden görüntüler, iyileştirilmiş odaklama ve yumuşak geçişler ile daha iyi bir görünürlük kazanır.

 

UYARLANABİLİR KURULUM VE DİNAMİK İŞLEV

Her açıdan esnek projeksiyon

SOLID SHINE lazer teknolojisi her açıdan 360 derecelik bağımsız kurulum imkanı sunar. Güçlü lens değiştirme özelliği ve çok çeşitli isteğe bağlı lensleri sayesinde geçici ya da kalıcı uygulamalarda görüntü bozulması yaşanmaksızın istenilen her yönden monte edilebilir.

Kontrast senkronizasyonu ve deklanşör işlevleri

Kontrast kontrolü ve deklanşör zaman ayarı, çoklu ekran yapılandırmaları için senkronize edildiğinden dolayı, tüm ekranlar arasında görüntü kalitesi tutarlılığı sağlanır. Ayrıca, Shutter Sync işlevi, ağ üzerinde bulunan tüm projektörler arasında deklanşör açma/kapama zamanını senkronize eder.

Gelişmiş görüntü ayarlama yazılımı

Geometry Manager Pro, daha gelişmiş görüntüleri ayarlama işlemi sunan ve kompleks çok ekranlı kurulumu kolaylaştıran ücretsiz bir yazılımdır. Geometry Manager Pro ile birlikte isteğe bağlı bir ET-UK20 yükseltme kiti çok projeksiyonlu kurulumlar için renk eşleştirmeyi ve kenar harmanlamayı destekler. Esnektir ve kompleks geometrik ayarlama kapasitesi birçok farklı ekran şekliyle uyumludur.

Erken Uyarı Yazılımı ET-SWA100 Serisi (İsteğe Bağlı)

Erken Uyarı Yazılımı dahili ağlara bağlı projektörlerin ve ekranların durumunu izler ve sorun oluştuğunda veya oluşması tahmin edildiğinde operatörü bilgilendirir. Böylece kesintinin en az seviyede tutulmasına yardım ederek sabit ve sürekli çalışma imkanı sağlar.

Panasonic 3 Çipli DLP™ Projektörler için Ortak Lensler

Panasonic 3 Çipli DLP™ projektörler arasında ultra kısa atımlı lensler ve uzun mesafeler için zoom lensi de dahil olmak üzere bir dizi isteğe bağlı lens yer almaktadır, böylece lensleri alana uygun olacak şekilde değiştirebilirsiniz. Bu sayede, büyük projeksiyon ihtiyaçları olan sahneleme ve etkinlik şirketlerinin toplam sahip olma maliyeti azalır.

 

*1 Yenileme hızı dikey tarama frekansına göre değişir.

DAHA FAZLA GÖSTER

Sectors

Click an icon to find out more about the sectors this product is used in.

Education
Education Sector Icon
Services
Services
Media Entertainment & Events
Media & Events

Teknoloji

Click an icon to find out more about the technology used

DIGITAL LINK Logo Official JPEG 247 Operation Logo PNG SOLID SHINE Laser Logo JPEG 3D Full HD Logo JPEG  Geo Pro Logo JPEG 360 Degree Free Installation Logo JPEG (EU) Solid Shine Laser Warranty

