Main product image
BACK TO PRODUCT CATEGORY
PT-RZ34K
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

Laser 3-chip DLP, 32.000 lumens (centre), WUXGA (1920x1200 px)

Toza dayanıklı sıvı soğutma sistemine ve bakım gerektirmeden 20.000 saatlik çalışma süresine sahip lambasız lazer projeksiyon

IP adresi belirleme gibi ağ yapılandırmasına mobil erişim için NFC ile Akıllı Projektör Kontrolü

Geo Pro Yazılımı için Önceden Etkinleştirilmiş Yükseltme Kitleri

İki mavi ve bir kırmızı lazer renk gamı üretimini genişletir

Yüksek parlaklık ve büyüleyici görüntü kalitesine rağmen sınıfında dünyanın en küçük ve en hafif 3 Çipli DLP™ ürünü olan PT-RQ35K Serisi yalnızca iki kişiyle taşınarak kurulabilir. İş gücünden tasarruf edin ve depolama alanının sınırlı olduğu durumlarda üstün kolaylığından yararlanın. İki mavi ve bir kırmızı lazer birleşimi PT-RQ32K’nin renk alanı üretimini %114’e*3 yükseltir. Canlı kırmızı ve saf mavi üretimi sürükleyici bir deneyim için gerçekçiliği artırır ve yüksek çözünürlüklü içeriği bir sonraki seviyeye taşır. Yeniden tasarlanmış hava akış yolu, soğutma sistemi ve kanatsız radyatör güvenilirliği artırır. Dinamik Dijital Kontrol, sürekli görüntü kalitesi için kırmızı lazer çıkışını ve soğutmayı düzenler. Projeksiyon kesilmeden huzurlu kullanım sunan yedek giriş ve lazer arıza devresi ile bakım gerektirmeden 20.000 saatlik projeksiyon süresi bekleyebilirsiniz.

PT-RQ35PT-RZ34
Parlaklık30.500 lm / 32.000 lm (merkez)
Çözünürlük4K (3840x2400 px)WUXGA (1920x1200 px)

Sadeleştirilmiş İş Akışıyla Çığır Açan Projeksiyon

30.000 Lümen Sınıfında Dünyanın En Küçük ve En Hafif 3 Çipli DLP™ Projektörü*1

Yüksek parlaklık ve görüntü kalitesine rağmen sınıfında dünyanın en küçük ve en hafif 3 Çipli DLP™ ürünü olan PT-RQ35K Serisi yalnızca iki kişiyle taşınarak kurulabilir. İş gücünden tasarruf edin ve depolama alanının sınırlı olduğu durumlarda üstün kolaylığından yararlanın. PT-RQ35K Serisi mevcut PT-RQ32K’den %40*2 daha küçük olup kapladığı alan neredeyse PT-RQ22K kadardır. Kolay kullanıma izin veren boyutu ve ağırlığıyla PT-RQ35K Serisi kurulum alanının sınırlı olduğu mekanlarda yüksek parlaklıkta projeksiyon için heyecan verici yeni olanaklar sunuyor.

*1 2020 Ağustos itibarıyla, *2 Kurum içi bir araştırmada kabin hacmine göre

NFC İşleviyle Akıllı Projektör Kontrolü*1

Akıllı Projektör Kontrolü iOS ve Android™ cihazlara yönelik bir uygulamadır. Uygulama, projektörün kullanılacağı yerde henüz elektrik olmadığı zaman PT-RQ35K Serisini kuruluma hazırlama imkanı verir. NFC işlevini (okuma/yazma, salt okunur veya kapalı olarak ayarlanabilir) kullanarak fişe takılı olmayan projektörün Projektör Kimliği ve IP Adresi gibi ayarlarını yapın. Menüyü yansıtmadan OSD ayarlarında gezinin ve ayarları yapılandırın. Uygulama çeşitli lens ayarlamalarına izin vermenin yanı sıra akıllı telefonunuzun kamerasıyla*2 30 m*3 (98 ft) mesafeden projeksiyonda odaklama yapmanıza olanak sağlar. Projektörü kablosuz ağa*2 kısa sürede ve kolayca bağlamak için projektörün Bilgi Ekranında gösterilen QR Kodunu tarayın. Manuel SSID seçimine ve parola girişine gerek yoktur. Akıllı Projektör Kontrolü cihazınızın dokunmatik ekranından birden çok projektörün kurulumunu ve kontrolünü kolaylaştırır. Daha fazla bilgi için Akıllı Projektör Kontrolü İnternet sitesini ziyaret edin.

*1 Bazı ülke ve bölgelerde satılan projektörler NFC işlevinin etkinleştirilmesi için PASS’ten ET-NUK10 Yükseltme Kitine ihtiyaç duyar. Detaylar için NFC Bölgesel Uygunluk Listesine bakınız, *2 Bazı cihazlar projektör otomatik odak işlevini desteklemez, *3 300 inç’lik (yakl. 7,5 m) bir görüntü yansıtıldığında. 100 inç’lik (yakl. 2,5 m) bir görüntü için azami mesafe 3 m’dir (10 ft), *4 İsteğe bağlı AJ-WM50 Kablosuz Modül zorunludur.

Etkinliğinize Sorunsuz Başlangıç için Uzaktan Ön İzleme

Uzaktan Ön İzleme projeksiyoncuların, giriş sinyallerinin küçük resimlerini projeksiyondan önce bir dizüstü bilgisayarda izleyerek video sinyallerindeki bütünlüğü doğrulamalarına imkan verir. Yazılım veya web tarayıcısıyla erişilen Uzaktan Ön İzlemeyi kullanmak için projektörün bekleme modunda olması veya deklanşörün açık olması gerekir. Bu işlev, sahne trafiği ve diğer lojistik faktörlerden dolayı içeriği ekranda kontrol etme olanağının sınırlı olduğu konser gibi etkinliklerde kullanışlıdır. Uzaktan Ön İzleme gösterimden önce hata şansını azaltır ve hata tespit edildiğinde olası sinyale olan etkisini azaltmaya yardım eder.

