Phone number:
Kompakt ve Esnek 1-Chip DLP™ Projektörler
PT-RZ890
PT-RZ890 Serisi, sergilenecek ürünleri parlak, koyu ve canlı renklerle güzelleştirmesi gereken tasarımcılara parlaklık, çözünürlük ve renk sunar
Main product image
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

Lazerli 1-chip DLP, 8,800 lm (Merkez)/ 8,500 lm (ANSI), WUXGA

Daha hassas renk üretimi sunan Quartet Colour Harmonizer teknolojisi

Toza karşı dayanıklı optik blok ve uzun ömürlü lazer motoru ile 20.000 saate kadar bakım gerektirmez

4K/60p sinyal girişini, bağımsız DIGITAL LINK ve LAN terminallerini destekler

Quartet Colour Harmonizer ve 1-Chip DLP™ görüntüleme teknolojisi sayesinde 10.000 lm*1 parlaklıkla desteklenen canlı ve kaliteli renkler ile her türlü ortama derinlik katar. 4K/60p giriş sinyali, bağımsız DIGITAL LINK ve LAN terminalleri ve çeşitli opsiyonel lens desteğine sahip bu projektörler kurulum telaşını azaltırken konfor sağlar. Sektörün önde gelen toza dayanıklı optik mekanizmasıyla sürekli parlaklık ve renk homojenliği ile bakım gerektirmeden 20.000 saatlik ömür için tasarlanmıştır.

*1 Tüm ölçümler, ölçüm koşulları ve notasyon yöntemi ISO/IEC 21118: 2020 uluslararası standartlarına uygundur. Değer, tüm ürünlerin gönderildiği andaki ortalamasıdır.

Kompakt ve Esnek 1-Chip DLP™ Projektörler, Fuar Alanlarında Seçkin Renk Performansı Sunuyor

PT-RZ990PT-RZ890PT-RZ790PT-RZ690
Parlaklık

10.000 lm (Merkez)/

9.400 lm (ANSI)

8.800 lm (Merkez)/

8.500 lm (ANSI)

7.200 lm (Merkez)/

7.000 lm (ANSI)

6.200 lm (Merkez)/

6.000 lm (ANSI)

ÇözünürlükWUXGA
Teknoloji1-Chip DLP

Panasonic Quartet Colour Harmonizer, Yüksek Parlaklıkta ve Kalitede Renkler Sunar

Yeni nesil 1-Chip DLP™ teknolojisi sayesinde canlı renkler ve yüksek çözünürlüğün keyfini sürün. Bunu yaparken, renk gereksinimlerine göre ışık kaynağı gücünü hassas bir şekilde ayarlayan optimize edilmiş optik tasarım ve orijinal renk çarkı teknolojisi sunan Quartet Colour Harmonizer ile parlaklıktan ödün vermeyin.

Çok Ekranlı Projeksiyon için Mükemmel Homojenlik

1-Chip DLP™ teknolojisi bitişik ekranlar arasında homojen bir geçiş sağlar. DMD’ler arasındaki çok küçük farklılıklar, PT-RZ990 Serisi’nden alınan görüntüleri kolayca harmanlayarak daha etkili bir görüntü sunar.

4K/60p Sinyal Girişini Destekler

PT-RZ990 Serisi, HDMI® veya DIGITAL LINK terminalleri aracılığıyla sıkıştırılmamış 4K/60p sinyal girişini* destekler. Projektörlerin mevcut çözünürlüklerinde Ultra HD video oynatma özelliği kolay kullanım sağlar. Bu durumda aynı sinyali farklı ekran çözünürlüklerindeki birden fazla uç noktaya dağıtarak, harici konvertör karmaşası ve masrafından sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Bu projektörler, sistem altyapınıza uygundur ve diğer 4K ekranlarınızla kusursuz bir uyum içinde çalışır.

* Projeksiyon yapıldığında 4K sinyalleri projektörün çözünürlüğüne (1920 x 1200 piksel) dönüştürülür.

Bağımsız LAN ve DIGITAL LINK Terminalleri

Bağımsız LAN ve HDBase-T™ uyumlu DIGITAL LINK terminalleri, 100Base-TX- ve 10BaseT uyumlu kontrol sinyallerinin Panasonic, Crestron®, AMX ve Extron® uygulamaları üzerinden belirli bir LAN bağlantısına tahsis edilmesini ve DIGITAL LINK kablo hattının video için 150 m’ye (492 ft) kadar esneklik kazanmasını sağlar.

Opsiyonel Lensler ile Yaratıcılığınızı Kullanın

Kendi içinde değişebilen on bir opsiyonel lens, 0.280:1’den 8.58:1’e kadar geniş bir yansıtma mesafesi aralığındaki tüm kurulumları kapsar. Uyumlu lensler arasında ET-DLE020 Ultra-Kısa İzdüşümlü (UST) Zoom Lensi de yer almaktadır. Dünyanın optik zoomlu ilk UST lensi olması, zoom ve sıfır ekran ofsetli V/H lens kaydırmayla kurulum sonrası çeşitli ayarlar yapılmasına olanak tanır. Aynasız, asferik cam lens, kısa izdüşümlü projeksiyonu desteklemeyecek kadar küçük olan mekanlarda önden veya arkadan projeksiyon sunmak için kompakt projektör gövdelerine uygundur.

Smart Projector Control (Akıllı Projektör Kontrolü)

Smart Projector Control, belirli projektörlerin uzaktan kontrol edilebilmesini sağlayan mobil bir uygulamadır. Bu uygulamayı iPhone veya Android™ telefon/tabletinize yükleyerek, Wi-Fi (LAN) üzerinden uyumlu projektörlerinize bağlanın ve lens ayarı, giriş sinyali değiştirme, durum izleme ve diğer fonksiyonları kontrol edin. Ayrıca bu uygulama, projektörde net odaklama sağlamak için akıllı telefonun kamerasından yararlanan kullanışlı bir otomatik odaklama özelliğine sahiptir.