Ödüller

Click an icon to find out more about the awards we have won

Pipa Award 2017 VSS
 • Images
 • Videos
 • Vaka Çalışmaları
 • White Papers
 • Broşürler
 • Elbphilharmonie - Vaka Çalışması - tur
  Elbphilharmonie - Vaka Çalışması - tur
  Panasonic’in 31.000 lümenlik lazer projektörü Hamburg’un yeni konser salonunun muhteşem açılışının parçası olarak kullanıldı  
 • Panasonic ve NovaLine André Hazes
  Panasonic ve NovaLine André Hazes'i hologram olarak canlandırıyor
  “Holland zingt Hazes” sırasında 30K lazer ile çıplak gözle görülemeyen bir ekrana yansıtılarak gerçekleştirilen büyük açılış
 • Lazer, Drake ile dünyayı dolaşıyor
  Lazer, Drake ile dünyayı dolaşıyor
  PRG XL Video; PT-RZ31K, d3 ve Blacktrax kullanarak Drake'in Boy Meets World Avrupa Turnesine damga vurmasına yardımcı oluyor
 • Projeksiyon eşleme, FINA
  Projeksiyon eşleme, FINA'nın öne çıkmasını sağlıyor
  Macar görsel teknoloji hizmetleri sağlayıcısı Visualpower, projeksiyon eşleme uzmanları Maxin10sity ve Bordos.ArtWorks ile birlikte yüksek parlaklığa sahip 50 Panasonic projektör kullanarak FINA yüzme dünya şampiyonası sırasında Buda Kalesi üzerinde muhteşem bir 3D projeksiyon eşleme gösterisi sundu.
 • 2016 Lyon Işık Festivali
  2016 Lyon Işık Festivali
  Lyon'da düzenlenen Işık Festivali her yıl milyonlarca izleyicinin dikkatini çekiyor. Urbanscreen, Panasonic projektörlerinin yardımıyla Aralık 2016'daki bir etkinlik sırasında Musée des Confluences'de etkileyici bir ışık şovu sahneledi.
 • Hull
  Hull'da kültürün suyla buluşması
  QED, 2021'in Birleşik Krallık Kültür Şehri ödülü sahibinin açıklandığı, canlı televizyon yayını ortamı olarak da kullanılan The Deep in Hull'da mükemmel bir mimari projeksiyon yansıtma etkinliği sunmak için Panasonic'in yüksek parlaklıklı lazer projektörlerinden faydalanıyor.
 • Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları
  Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları
  Panasonic teknolojisi, “Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları” gösterisindeki Sistine Şapeli'nin ihtişamını ortaya koyuyor.
 • Bergen Havalimanı’nda manzara projeksiyonu
  Bergen Havalimanı’nda manzara projeksiyonu
  Bergen Havalimanı’nın sahibi olan Avinor, yeni inşa edilen terminalde iki adet bildiri projeksiyonu kurması için Stagelab ve Bright Norway’i görevlendirdi
 • AV teknolojisi, Media City Bergen
  AV teknolojisi, Media City Bergen'deki hikâye
  Media City Bergen genelinde Panasonic teknolojisinin kurulumu modern, teknolojik olarak gelişmiş bir medya merkezi oluşturuyor.
 • Panasonic,
  Panasonic, 'ZOO of Life'ta vahşi yaşama adım atıyor
 • Projection Artworks, bugüne kadar yapılmış en uzun projeksiyon eşleme gösterisi için Panasonic’in en parlak lazer projektörlerini seçti.
  Projection Artworks, bugüne kadar yapılmış en uzun projeksiyon eşleme gösterisi için Panasonic’in en parlak lazer projektörlerini seçti.
  Panasonic, projeksiyon eşlemenin sınırlarını yeniden belirlemek için Projection Artworks ile iş birliği yaptı.
 • Royal Albert Hall’da bir ışık senfonisi sunmak.
  Royal Albert Hall’da bir ışık senfonisi sunmak.
  Panasonic projektörler, BBC Proms’un açılış gecesi ve Edinburgh Uluslararası Festivali’ndeki, Birinci Dünya Savaşı’nın yüzüncü yıl dönümünü anma törenlerinde olağanüstü bir görsel ve müzikal öykü anlatımı için kullanıldı.
 • Panasonic Projektörlerle Zorlukların Üstesinden Gelmek
  Panasonic Projektörlerle Zorlukların Üstesinden Gelmek
  Panasonic projektörler, 100’den fazla Firesian atının kullanıldığı kapalı gişe olarak sahnelenen müzikalin yaratılmasında kullanıldı.
 • Blackpool
  Blackpool'un Lightpool festivalinde ışık, mekan ve ses sınırlarını zorlama
  Panasonic projektörler, Blackpool'un 2018 Lightpool Festivali'nin açılışında Empress Ballroom'un haritasını çıkardı
 • Panasonic projektörler
  Panasonic projektörler 'Forest'a Giden' haritayı çıkardı
  Waltham'ın Londra Kültür Kenti olarak seçilmesi kutlamalarında Waltham Forest Belediye Binası projeksiyon haritalaması
 • Panasonic, Bastille ve The Human League için sahneyi ışıklandırıyor.
  Panasonic, Bastille ve The Human League için sahneyi ışıklandırıyor.
  İki büyük İngiliz grubu Bastille ve The Human League’in Avrupa turneleri için sahne içeriği üretmek üzere Panasonic PT-RZ21K ve PT-RZ31K projektörler tercih edildi.
 • PT-RZ31K Series Catalog PDF (English)
  Catalog PDF: RZ31K/RS30K (English)
 • DLP System SOLID SHINE Projector Lineup Catalog PDF (English)
  Lineup / Solution: SOLID SHINE Projector Lineup Catalog PDF (English)
 • ET-CUK10/CUK10P Catalog PDF (English)
  Catalog PDF: ET-CUK10/CUK10P
Marketing
Vaka Çalışmaları
Broşürler
White Paper
Marketing Videos
Ürün
Spec Files
Image Data
Technical
Operating Instructions
Installation Manuals