Geo Pro Yazılımı için Önceden Etkinleştirilmiş Yükseltme Kitleri

Ücretsiz Geometry Manager Pro yazılımı*1 ile aynı pakette gelen isteğe bağlı yükseltme kitleri için genellikle lisans anahtarıyla etkinleştirme gereklidir. Ancak PT-RQ35K Serisi projektörlerle, bu kitler Geo Pro’yu indirmenizle birlikte önceden etkinleştirilmiş şekilde gelir. Bitmap maskelemenin yanı sıra kitler harici bir kamera*2 kullanarak kenar kaynaştırmayı kendiliğinden ve eş zamanlı olarak ayarlayarak kurulum süresini azaltır. Aksi takdirde bu görev manuel olarak her projektör için parlaklık, renk ve siyah-beyaz ayarlaması yapmayı gerektirir. PT-RQ35K Serisi projektörleri kaydedin ve PASS’den ücretsiz önceden etkinleştirilmiş yükseltme kitleri içeren Geometry Manager Pro’yu indirin.

*1 Bilgisayar için ücretsiz Geometry Manager Pro yazılımını indirmek için projektörünüzü PASS’e kaydedin. Mac OS desteklenmemektedir, *2 Uyumlu kameralar: Panasonic AW-HE70/AW-UE70 ve Nikon D5200/D5300/D5500/D5600. Kamera bağlantısından önce ücretsiz yazılım eklentisinin kurulumu gereklidir. Daha fazla bilgi için PASS’i ziyaret edin.

Bilgi Monitörü

Kurulum ve modern kullanımı basitleştirmek için PT-RQ35K Serisi kontrol panelinin yanında Bilgi Monitörü bulunmaktadır. Yüksek görünürlüğe sahip ekran, ok tuşlarıyla menüde gezinme imkanı sunar ve OSD menüsünü yansıtmadan Projektör Kimliği gibi ağ ayarlarının kolayca yapılabilmesini sağlar. Kullanım esnasında sıcaklık, çalışma süresi, hata kodları ve giriş sinyali bilgileri gibi projektör statüsüyle ilgili bilgileri gösterir.

3 Çipli DLP™ Projektör Lensi Serimizle Uyumludur*

İsteğe bağlı lensleri envanterinizdeki Panasonic 3 Çipli DLP™ projektörler ve yeni PT-RQ35K Serisi projektörlerle paylaşın. 18 lenslik serimiz her ölçüde mekanlara uyum sağlayan sabit ve yakınlaştırma lenslerinden oluşmaktadır; planetaryumlarda kubbe projeksiyonlar için çığır açan ET-D3LEF70 Balık Gözü Lens ve yeni ET-D3LEU100 Ultra Kısa İzdüşümlü Lens (0,370:1, WUXGA) ve ET-D3LEW200 Kısa İzdüşümlü Yakınlaştırma Lensi (0,645–0,850:1, WUXGA). Bu cam lensler sıfır ofset ile kısa izdüşüm mesafelerinden harika görüntüler üretir (görüntünün kenarı ile projektörün montaj yüzeyi arasındaki boşluğu ortadan kaldırarak) ve lunapark, müze, gösteri merkezleri ve diğer deneyimsel uygulamalar için idealdir. Her ikisi de geniş aralıkla güçlendirilmiş Dikey ve Yatay Lens Kaydırma özelliğine sahip olmakla birlikte ET-D3LEW200 güçlendirilmiş optik yakınlaştırmasıyla konum esnekliğini artırır.

* PT-RQ50K’ye özel lensler hariç.

Büyüleyici Resim Kalitesi

Derin, Doğru Renk için Kırmızı ve Mavi Lazerler

İki mavi ve bir kırmızı lazer modülünün kombinasyonu, %91 DCI kapsamına sahip PT-RQ32K’nin renk gamı üretimini %114’e* çıkararak ekranı birçok renk ile doyuruyor ve izleyicileri sanatçının dünyasının derinlerine götürüyor. Optimize edilmiş mavi lazer dalga boyu daha doğru bir mavi tonu yakalarken kırmızı lazer daha fazla gerçekçilik hissi ile kırmızı ifadesini yoğunlaştırıyor.

* Kurum içi araştırmaya göre PT-RQ32K’ye kıyasla.

Kademelendirme Düzeltici Kuşaklanmayı Azaltıyor [Yalnızca PT-RQ35K]

PT-RQ35K Serisi, Panasonic’in yeni Kademelendirme Düzeltici işleviyle donatılan ilk ürün serisi. İdeal renk bit derinliği eksik olan içerikte görünen donuk renk kademelerindeki kuşaklanma şeklinde kumlanmayı azaltır. Kullanıcılar sorunun şiddetine uygun görüntü düzeltme işlevinin üç seviyesini* seçebilir veya gerekmediğinde bu işlevi devre dışı bırakabilir. Kademelendirme Düzeltici projeksiyonda kuşaklanmanın bariz olduğu fakat içeriği yeniden düzenlemek için yeterli zaman olmadığı durumlarda başvuracağınız çözümdür.

* Projektörler, fabrika ayarı [2] olan Kademelendirme Düzeltici ile teslim edilmektedir.

Esnek Siyah Seviyesi Ayarı

Eğimli yüzeylerde kenar kaynaştırma homojenliğinin sağlanması satır bazlı siyah seviyesi sınır ayarı ile zordur. Karanlık sahneler yansıtıldığında eğri görüntü kenarları eşit olmayan kaynaştırma genişliğine neden olur ve üst üste gelen bölgelerde farklılık ortaya çıkar. PT-RQ35K Serisi, Özel Izgara işlevimize çok benzer şekilde en fazla 17 kontrol noktası kullanarak ekranı eğriliğine uyum sağlamak için siyah kenarların yeniden şekillendirilmesine izin veren yeni siyah seviyesi kalibrasyonuna sahiptir. Yan yana görüntüler 4K video projeksiyonu için ideal 0,5 noktalık aralık içerisinde eşleştirilebilirken daha hassas artışlarda daha geniş ayarlama aralığı da etkinleştirilir.