Service and Support
 • Elbphilharmonie - Vaka Çalışması - tur
  Elbphilharmonie - Vaka Çalışması - tur
  Panasonic’in 31.000 lümenlik lazer projektörü Hamburg’un yeni konser salonunun muhteşem açılışının parçası olarak kullanıldı  
  Thu, 18/05/2017 - 08:09
  Download pdf - 5.84 MB
  Panasonic ve NovaLine André Hazes
  Panasonic ve NovaLine André Hazes'i hologram olarak canlandırıyor
  “Holland zingt Hazes” sırasında 30K lazer ile çıplak gözle görülemeyen bir ekrana yansıtılarak gerçekleştirilen büyük açılış
  Mon, 18/09/2017 - 12:07
  Download pdf - 1.59 MB
  Lazer, Drake ile dünyayı dolaşıyor
  Lazer, Drake ile dünyayı dolaşıyor
  PRG XL Video; PT-RZ31K, d3 ve Blacktrax kullanarak Drake'in Boy Meets World Avrupa Turnesine damga vurmasına yardımcı oluyor
  Mon, 27/11/2017 - 10:07
  Download pdf - 11.01 MB
  Projeksiyon eşleme, FINA
  Projeksiyon eşleme, FINA'nın öne çıkmasını sağlıyor
  Macar görsel teknoloji hizmetleri sağlayıcısı Visualpower, projeksiyon eşleme uzmanları Maxin10sity ve Bordos.ArtWorks ile birlikte yüksek parlaklığa sahip 50 Panasonic projektör kullanarak FINA yüzme dünya şampiyonası sırasında Buda Kalesi üzerinde muhteşem bir 3D projeksiyon eşleme gösterisi sundu.
  Thu, 30/11/2017 - 11:28
  Download pdf - 8.77 MB
  2016 Lyon Işık Festivali
  2016 Lyon Işık Festivali
  Lyon'da düzenlenen Işık Festivali her yıl milyonlarca izleyicinin dikkatini çekiyor. Urbanscreen, Panasonic projektörlerinin yardımıyla Aralık 2016'daki bir etkinlik sırasında Musée des Confluences'de etkileyici bir ışık şovu sahneledi.
  Wed, 20/12/2017 - 12:27
  Download pdf - 9.95 MB
  Hull
  Hull'da kültürün suyla buluşması
  QED, 2021'in Birleşik Krallık Kültür Şehri ödülü sahibinin açıklandığı, canlı televizyon yayını ortamı olarak da kullanılan The Deep in Hull'da mükemmel bir mimari projeksiyon yansıtma etkinliği sunmak için Panasonic'in yüksek parlaklıklı lazer projektörlerinden faydalanıyor.
  Wed, 28/02/2018 - 11:16
  Download pdf - 1.49 MB
  Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları
  Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları
  Panasonic teknolojisi, “Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları” gösterisindeki Sistine Şapeli'nin ihtişamını ortaya koyuyor.
  Mon, 30/07/2018 - 12:19
  Download pdf - 11.22 MB
  Bergen Havalimanı’nda manzara projeksiyonu
  Bergen Havalimanı’nda manzara projeksiyonu
  Bergen Havalimanı’nın sahibi olan Avinor, yeni inşa edilen terminalde iki adet bildiri projeksiyonu kurması için Stagelab ve Bright Norway’i görevlendirdi
  Fri, 17/08/2018 - 11:49
  Download pdf - 1.89 MB
 • AV teknolojisi, Media City Bergen
  AV teknolojisi, Media City Bergen'deki hikâye
  Media City Bergen genelinde Panasonic teknolojisinin kurulumu modern, teknolojik olarak gelişmiş bir medya merkezi oluşturuyor.
  Wed, 12/09/2018 - 12:01
  Download pdf - 1.95 MB
  Panasonic,
  Panasonic, 'ZOO of Life'ta vahşi yaşama adım atıyor
  Wed, 26/09/2018 - 12:49
  Download pdf - 5.75 MB
  Projection Artworks, bugüne kadar yapılmış en uzun projeksiyon eşleme gösterisi için Panasonic’in en parlak lazer projektörlerini seçti.
  Projection Artworks, bugüne kadar yapılmış en uzun projeksiyon eşleme gösterisi için Panasonic’in en parlak lazer projektörlerini seçti.
  Panasonic, projeksiyon eşlemenin sınırlarını yeniden belirlemek için Projection Artworks ile iş birliği yaptı.
  Mon, 03/12/2018 - 09:00
  Download pdf - 18.8 MB
  Royal Albert Hall’da bir ışık senfonisi sunmak.
  Royal Albert Hall’da bir ışık senfonisi sunmak.
  Panasonic projektörler, BBC Proms’un açılış gecesi ve Edinburgh Uluslararası Festivali’ndeki, Birinci Dünya Savaşı’nın yüzüncü yıl dönümünü anma törenlerinde olağanüstü bir görsel ve müzikal öykü anlatımı için kullanıldı.
  Mon, 03/12/2018 - 11:09
  Download pdf - 15.09 MB
  Panasonic Projektörlerle Zorlukların Üstesinden Gelmek
  Panasonic Projektörlerle Zorlukların Üstesinden Gelmek
  Panasonic projektörler, 100’den fazla Firesian atının kullanıldığı kapalı gişe olarak sahnelenen müzikalin yaratılmasında kullanıldı.
  Tue, 18/12/2018 - 13:13
  Download pdf - 16.2 MB
  Blackpool
  Blackpool'un Lightpool festivalinde ışık, mekan ve ses sınırlarını zorlama
  Panasonic projektörler, Blackpool'un 2018 Lightpool Festivali'nin açılışında Empress Ballroom'un haritasını çıkardı
  Tue, 26/03/2019 - 09:17
  Download pdf - 19.84 MB
  Panasonic projektörler
  Panasonic projektörler 'Forest'a Giden' haritayı çıkardı
  Waltham'ın Londra Kültür Kenti olarak seçilmesi kutlamalarında Waltham Forest Belediye Binası projeksiyon haritalaması
  Mon, 22/04/2019 - 11:54
  Download pdf - 2.96 MB
  Panasonic, Bastille ve The Human League için sahneyi ışıklandırıyor.
  Panasonic, Bastille ve The Human League için sahneyi ışıklandırıyor.
  İki büyük İngiliz grubu Bastille ve The Human League’in Avrupa turneleri için sahne içeriği üretmek üzere Panasonic PT-RZ21K ve PT-RZ31K projektörler tercih edildi.
  Tue, 28/05/2019 - 12:21
  Download pdf - 7.64 MB
 • PT-RZ31K Series Catalog PDF (English)
  PT-RZ31K Series Catalog PDF (English)
  Catalog PDF: RZ31K/RS30K (English)
  Tue, 20/03/2018 - 08:09
  Download pdf - 2.8 MB
  DLP System SOLID SHINE Projector Lineup Catalog PDF (English)
  DLP System SOLID SHINE Projector Lineup Catalog PDF (English)
  Lineup / Solution: SOLID SHINE Projector Lineup Catalog PDF (English)
  Tue, 03/04/2018 - 13:58
  Download pdf - 6.5 MB
  ET-CUK10/CUK10P Catalog PDF (English)
  ET-CUK10/CUK10P Catalog PDF (English)
  Catalog PDF: ET-CUK10/CUK10P
  Mon, 08/10/2018 - 10:54
  Download pdf - 2.21 MB
 • Elbphilharmonie Video case study
  Elbphilharmonie Video case study
  Wed, 28/03/2018 - 10:48
  View video
  Elbphilharmonie behind the scene video case study
  Elbphilharmonie behind the scene video case study
  Wed, 28/03/2018 - 11:35
  View video
  FINA Budapest 2017 case study
  FINA Budapest 2017 case study
  Wed, 28/03/2018 - 11:38
  View video
  Panasonic paints Michelangelo with light
  Panasonic paints Michelangelo with light
  Panasonic paints Michelangelo with light
  Fri, 27/07/2018 - 14:40
  View video
 • PT-RZ31K Series Operating Instruction (English)
  PT-RZ31K Series Operating Instruction (English)
  Operating Instruction: RZ31K/RS30K (English)
  Tue, 20/03/2018 - 08:09
  Download pdf - 25.59 MB
  PT-RZ31K Series Operating Instruction (Latvian)
  PT-RZ31K Series Operating Instruction (Latvian)
  Operating Instruction: RZ31K/RS30K (Latvian)
  Tue, 20/03/2018 - 08:09
  Download pdf - 4.46 MB
  ET-SFR330 Operating Instructions (English)
  ET-SFR330 Operating Instructions (English)
  Operating Instructions: RQ32K/RZ31K/RS30K/RQ13K/RZ12K/RS11K (English)
  Tue, 03/04/2018 - 13:57
  Download pdf - 2.72 MB
  ET-EMF330 Operating Instructions (English)
  ET-EMF330 Operating Instructions (English)
  Operating Instructions: RQ32K/RZ31K/RS30K/RQ13K/RZ12K/RS11K (English)
  Tue, 03/04/2018 - 14:03
  Download pdf - 1.67 MB
  ET-D75LE95 Operating Instructions (English)
  ET-D75LE95 Operating Instructions (English)