Quad Piksel Sürücü [Yalnızca PT-RQ35K]

Quad Piksel Sürücü 1920 x 1200 piksel (WUXGA) DMD çiplerine dayanan orijinal bir Panasonic teknolojisidir. 3840 x 2400 piksellik (4K/16:10) maksimum fiziksel çözünürlükte görüntü üretmek için her bir pikseli dikey ve yatay olarak hızlıca kaydırır. Quad Piksel Sürücü, hızlı hareketli aksiyonu takip ederken veya yavaş panoramik çekimler esnasında filmvari detayları hareketli görüntülerde oluşan bulanıklıkta kaybetmeden doğal 60 Hz’lik bir kaynaktan 240 Hz’lik* video oluşturmak için fazladan üç video karesi ekleyebilir.

* Yenileme hızları dikey tarama frekansına göre değişir. 4K video projeksiyonu için maksimum kare hızı 60 Hz’dir.

Güvenilir Kullanım için Sağlam Tasarım

Stabil Renk Performansı için Dinamik Dijital Kontrol

Kırmızı lazerler renk ifadesini artırmakla birlikte sıcaklık dalgalanmalarına olan doğal hassasiyetleri bunların başarılı bir şekilde uygulanmasını olumsuz etkiliyordu. Dinamik Dijital Kontrol bu sorunu ayrı soğutma sistemiyle renk gereklilikleri ve çalışma sıcaklığına göre ideal RGB dengesine ulaşmak için kırmızı lazer çıkışını kare kare modüle ederek çözüyor. Garantili stabilite sayesinde birden çok lazer güçlü kırmızı ve saf maviler ile harika renkler üreterek izleyiciyi sanatçının düşüncelerine yakınlaştırıyor.

Kanatsız Radyatör ile Korumalı Lazer Sürücü

Hermetik sızdırmaz DMD’ler, korumalı lazer sürücü ve her bir ışık kaynağı için bağımsız, filtresiz soğutma sistemleri önceki tasarımlardan yaklaşık %30 daha etkili yeni kanatsız radyatörle destekleniyor. Projektörler sektörün en çetin toz geçirmezlik kılavuzlarını aşacak şekilde kapsamlı olarak test edilip taviz vermeyen kalite standartlarına uygun olarak Japonya’da üretilmektedir. Bir sonraki yenileme döngünüze kadar yüksek renk homojenliğiyle tam parlaklıkta bakım gerektirmeden 20.000 saatlik projeksiyon süresi bekleyebilirsiniz.

Yedek Giriş Kesintisiz Görüntülemeyi Garanti Eder

Yedek Giriş ayarı etkin olduğunda ve kaynak cihaz projektörün birinci ve ikinci giriş terminallerine aynı sinyali göndermek için yapılandırıldığında birinci sinyalin kesildiği veya yeniden başladığı her durumda 0,3 saniye gibi kısa bir sürede sinyaller arasında kendiliğinden geçiş yapar. Geçiş esnasında ekran kararması meydana gelmez. Projeksiyonun kesilmemesi gereken durumlarda kesintisiz görüntülemeyi sürdürün.

Arıza Yedekleme Devreli Çoklu Lazer Sürücü Motoru

Çoklu Lazer modülleri Panasonic’in benzersiz Arıza Devreleriyle donatılmıştır. Tek bir lazer diyodu arızalanırsa bazı rakip projektörlerde olduğu gibi modüldeki tüm diyotları baypas etmek yerine yalnızca etkilenen dizideki diyotlar baypas edilir. Projeksiyon, algılanamayacak derecede düşük parlaklık kaybıyla kesilmeden devam eder. Arıza Devresi görüntü gösteriminin devam etmesinin gerektiği durumlarda bir başka sigorta katmanı daha ekler.

Sectors

Click an icon to find out more about the sectors this product is used in.

Media Entertainment & Events
Media & Events

Teknoloji

Click an icon to find out more about the technology used

3D PROFESSIONAL Logo JPEG 247 Operation Logo PNG SOLID SHINE Laser Logo JPEG Geo Pro Logo JPEG 360 Degree Free Installation Logo JPEG 4k Signal Input jpg
 • Vaka Çalışmaları
 • Coldplay - Case Study - tr
  Coldplay - Case Study - tr
  XL Video'nun sağladığı Panasonic projektörlerin, Coldplay'in "Ghost Stories" adlı son albüm tanıtımı için en son teknolojinin tüm olanaklarından yararlanılarak video gösterisinin çekimlerinde kullanılması
 • Londra Maratonunda Mesafeler Kısalıyor
  Londra Maratonunda Mesafeler Kısalıyor
  Ultra kısa lensler yüksek parlaklığa sahip projeksiyonuLondra Maratonunda mümkün kılıyor.
 • Lightpool - projeksiyon yansıtma çalışması
  Lightpool - projeksiyon yansıtma çalışması
  War Productions, Blackpool Kulesi’ndeki yarı kalıcı dijital yansıtma gösterisi için 17.000 lümenlik 14 Panasonic projektörünü seçti.   
 • Aydınlık geri geliyor
  Aydınlık geri geliyor
  Panasonic'in amiral gemisi projektörü, Bükreş Parlamento Sarayının dış yüzeyine projeksiyon yansıtması yapmak üzere kullanılmıştı.
 • Edinburgh Tattoo
  Edinburgh Tattoo
  Projection Studio dünyanın en meşhur askeri gösterilerine eşlik etmek üzere yüksek parlaklık seviyesine sahip Panasonic projektörlerini kullanmaktadır. 
 • Elbphilharmonie - Vaka Çalışması - tur
  Elbphilharmonie - Vaka Çalışması - tur
  Panasonic’in 31.000 lümenlik lazer projektörü Hamburg’un yeni konser salonunun muhteşem açılışının parçası olarak kullanıldı  
 • Muhteşem bir Kabuki merasimi
  Muhteşem bir Kabuki merasimi
  Panasonic Las Vegas’taki Bellagio Otelinde dünyanın en büyük su ekranı prodüksiyonlarından birisinin yaratılmasına yardım eder
 • Lazer Londra etkinliklerinin daha başarılı olmasını sağlıyor
  Lazer Londra etkinliklerinin daha başarılı olmasını sağlıyor
  Church House Westminster amiral gemisi konumundaki Assembly Hall’un seviyesini 4K ile yükseltiyor
 • Andersen
  Andersen'in Harikalar Diyarına Sihirli Bir Yolculuk
  Odense Belediye Binası, HC Andersen Festivalinde binlerce insanı heyecanlandıran görkemli ve sihirli bir 3 boyutlu ışık gösterisinde kullanıldı. Panasonic, bu peri masalında önemli bir rol oynadı.
 • Panasonic ve NovaLine André Hazes
  Panasonic ve NovaLine André Hazes'i hologram olarak canlandırıyor
  “Holland zingt Hazes” sırasında 30K lazer ile çıplak gözle görülemeyen bir ekrana yansıtılarak gerçekleştirilen büyük açılış
 • RIBA teknoloji planında başarıya ulaşıyor
  RIBA teknoloji planında başarıya ulaşıyor
  İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (RIBA) eşi benzeri olmayan etkinlik alanları oluşturmak için Panasonic teknolojisinden yararlanıyor
 • Fuori Salone, Milano
  Fuori Salone, Milano'da elektronik el sanatlarıyla buluşuyor
  Panasonic’in sergisi, En İyi Hikaye Anlatımı dalında Milano Tasarım Ödülü’nü kazandı
 • ISE 2017
  ISE 2017'de projeksiyon yansıtma büyüsü
  Panasonic, Amsterdam'da muhteşem bir görsel şov için projeksiyon yansıtma uzmanlarıyla birlikte çalışıyor
 • Lazer, Drake ile dünyayı dolaşıyor
  Lazer, Drake ile dünyayı dolaşıyor
  PRG XL Video; PT-RZ31K, d3 ve Blacktrax kullanarak Drake'in Boy Meets World Avrupa Turnesine damga vurmasına yardımcı oluyor
 • Colloseum Projeksiyonu - Vaka Çalışması - tr
  Colloseum Projeksiyonu - Vaka Çalışması - tr
  Kennedy Center, Washington Ulusal Operasının en son yapımı için Panasonic projeksiyon sistemlerini seçti 
 • Signal Festival
  Signal Festival'da Prag'ı Işıklandırıyoruz
  AV Media, sanata hayat vermek için Panasonic projeksiyon kullanıyor
 • Bright! Parlaklığa güvenin
  Bright! Parlaklığa güvenin
  Panasonic’in yüksek parlaklığa sahip projektörleri Frankfurt’taki Avrupa Merkez Bankası'nın grafiksel haritalama ile ışık şovlarının yapımında kullanılıyor
 • Projeksiyon eşleme, FINA
  Projeksiyon eşleme, FINA'nın öne çıkmasını sağlıyor
  Macar görsel teknoloji hizmetleri sağlayıcısı Visualpower, projeksiyon eşleme uzmanları Maxin10sity ve Bordos.ArtWorks ile birlikte yüksek parlaklığa sahip 50 Panasonic projektör kullanarak FINA yüzme dünya şampiyonası sırasında Buda Kalesi üzerinde muhteşem bir 3D projeksiyon eşleme gösterisi sundu.
 • Dünya dışından projeksiyon
  Dünya dışından projeksiyon
  Durham Üniversitesi'nin yeni fizik binasının açılışını kutlamak için 3B yansıtmada Panasonic projektörler kullanıldı
 • 2016 Lyon Işık Festivali
  2016 Lyon Işık Festivali
  Lyon'da düzenlenen Işık Festivali her yıl milyonlarca izleyicinin dikkatini çekiyor. Urbanscreen, Panasonic projektörlerinin yardımıyla Aralık 2016'daki bir etkinlik sırasında Musée des Confluences'de etkileyici bir ışık şovu sahneledi.
 • MICO Vaka Çalışması
  MICO Vaka Çalışması