  Operating Instructions: ET-D75LE95 (English)
  Tue, 03/04/2018 - 14:16
  Download pdf - 4.03 MB
  ET-EMFU330 Operating Instructions (English)
  ET-EMFU330 Operating Instructions (English)
  Operating Instructions: RQ32K/RZ31K/RS30K (English)
  Tue, 20/03/2018 - 08:09
  Download pdf - 2.64 MB
  Geometry Manager Pro (Including ET-CUK10 / ET-UK20) (English)
  Geometry Manager Pro (Including ET-CUK10 / ET-UK20) (English)
  Operating Instructions: Geometry Manager Pro (English)
  Wed, 28/02/2018 - 15:01
  Download pdf - 11.27 MB
  ET-D75LE95 Operating Instructions (Appendix) (English, French)
  ET-D75LE95 Operating Instructions (Appendix) (English, French)
  Operating Instructions: ET-D75LE95 (English, French)
  Tue, 03/04/2018 - 14:15
  Download pdf - 1.38 MB
 • ET-CUK10 Operating Instructions (English, Japanese)
  ET-CUK10 Operating Instructions (English, Japanese)
  Operating Instructions: CUK10 (English, Japanese)
  Mon, 05/03/2018 - 09:01
  Download pdf - 976.59 KB
  ET-CUK10/CUK10P Operating Instructions (English, Japanese)
  ET-CUK10/CUK10P Operating Instructions (English, Japanese)
  Operating Instructions: CUK10/CUK10P (English, Japanese)
  Tue, 03/04/2018 - 14:15
  Download pdf - 1 MB
  ET-D75MKS10 Operating Instructions (English)
  ET-D75MKS10 Operating Instructions (English)
  Operating Instructions: PT-RQ32K/RZ31K/RS30K/RZ21K/RS20K/D75LE6/D75LE8/D75LE10/D75LE20/D75LE30/D75LE40 (English)
  Wed, 28/02/2018 - 15:01
  Download pdf - 2.46 MB
  ET-D3LEF70 Operating Instructions (English)
  ET-D3LEF70 Operating Instructions (English)
  Operating Instructions: ET-D3LEF70 (English)
  Mon, 12/02/2018 - 23:13
  Download pdf - 3.55 MB
  ET-D3LEW60/D3LES20/D3LET80/D3LEW50 Operating Instructions (English)
  ET-D3LEW60/D3LES20/D3LET80/D3LEW50 Operating Instructions (English)
  Operating Instructions: ET-D3LEW60/D3LES20/D3LET80/D3LEW50 (English)
  Mon, 12/02/2018 - 23:16
  Download pdf - 5.38 MB
  ET-D3LEW60/D3LES20/D3LET80/D3LEW50 Operating Instructions Appendix (English/French/Japanese)
  ET-D3LEW60/D3LES20/D3LET80/D3LEW50 Operating Instructions Appendix (English/French/Japanese)
  Operating Instructions Appendix : ET-D3LEW60/D3LES20/D3LET80/D3LEW50 (English/French/Japanese)
  Mon, 12/02/2018 - 23:19
  Download pdf - 1.5 MB
  ET-D3LEW10 Operating Instructions (English)
  ET-D3LEW10 Operating Instructions (English)
  Operating Instructions: D3LEW10 (English)
  Wed, 06/06/2018 - 10:58
  Download pdf - 4.45 MB
  PT-RZ31K Series Operating Instructions (English)
  PT-RZ31K Series Operating Instructions (English)
  Operating Instructions: RZ31K/RS30K (English)
  Tue, 04/09/2018 - 14:04
  Download pdf - 25.59 MB
 • ET-UK20 Operating Instructions (English)
  ET-UK20 Operating Instructions (English)
  Operating Instructions: UK20
  Tue, 04/09/2018 - 13:39
  Download pdf - 706.1 KB
  ET-D3LEW10/D3LET30/D3LET40 Operating Instructions (English)
  ET-D3LEW10/D3LET30/D3LET40 Operating Instructions (English)
  Operating Instructions: ET-D3LEW10/D3LET30/D3LET40(English)
  Thu, 20/09/2018 - 15:27
  Download pdf - 3.24 MB
 • Geometry Manager Pro (Including ET-CUK10 / ET-UK20) (English)
  Geometry Manager Pro (Including ET-CUK10 / ET-UK20) (English)
  Operating Instructions: Geometry Manager Pro (English)
  Wed, 28/02/2018 - 15:01
  Download pdf - 11.27 MB
  ET-D75LE50 Installation Instructions (English)
  ET-D75LE50 Installation Instructions (English)
  Installation Instructions: ET-D75LE50 (English)
  Tue, 03/04/2018 - 14:12
  Download pdf - 942.47 KB