  Fiera Milano Congressi, 30 adet PT-RZ770 ve 6 adet PT-DZ21K2 içeren 36 Panasonic projektör ile düzenini yeniliyor. Fiber optik sinyal yönlendirmesi ise tüm süreçte en yüksek kaliteyi garanti ediyor.
 • Hull
  Hull'da kültürün suyla buluşması
  QED, 2021'in Birleşik Krallık Kültür Şehri ödülü sahibinin açıklandığı, canlı televizyon yayını ortamı olarak da kullanılan The Deep in Hull'da mükemmel bir mimari projeksiyon yansıtma etkinliği sunmak için Panasonic'in yüksek parlaklıklı lazer projektörlerinden faydalanıyor.
 • Örebro eşlemesinde perde kalkıyor
  Örebro eşlemesinde perde kalkıyor
  Örebro Şehir Tiyatrosu, bu yıl üçüncü kez herkesin erişebileceği bir görsel sanat etkinliği gerçekleştirmek üzere Örebro Tiyatrosu’nda bir ön cephe gösterisi düzenliyor.
 • Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları
  Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları
  Panasonic teknolojisi, “Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları” gösterisindeki Sistine Şapeli'nin ihtişamını ortaya koyuyor.
 • York Katedrali Vaka Çalışması - tr
  York Katedrali Vaka Çalışması - tr
  York Katedrali'ndeki dudak uçuklatan projeksiyonlar için The Projection Studio tarafından uygulanan Panasonic 17.000 lümen projektörler
 • AV teknolojisi, Media City Bergen
  AV teknolojisi, Media City Bergen'deki hikâye
  Media City Bergen genelinde Panasonic teknolojisinin kurulumu modern, teknolojik olarak gelişmiş bir medya merkezi oluşturuyor.
 • Panasonic video eşlemesi, “David Bowie Is” deneyimine yıldız tozu serpiştiriyor
  Panasonic video eşlemesi, “David Bowie Is” deneyimine yıldız tozu serpiştiriyor
  Özel Bowie sergisini ziyaret eden 130.000’i aşkın ziyaretçi için sanat ve teknolojiyi harmanlayan interaktif bir yolculuk yaratmak
 • Panasonic,
  Panasonic, 'ZOO of Life'ta vahşi yaşama adım atıyor
 • Lazer projeksiyon, Tilburg Üniversitesi’nde eğitim deneyimine katkıda bulunuyor
  Lazer projeksiyon, Tilburg Üniversitesi’nde eğitim deneyimine katkıda bulunuyor
 • Japonismes 2018: Panasonic Business projektörler, Eyfel Kulesi’ni aydınlatmaya yardımcı oldu
  Japonismes 2018: Panasonic Business projektörler, Eyfel Kulesi’ni aydınlatmaya yardımcı oldu
  Eyfel Kulesi, Eylül 2018’de Fransa-Japonya dostluğunun 160. yıldönümü olan “Japonismes 2018” kutlamaları çerçevesinde Japon renklerine büründü. Panasonic, Eyfel Kulesi üzerinde eşsiz bir ışık gösterisi düzenlemeleri için Mokoto Ishii ve Akari-Lisa Ishii’ye yüksek parlaklık düzeyine sahip projektörlerinden temin etti.
 • Projection Artworks, bugüne kadar yapılmış en uzun projeksiyon eşleme gösterisi için Panasonic’in en parlak lazer projektörlerini seçti.
  Projection Artworks, bugüne kadar yapılmış en uzun projeksiyon eşleme gösterisi için Panasonic’in en parlak lazer projektörlerini seçti.
  Panasonic, projeksiyon eşlemenin sınırlarını yeniden belirlemek için Projection Artworks ile iş birliği yaptı.
 • Royal Albert Hall’da bir ışık senfonisi sunmak.
  Royal Albert Hall’da bir ışık senfonisi sunmak.
  Panasonic projektörler, BBC Proms’un açılış gecesi ve Edinburgh Uluslararası Festivali’ndeki, Birinci Dünya Savaşı’nın yüzüncü yıl dönümünü anma törenlerinde olağanüstü bir görsel ve müzikal öykü anlatımı için kullanıldı.
 • Panasonic Projektörlerle Zorlukların Üstesinden Gelmek
  Panasonic Projektörlerle Zorlukların Üstesinden Gelmek
  Panasonic projektörler, 100’den fazla Firesian atının kullanıldığı kapalı gişe olarak sahnelenen müzikalin yaratılmasında kullanıldı.
 • Blackpool
  Blackpool'un Lightpool festivalinde ışık, mekan ve ses sınırlarını zorlama
  Panasonic projektörler, Blackpool'un 2018 Lightpool Festivali'nin açılışında Empress Ballroom'un haritasını çıkardı
 • CCD, Panasonic AV
  CCD, Panasonic AV'yi sunduğu etkinliklere davet ediyor
  Dublin Kongre Merkezi (CCD), teknik gereksinimlerini karşılayan müşteriler için paketlenmiş bir çözüm sunar. AV teklifinin merkezinde Panasonic projeksiyon ve gösterimi bulunuyor.
 • Panasonic projektörler
  Panasonic projektörler 'Forest'a Giden' haritayı çıkardı
  Waltham'ın Londra Kültür Kenti olarak seçilmesi kutlamalarında Waltham Forest Belediye Binası projeksiyon haritalaması
 • Panasonic, Bastille ve The Human League için sahneyi ışıklandırıyor.
  Panasonic, Bastille ve The Human League için sahneyi ışıklandırıyor.
  İki büyük İngiliz grubu Bastille ve The Human League’in Avrupa turneleri için sahne içeriği üretmek üzere Panasonic PT-RZ21K ve PT-RZ31K projektörler tercih edildi.
 • Panasonic projektörler Celebrity Edge gemisinde
  Panasonic projektörler Celebrity Edge gemisinde
  VIDELIO HMS, Celebrity Edge gemisinin gösteri salonunu tüm yolcuları eğlendirecek olağanüstü sahne tasarımları yaratmak üzere Panasonic projektörler ile donattı.
Marketing
Vaka Çalışmaları
Technical
Operating Instructions
Ürün
Image Data