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no other services available.

Power Supply AC 100-120 V, 50/60 Hz; AC 200-240 V, 50/60 Hz
Power Consumption 2,870 W (2,870 VA AC200V) Average power consumption (Varies depending on operation mode setting.) HIGH: 2,310W NORMAL: 1,890W LONG LIFE 1: 1,040-1,680W LONG LIFE 2: 924-1,580W LONG LIFE 3: 794-1,460W *Operating Temperature: 25 °C (77 °F), Altitude: 700m (2,297ft), IEC627087: 2008 Broadcast contents, Picture mode: Standard, Dynamic contrast [2] 0.3 W with STANDBY MODE set to ECO 4 W with STANDBY MODE set to NORMAL
BTU Value Max 9,806 BTU
DLP™ Chip | Panel Size 24.4 mm (0.96 inches) diagonal (16:10 aspect ratio)
DLP™ Chip | Display Method DLP™chip x 3 (R, G, B), DLP™projection system
DLP™ Chip | Pixels 2,304,000 (1920 x1200) x3, total of 6,912,000 pixels
Lens Optional powered zoom/focus lenses
Light Source Laser Diode Laser class 1
Illumination Life of Set Varies depending on operation mode setting. Luminance life for set: 18,000 hours at half luminance (HIGH)/ 8,000 hours at 70% luminance 20,000 hours at half luminance (NORMAL) 43,800 hours at constant luminance (LONG LIFE 1)/ 61,320 hours at constant luminance (LONG LIFE 2)/ 87,600 hours at constant luminance (LONG LIFE 3) * IEC62087: 2008 Broadcast contents, Dynamic contrast [3]
Screen Size 1.78-25.4 m (70-1,000 inches) (16:10 aspect ratio) 1.78-15.24 m (70-600 inches) with the ET-D75LE8 (16:10 aspect ratio) 3.05-15.24 m (120 - 600 inches) with the ET-D75LE95 (16:10 aspect ratio)
Brightness*1 Varies depending on operation mode setting. 30,000 lm*2*4/31,000 lm*3*4 (Center) (HIGH) 25,000 lm*2*4/26,000 lm*3*4 (Center) (NORMAL) 12,000 lm at constant luminance (LONG LIFE 1) 10,000 lm at constant luminance (LONG LIFE 2) 8,000 lm at constant luminance (LONG LIFE 3)
Center-to-Corner Uniformity*1 90%
Contrast*1 20,000:1 (full on/full off, in Dynamic Contrast 3 mode)
Resolution 1920 x1200 pixels (Input signals that exceed this resolution will be converted to 1920 x1200 pixels.)
Scanning Frequency | Video/Y/C fH:15.73KHz fV:59.94Hz, fH:15.63KHz fV:50Hz
Scanning Frequency | RGB • Resolution: 640 x 400 pixels to 1920 x 1200 pixels • Dot clock frequency: 162MHz or less • PIAS (Panasonic Intelligent Auto Scanning)
Scanning Frequency | YPBPR (YCBCR) • Resolution: 480i/576i to 1920 x 1080 pixels • Dot clock frequency: 148.5MHz or less • The SYNC/HD and VD terminals do not support 3 value SYNC.
Scanning Frequency | DVI • Moving image signal resolution: 480i*5/576i*5 to 1920x1080 Still image signal resolution: 640 x 400 to 1920 x 1200 (non-interlace) • Dot clock frequency: 25 MHz to 162 MHz
Scanning Frequency | HDMI/DIGITAL LINK • Moving image signal resolution: 480i*5/576i*5 to 1920x1080 Still image signal resolution: 640 x 400 to 1920 x 1200 (non-interlace) • Dot clock frequency: 25 MHz to 162 MHz
Scanning Frequency | SDI SD-SDI signal HD-SDI signal 3G-SDI signal
Optical Axis Shift | Vertical ±55% (±44% with the ET-D75LE6), (+68-78% with the ET-D75LE95), from center of screen, powered
Optical Axis Shift | Horizontal ±20% (±15% with the ET-D75LE6), (±12% with the ET-D75LE95), from center of screen, powered NOTE: Optical axis shift function cannot be operated when used with the ET-D75LE50.
Installation Ceiling/floor, front /rear, free 360-degree installation
Terminals | RGB 1 In BNC x 5
Terminals | RGB 1 In | R, G, B R: 0.7 Vp-p, 75 ohms, G: 0.7 Vp-p (G: 1.0 Vp-p for sync on G), 75 ohms, B: 0.7 Vp-p, 75 ohms HD, VD/SYNC: TTL, high impedance, positive/negative automatic
Terminals | RGB 1 In | Y, PB, PR (Y, CB, CR) Y: 1.0 Vp-p (including sync signal), PB/PR (CB/CR): 0.7 Vp-p, 75 ohms
Terminals | RGB 1 In | Y/C Y: 1.0 Vp-p (including sync signal), C: 0.286 Vp-p, 75 ohms
Terminals | RGB 1 In | Video in BNC x 1, 1.0 Vp-p, 75 ohms
Terminals | RGB 2 In D-sub HD 15-pin (female) x 1
Terminals | RGB 2 In | R, G, B R: 0.7 Vp-p, 75 ohms, G: 0.7 Vp-p (G: 1.0 Vp-p for sync on G), 75 ohms, B: 0.7 Vp-p, 75 ohms HD, VD/SYNC: TTL, high impedance, positive/negative automatic
Terminals | RGB 2 In | Y, PB, PR (Y, CB, CR) Y: 1.0 Vp-p (including sync signal), PB/PR (CB/CR): 0.7 Vp-p, 75 ohms
Terminals | DVI-D In DVI-D 24-pin x1 Single link, DVI 1.0 compliant, HDCP compatible
Terminals | HDMI In HDMI 19-pin x1 HDCP compatible, Deep Color compatible
Terminals | SDI In 1 BNC x 1 SD-SDI signal SMPTE ST 259 compliant HD-SDI signal SMPTE ST 292 compliant 3G-SDI signal SMPTE ST 424 compliant Dual link HD-SDI (LINK-A) signal SMPTE ST 372 compliant Dual link 3G-SDI (Link 1) signal SMPTE ST 425 compliant
Terminals | SDI In 2 BNC x 1 SD-SDI signal SMPTE ST 259 compliant HD-SDI signal SMPTE ST 292 compliant 3G-SDI signal SMPTE ST 424 compliant Dual link HD-SDI (LINK-B) signal SMPTE ST 372 compliant Dual link 3G-SDI (Link 2) signal SMPTE ST 425 compliant
Terminals | DIGITAL LINK RJ-45 HDBaseT™ compliant, HDCP compatible, Deep Color compatible
Terminals | 3D Sync 1 In/Out / Multi Projector Sync In BNC x 1, IN : TTL Hi-z OUT : TTL max10mA
Terminals | 3D Sync 2 Out/Multi Projector Sync Out BNC x 1, TTL max10mA
Terminals | Serial In D-sub 9 pin x 1 for external control (RS-232C compliant)
Terminals | Serial Out D-sub 9 pin x 1 for link control
Terminals | Remoter 1 In M3 stereo mini jack x 1 for wired remote control
Terminals | Remoter 1 Out M3 stereo mini jack x 1 for link control
Terminals | Remoter 2 In D-sub 9 pin x 1 for external control (parallel)
Terminals | DIGITAL LINK/LAN RJ-45 x 1 (for network, DIGITAL LINK connection, 100Base-TX, compatible with Art-Net, PJLink™ (class 1), Deep Color, HDCP)
Terminals | DC Out 5V USB connector (type A) x 2 for power supply only (DC 5V, Max.900mA)
Power Cord Length 3.0 m (9 ft 10 in) ft
Cabinet Materials Processed metal parts, Molded plastic