Service and Support
 • Coldplay - Case Study - tr
  Coldplay - Case Study - tr
  XL Video'nun sağladığı Panasonic projektörlerin, Coldplay'in "Ghost Stories" adlı son albüm tanıtımı için en son teknolojinin tüm olanaklarından yararlanılarak video gösterisinin çekimlerinde kullanılması
  Wed, 19/11/2014 - 07:58
  Download pdf - 4.4 MB
  Londra Maratonunda Mesafeler Kısalıyor
  Londra Maratonunda Mesafeler Kısalıyor
  Ultra kısa lensler yüksek parlaklığa sahip projeksiyonuLondra Maratonunda mümkün kılıyor.
  Fri, 12/06/2015 - 10:22
  Download pdf - 3.89 MB
  Lightpool - projeksiyon yansıtma çalışması
  Lightpool - projeksiyon yansıtma çalışması
  War Productions, Blackpool Kulesi’ndeki yarı kalıcı dijital yansıtma gösterisi için 17.000 lümenlik 14 Panasonic projektörünü seçti.   
  Tue, 12/01/2016 - 15:13
  Download pdf - 4.99 MB
  Aydınlık geri geliyor
  Aydınlık geri geliyor
  Panasonic'in amiral gemisi projektörü, Bükreş Parlamento Sarayının dış yüzeyine projeksiyon yansıtması yapmak üzere kullanılmıştı.
  Thu, 18/05/2017 - 07:28
  Download pdf - 4.08 MB
  Edinburgh Tattoo
  Edinburgh Tattoo
  Projection Studio dünyanın en meşhur askeri gösterilerine eşlik etmek üzere yüksek parlaklık seviyesine sahip Panasonic projektörlerini kullanmaktadır. 
  Thu, 18/05/2017 - 07:32
  Download pdf - 9.53 MB
  Elbphilharmonie - Vaka Çalışması - tur
  Elbphilharmonie - Vaka Çalışması - tur
  Panasonic’in 31.000 lümenlik lazer projektörü Hamburg’un yeni konser salonunun muhteşem açılışının parçası olarak kullanıldı  
  Thu, 18/05/2017 - 08:09
  Download pdf - 5.84 MB
  Muhteşem bir Kabuki merasimi
  Muhteşem bir Kabuki merasimi
  Panasonic Las Vegas’taki Bellagio Otelinde dünyanın en büyük su ekranı prodüksiyonlarından birisinin yaratılmasına yardım eder
  Thu, 18/05/2017 - 15:31
  Download pdf - 1.92 MB
  Lazer Londra etkinliklerinin daha başarılı olmasını sağlıyor
  Lazer Londra etkinliklerinin daha başarılı olmasını sağlıyor
  Church House Westminster amiral gemisi konumundaki Assembly Hall’un seviyesini 4K ile yükseltiyor
  Fri, 19/05/2017 - 15:26
  Download pdf - 3.7 MB
 • Andersen
  Andersen'in Harikalar Diyarına Sihirli Bir Yolculuk
  Odense Belediye Binası, HC Andersen Festivalinde binlerce insanı heyecanlandıran görkemli ve sihirli bir 3 boyutlu ışık gösterisinde kullanıldı. Panasonic, bu peri masalında önemli bir rol oynadı.
  Fri, 19/05/2017 - 15:30
  Download pdf - 2.7 MB
  Panasonic ve NovaLine André Hazes
  Panasonic ve NovaLine André Hazes'i hologram olarak canlandırıyor
  “Holland zingt Hazes” sırasında 30K lazer ile çıplak gözle görülemeyen bir ekrana yansıtılarak gerçekleştirilen büyük açılış
  Mon, 18/09/2017 - 12:07
  Download pdf - 1.59 MB
  RIBA teknoloji planında başarıya ulaşıyor
  RIBA teknoloji planında başarıya ulaşıyor
  İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (RIBA) eşi benzeri olmayan etkinlik alanları oluşturmak için Panasonic teknolojisinden yararlanıyor
  Mon, 18/09/2017 - 12:09
  Download pdf - 3.97 MB
  Fuori Salone, Milano
  Fuori Salone, Milano'da elektronik el sanatlarıyla buluşuyor
  Panasonic’in sergisi, En İyi Hikaye Anlatımı dalında Milano Tasarım Ödülü’nü kazandı
  Mon, 13/11/2017 - 16:08
  Download pdf - 3.96 MB
  ISE 2017
  ISE 2017'de projeksiyon yansıtma büyüsü
  Panasonic, Amsterdam'da muhteşem bir görsel şov için projeksiyon yansıtma uzmanlarıyla birlikte çalışıyor
  Thu, 23/11/2017 - 10:16
  Download pdf - 4.14 MB
  Lazer, Drake ile dünyayı dolaşıyor
  Lazer, Drake ile dünyayı dolaşıyor
  PRG XL Video; PT-RZ31K, d3 ve Blacktrax kullanarak Drake'in Boy Meets World Avrupa Turnesine damga vurmasına yardımcı oluyor
  Mon, 27/11/2017 - 10:07
  Download pdf - 11.01 MB
   Colloseum Projeksiyonu - Vaka Çalışması - tr
  Colloseum Projeksiyonu - Vaka Çalışması - tr
  Kennedy Center, Washington Ulusal Operasının en son yapımı için Panasonic projeksiyon sistemlerini seçti 
  Mon, 27/11/2017 - 16:46
  Download pdf - 2.13 MB
  Signal Festival
  Signal Festival'da Prag'ı Işıklandırıyoruz
  AV Media, sanata hayat vermek için Panasonic projeksiyon kullanıyor
  Tue, 28/11/2017 - 15:09
  Download pdf - 4.85 MB
 • Bright! Parlaklığa güvenin
  Bright! Parlaklığa güvenin
  Panasonic’in yüksek parlaklığa sahip projektörleri Frankfurt’taki Avrupa Merkez Bankası'nın grafiksel haritalama ile ışık şovlarının yapımında kullanılıyor
  Wed, 29/11/2017 - 15:14
  Download pdf - 3.3 MB
  Projeksiyon eşleme, FINA
  Projeksiyon eşleme, FINA'nın öne çıkmasını sağlıyor
  Macar görsel teknoloji hizmetleri sağlayıcısı Visualpower, projeksiyon eşleme uzmanları Maxin10sity ve Bordos.ArtWorks ile birlikte yüksek parlaklığa sahip 50 Panasonic projektör kullanarak FINA yüzme dünya şampiyonası sırasında Buda Kalesi üzerinde muhteşem bir 3D projeksiyon eşleme gösterisi sundu.
  Thu, 30/11/2017 - 11:28
  Download pdf - 8.77 MB
  Dünya dışından projeksiyon
  Dünya dışından projeksiyon
  Durham Üniversitesi'nin yeni fizik binasının açılışını kutlamak için 3B yansıtmada Panasonic projektörler kullanıldı
  Tue, 12/12/2017 - 10:40
  Download pdf - 3.26 MB
  2016 Lyon Işık Festivali
  2016 Lyon Işık Festivali
  Lyon'da düzenlenen Işık Festivali her yıl milyonlarca izleyicinin dikkatini çekiyor. Urbanscreen, Panasonic projektörlerinin yardımıyla Aralık 2016'daki bir etkinlik sırasında Musée des Confluences'de etkileyici bir ışık şovu sahneledi.
  Wed, 20/12/2017 - 12:27
  Download pdf - 9.95 MB
  MICO Vaka Çalışması
  MICO Vaka Çalışması
  Fiera Milano Congressi, 30 adet PT-RZ770 ve 6 adet PT-DZ21K2 içeren 36 Panasonic projektör ile düzenini yeniliyor. Fiber optik sinyal yönlendirmesi ise tüm süreçte en yüksek kaliteyi garanti ediyor.
  Thu, 01/02/2018 - 07:46
  Download pdf - 2.96 MB
  Hull
  Hull'da kültürün suyla buluşması
  QED, 2021'in Birleşik Krallık Kültür Şehri ödülü sahibinin açıklandığı, canlı televizyon yayını ortamı olarak da kullanılan The Deep in Hull'da mükemmel bir mimari projeksiyon yansıtma etkinliği sunmak için Panasonic'in yüksek parlaklıklı lazer projektörlerinden faydalanıyor.
  Wed, 28/02/2018 - 11:16
  Download pdf - 1.49 MB
  Örebro eşlemesinde perde kalkıyor
  Örebro eşlemesinde perde kalkıyor
  Örebro Şehir Tiyatrosu, bu yıl üçüncü kez herkesin erişebileceği bir görsel sanat etkinliği gerçekleştirmek üzere Örebro Tiyatrosu’nda bir ön cephe gösterisi düzenliyor.
  Thu, 21/06/2018 - 12:10
  Download pdf - 1.03 MB
  Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları
  Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları
  Panasonic teknolojisi, “Son Yargı. Michelangelo ve Sistine Şapeli Sırları” gösterisindeki Sistine Şapeli'nin ihtişamını ortaya koyuyor.
  Mon, 30/07/2018 - 12:19
  Download pdf - 11.22 MB
 • York Katedrali Vaka Çalışması - tr
  York Katedrali Vaka Çalışması - tr
  York Katedrali'ndeki dudak uçuklatan projeksiyonlar için The Projection Studio tarafından uygulanan Panasonic 17.000 lümen projektörler
  Mon, 30/07/2018 - 13:26
  Download pdf - 2.29 MB
  AV teknolojisi, Media City Bergen
  AV teknolojisi, Media City Bergen'deki hikâye
  Media City Bergen genelinde Panasonic teknolojisinin kurulumu modern, teknolojik olarak gelişmiş bir medya merkezi oluşturuyor.
  Wed, 12/09/2018 - 12:01
  Download pdf - 1.95 MB
  Panasonic video eşlemesi, “David Bowie Is” deneyimine yıldız tozu serpiştiriyor
  Panasonic video eşlemesi, “David Bowie Is” deneyimine yıldız tozu serpiştiriyor
  Özel Bowie sergisini ziyaret eden 130.000’i aşkın ziyaretçi için sanat ve teknolojiyi harmanlayan interaktif bir yolculuk yaratmak
  Fri, 14/09/2018 - 09:37
  Download pdf - 16.79 MB
  Panasonic,
  Panasonic, 'ZOO of Life'ta vahşi yaşama adım atıyor
  Wed, 26/09/2018 - 12:49
  Download pdf - 5.75 MB
  Lazer projeksiyon, Tilburg Üniversitesi’nde eğitim deneyimine katkıda bulunuyor
  Lazer projeksiyon, Tilburg Üniversitesi’nde eğitim deneyimine katkıda bulunuyor
  Wed, 28/11/2018 - 08:28
  Download pdf - 4.96 MB
  Japonismes 2018: Panasonic Business projektörler, Eyfel Kulesi’ni aydınlatmaya yardımcı oldu
  Japonismes 2018: Panasonic Business projektörler, Eyfel Kulesi’ni aydınlatmaya yardımcı oldu
  Eyfel Kulesi, Eylül 2018’de Fransa-Japonya dostluğunun 160. yıldönümü olan “Japonismes 2018” kutlamaları çerçevesinde Japon renklerine büründü. Panasonic, Eyfel Kulesi üzerinde eşsiz bir ışık gösterisi düzenlemeleri için Mokoto Ishii ve Akari-Lisa Ishii’ye yüksek parlaklık düzeyine sahip projektörlerinden temin etti.
  Wed, 28/11/2018 - 11:48
  Download pdf - 21.61 MB
  Projection Artworks, bugüne kadar yapılmış en uzun projeksiyon eşleme gösterisi için Panasonic’in en parlak lazer projektörlerini seçti.
  Projection Artworks, bugüne kadar yapılmış en uzun projeksiyon eşleme gösterisi için Panasonic’in en parlak lazer projektörlerini seçti.
  Panasonic, projeksiyon eşlemenin sınırlarını yeniden belirlemek için Projection Artworks ile iş birliği yaptı.
  Mon, 03/12/2018 - 09:00
  Download pdf - 18.8 MB
  Royal Albert Hall’da bir ışık senfonisi sunmak.
  Royal Albert Hall’da bir ışık senfonisi sunmak.
  Panasonic projektörler, BBC Proms’un açılış gecesi ve Edinburgh Uluslararası Festivali’ndeki, Birinci Dünya Savaşı’nın yüzüncü yıl dönümünü anma törenlerinde olağanüstü bir görsel ve müzikal öykü anlatımı için kullanıldı.
  Mon, 03/12/2018 - 11:09
  Download pdf - 15.09 MB
 • Panasonic Projektörlerle Zorlukların Üstesinden Gelmek
  Panasonic Projektörlerle Zorlukların Üstesinden Gelmek
  Panasonic projektörler, 100’den fazla Firesian atının kullanıldığı kapalı gişe olarak sahnelenen müzikalin yaratılmasında kullanıldı.
  Tue, 18/12/2018 - 13:13
  Download pdf - 16.2 MB
  Blackpool
  Blackpool'un Lightpool festivalinde ışık, mekan ve ses sınırlarını zorlama
  Panasonic projektörler, Blackpool'un 2018 Lightpool Festivali'nin açılışında Empress Ballroom'un haritasını çıkardı
  Tue, 26/03/2019 - 09:17
  Download pdf - 19.84 MB
  CCD, Panasonic AV
  CCD, Panasonic AV'yi sunduğu etkinliklere davet ediyor
  Dublin Kongre Merkezi (CCD), teknik gereksinimlerini karşılayan müşteriler için paketlenmiş bir çözüm sunar. AV teklifinin merkezinde Panasonic projeksiyon ve gösterimi bulunuyor.
  Mon, 22/04/2019 - 11:50
  Download pdf - 2.84 MB
  Panasonic projektörler
  Panasonic projektörler 'Forest'a Giden' haritayı çıkardı
  Waltham'ın Londra Kültür Kenti olarak seçilmesi kutlamalarında Waltham Forest Belediye Binası projeksiyon haritalaması
  Mon, 22/04/2019 - 11:54
  Download pdf - 2.96 MB
  Panasonic, Bastille ve The Human League için sahneyi ışıklandırıyor.
  Panasonic, Bastille ve The Human League için sahneyi ışıklandırıyor.
  İki büyük İngiliz grubu Bastille ve The Human League’in Avrupa turneleri için sahne içeriği üretmek üzere Panasonic PT-RZ21K ve PT-RZ31K projektörler tercih edildi.
  Tue, 28/05/2019 - 12:21
  Download pdf - 7.64 MB
  Panasonic projektörler Celebrity Edge gemisinde
  Panasonic projektörler Celebrity Edge gemisinde
  VIDELIO HMS, Celebrity Edge gemisinin gösteri salonunu tüm yolcuları eğlendirecek olağanüstü sahne tasarımları yaratmak üzere Panasonic projektörler ile donattı.
  Tue, 28/05/2019 - 12:40
  Download pdf - 2.89 MB
 • PT-RZ34K Operating Instruction (Latvian)
  PT-RZ34K Operating Instruction (Latvian)
  Operating Instruction: PT-RZ34K
  Thu, 07/01/2021 - 08:29
  Download pdf - 7.18 MB