Dimensions (W x H x D) 700 x 418*8x1,250 mm (27-9/16 x 16-15/32 x 49-7/32 inches) (with protrusion parts) 700 x 373*9x1,070 mm (27-9/16 x 14-11/16 x 42-1/8 inches) (without protrusion parts)
Weight*10 79 kg (174.2 lbs)
Operation Noise*2 49 dB
Operating Temperature Varies depending on operation mode setting. HIGH/NORMAL The operating temperature range is 0°C to 50°C (32 °F to 122 °F). (Less than 1,400m (4,593 ft) above sea level) The operating temperature range is 0°C to 45°C (32 °F to 113 °F). (Less than 1,400m (4,593 ft) to 4,200m (13,780 ft) above sea level) • If using at ambient operating temperatures of 35 °C (95 °F) or higher and at less than 2,700m (8,858 ft) above sea level, or at ambient operating temperatures of 25 °C (77 °F) or higher and between 2,700m (8,858 ft) and 4,200m (13,780 ft) above sea level, the brightness of the light source may drop in order to protect the projector. LONG LIFE 1/2/3 The operating temperature range is 0°C to 45°C (32 °F to 113 °F). (Less than 2,700m (8,858 ft) above sea level) • If using at ambient operating temperatures of 35 °C (95 °F) or higher, the brightness of the light source may drop in order to protect the projector. When using a smoke cut …lter (regardless of operating mode) 0 °C to 40 °C (32 °F to 104 °F) Less than 1,400 m (4,953 ft) above sea level
Operating Humidity 10%-80% (no condensation)
Note For details of the types of video signals that can be used with the projector, refer to “List of compatible signals” *1 When the standby mode is set to eco, network functions such as power on over the LAN network will not operate, and the serial output terminal cannot be used. Also, only certain commands can be received for external control using the serial terminal. *2 Measurement, measuring conditions, and method of notation all comply with ISO 21118 international standards. *3 The value of the light output at the center region of the projected image is extracted based on the light output measurement method defined by the ISO/IEC 21118:2012 international standards. *4 In AC200V, When using a projection lens other than ET-D75LE95. *5 Pixel-Repetition signal(dot clock frequency 27.0MHz) only *6 Only the vertical keystone correction angle can be corrected in the direction in which the projector body moves away from the screen. *7 When [VERTICAL KEYSTONE] and [HORIZONTAL KEYSTONE] are used simultaneously, correction cannot be made exceeding total of 55°. *8 With legs at shortest position. *9 Without legs. *10 Average value. May differ depending on the actual unit.
Brightness 30,000 lm/31,000 lm (Center)
Technology 3-Chip DLP Laser
Filter Life Varies depending on operation mode setting.
Filter Life | Normal Filter 4,000 hours (NORMAL)/2,000 hours (HIGH)/ 20,000 hours (LONG LIFE 1/2/3)
Filter Life | Long Life Filter Unit 20,000 hours (NORMAL)/4,000 hours (HIGH)/ 40,000 hours (LONG LIFE 1/2/3)