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no other services available.

Specifications

Dimensions (W x H x D) Approx. 598 x 353 x 780 mm (23 17/32˝ x 13 29/32˝ x 30 23/32˝ ) (not including protruding parts)
Power Consumption 2,450 W (Standby: 13 W)
Lens Optional (no lens included with this model)
Resolution WUXGA (1920 x 1200 pixels)
Operating Environment Operating temperature: 0–45 °C (32–113 °F*7), operating humidity: 10–80 % (no condensation)
Keystone Correction Range Vertical: ±45 ° (± 40 ° with ET-D75LE10/ET-D3LEW10/ET-D75LE20/ET-D3LES20, ±28 ° with ET-D75LE6/ET-D3LEW60, ±22 ° with ET-D3LEW50, ±15 ° with ET-D3LEW200, ±8 ° with ET-D3LEU100, +5 ° with ET-D75LE95), Horizontal: ±40 ° (±15 ° with ET-D3LEW50/ET-D75LE6/ET-D3LEW60, ±5 ° with ET-D3LEU100/ET-D3LEW200, 0 ° with ET-D75LE95) When [VERTICAL KEYSTONE] and [HORIZONTAL KEYSTONE] are used simultaneously, correction cannot be made exceeding a total of 55 °.
Applicable Software Logo Transfer Software, Multi Monitoring & Control Software, Early Warning Software, Smart Projector Control for iOS/Android™
Contrast Ratio*1 20,000:1 (Full On/Full Off, Dynamic Contrast [3])
Power Supply AC 200 V–240 V (Light output will decrease when using the projector with AC 100 V to AC 120 V)
Light Source Laser diodes (Blue LD, Red LD)
Terminals | DVI-D In DVI-D 24-pin x 1 (DVI 1.0 compliant, compatible with HDCP) (Single-link only)
Terminals | Serial In D-sub 9-pin (female) x 1 for external control (RS-232C compliant)
Terminals | LAN RJ-45 x 1 for network connection, PJLink™ (Class 2) compatible, 10Base-T/100Base-TX, Art-Net compatible
Terminals | DC Out USB Type A x 2 (for power supply, DC 5 V total of 2 A)
DLP™ Chip | Panel Size 24.4 mm (0.96 in) diagonal (16:10 aspect ratio)
DLP™ Chip | Display Method DLP™ chip x 3, DLP™ projection system
Terminals | SDI In BNC x 1: 3G/HD-SDI input
Terminals | HDMI In HDMI x 1 (Deep Color, compatible with HDCP 2.2, 4K/60p signal input*5 )
Terminals | Serial Out D-sub 9-pin (male) x 1 for link control (RS-232C compliant)
Terminals | USB USB connector (Type A) x 1 for optional Wireless Module (AJ-WM50 Series)/USB Memory Stick
Terminals | DIGITAL LINK RJ-45 x 1 for network and DIGITAL LINK connection (HDBaseT™ compliant), 100Base-TX, compatible with Art-Net, PJLink™ (Class 2), Deep Color, HDCP 2.2, 4K/60p signal input*5
Terminals | Remote 2 In D-sub 9-pin (female) x 1 for external control (parallel)
Terminals | Expansion Slot SLOT (one terminal, vacant) for interface boards, SLOT NX compatible
Light output 30,500 lm*1 /32,000 lm (Center)*2
Terminals | REMOTE 1 IN M3 stereo mini-jack x 1 for wired remote control
Terminals | REMOTE 1 OUT M3 stereo mini-jack x 1 for link control
Operation noise*1 49 dB (Normal), 46 dB (Quiet)
Projector type 3-Chip DLP™ projector
DLP™ chip | Number of Pixels 2,304,000 (1920 x 1200 pixels) x 3
Screen size [diagonal] 1.78–25.4 m (70–1,000 in), 1.78–15.24 m (70–600 in) with ET-D75LE8/ET-D3LET80, 3.05–15.24 m (120–600 in) with ET-D75LE95
Center-to-corner zone ratio*1 90 %
Time until light output declines to 50 %*3 20,000 hours (NORMAL)
Lens shift*4 | Vertical(From the origin point of the lens mounter) ±55 % (+78 %, +68 % with ET-D75LE95, ±48 % with ET-D3LEW200, ±44 % with ET-D75LE6/ET-D3LEW60) (powered)
Lens shift*4 | Horizontal(From the origin point of the lens mounter) ±20 % (±15 % with ET-D75LE6/ET-D3LEW60/ET-D3LEW200, ±12 % with ET-D75LE95, +25 %, 0 % with ET-D3LEU100) (powered)
Note *1 Measurement, measuring conditions, and method of notation all comply with ISO/IEC 21118: 2020 international standards. Value is average of all products when shipped. *2 Average light-output value of all shipped products measured at center of screen in NORMAL Mode. *3 Around this time, light output will have decreased by approximately 50 %. IEC62087: 2008 Broadcast contents, Normal Mode, Dynamic Contrast [3], under conditions with 35 °C (95 °F), 700 m (2,297 ft) above sea level, and 0.15 mg/m3 of particulate matter. Estimated time until light output decreases to 50 % will vary depending on environment. *4 Lens shift is not supported on the ET-D3LEW50. *5 4K signals are converted to WUXGA (1920 x 1200 pixels) only for the PT-RZ34K. *6 Average value. May differ depending on the actual unit. *7 When optional AJ-WM50 wireless module is attached, operating temperature range becomes 0–40 °C (32–104 °F). The operating environment temperature should be between 0 °C (32 °F) and 40 °C (104 °F) if the projector is used at an altitude between 1,400 m (4,593 ft) and 4,200 m (13,780 ft). 
Weight*6 68.6 kg (151.2 lbs)
Terminals | MULTI PROJECTOR SYNC IN terminal/ 3D SYNC 1 IN/OUT terminal (dual purpose) BNC x 1
Terminals | MULTI PROJECTOR SYNC OUT terminal/ 3D SYNC 2 OUT terminal (dual purpose) BNC x 1