Smart Projector Control (Web Kılavuzu)

Boş Kare Düzeltmeli Geometrik Ayar

PT-RZ990, patenti firmamıza ait Geometrik Ayar özelliğine entegre edilmiş Boş Kare (Free Grid) özelliğiyle uzaktan kontrol sayesinde kare bazlı görüntü ayarını destekler. 2 x 2, 3 x 3, 5 x 5, 9 x 9 veya 17 x 17 kare çözünürlüklerinde projeksiyon yapılabilir ve ekranda distorsiyonu düzeltmek için görüntü alanları tekrar şekillendirilebilir veya geometrik olarak değiştirilebilir. Bu düzeltme, ızgaranın kesişim noktalarındaki kontrol noktalarını ayarlayarak yapılır. Çalışma hızınızı kaybetmeden, istediğiniz seviyede granülasyona ulaşmak için kare çözünürlükleri arasında özgürce geçiş yapın. Bu akıllı veri kayıt özelliği, teknisyenlerin hızla distorsiyon içermeyen bir görüntü elde etmesini sağlar.

Hava Geçirmez Optik Bloklu Filtresiz Projektör Yapısı

Isı nakil borulu filtresiz soğutma, toza dayanıklı mimari ve verimli hava akışı hava sızdırmayan bir optik cihaz kullanımını sağlar. Sektördeki en zorlu standartları aşan toza dayanıklılık sayesinde, lineer bir parlaklık eğrisi, üstün renk homojenliği ve 20.000 saatlik bakım gerektirmeyen projeksiyon ömrü garanti edilir*1. Bu avantajlar, projektör, erişimi zor olan bir konuma kurulduğunda önem kazanacaktır.

*1 Bu süre içinde ışık gücü yaklaşık %50 azalacaktır. IEC62087: 2008 Yayın İçerikleri, NORMAL Mod, Dinamik Kontrast [3], sıcaklık 30 °C (86 °F), yükseklik 700 m (2.297 fit) ve 0,15 mg/m3 hava kaynaklı partikül madde. Parlaklık %50’ye düşünceye kadar geçen süre ortam ve kullanım şartlarına göre değişmektedir

Tehlike Önleyici Çift Lazerler

Çift lazer optik mekanizması diyotları iki ayrı modülde gruplar. Yedek devre, bir diyotun arızalanması gibi istisnai bir durumda, parlaklık ve renk bütünlüğü kaybını en aza indirmek için devreye girer. Bu, görsel sunum devamlılığının gerekli olduğu uygulamalar için idealdir.

Yedek Giriş Ayarı Görüntüyü Korur

Projektörler birincil sinyalin kesintiye uğraması halinde anında yedek bir giriş sinyaline geçiş yapacak şekilde yapılandırılabilir. Bu güvenlik katmanı, kontrol odaları, güvenlik ve gözetleme uygulamaları ve görüntü projeksiyonunun kesilmemesi gereken canlı etkinlikler açısından paha biçilmezdir.

Contrast Sync ve Shutter Sync Fonksiyonu

Çoklu ekran uygulamaları için tasarlanan Contrast Sync, ekranlar arasında istikrarlı bir görüntü kalitesi için dinamik kontrast kontrolünün senkronize edilmesini sağlar. Shutter Sync ise bu esnada deklanşör açma/kapama süresini senkronize eder.

 

Çoklu Ünite Parlaklığı ve Renk Kontrolü

Sensörler, ekranda görünen rengi ve parlaklığı algılar. Projektörler, homojen bir çoklu ekran görüntüsü için otomatik kalibre edilerek, uzun vadeli etkinliklerde kolaylık ve maliyet tasarrufu sağlar.

 

Çoklu Ekran Destek Sistemi

Kenar harmanlama, renk eşleme ve dijital görüntü büyütme özelliğiyle çoklu ekranları ideal bir şekilde birleştirir.

 

Geometry Manager Pro Yazılımı ve Güncelleme Kitleri

Geometrik ve çoklu ekran kurulumu ile PC üzerinden kalibrasyon özelliklerini genişletmek için ücretsiz Geometry Manager Pro yazılımını indirin. Bu paket ücretli kodlar ile açılabilen iki opsiyonel güncelleme kitini içermektedir. ET-UK20 homojenik düzeltme ve kapsamlı maskeleme özellikleri sunar. ET-CUK10, uyumlu bir kamera yardımıyla çoklu ekran uygulamalarında birden fazla projektörün (kavisli ekran düzeltmesi dahil olmak üzere) aynı anda kurulmasını sağlayan Auto Screen Adjustment özelliğine sahiptir. Bu özellik, kenar harmanlama, renk eşleme, siyah seviyesi, yığınlama ve parlaklık homojenlik kalibrasyonunu düzenler.

 

Veri Klonlama Fonksiyonu

Veri klonlama fonksiyonu, çeşitli ayarlar ve yapılandırma verilerinin*1 ana projektörden 99 yardımcı projektöre kopyalanmasını sağlar*2. Alternatif olarak, veriler LAN üzerinden yardımcı projektörlere klonlanabilir. Bu özellik, çok üniteli projeksiyon uygulamalarında kurulum sürecini sadeleştirir ve hızlandırır.

*1 Parola, projektör adı/numarası ve ağ ayarları hariçtir. *2 Veri klonlama fonksiyonu sadece aynı projektörlerde desteklenir.

 

Diğer Özellikler

 • Garantili lazer güvenliği
 • DICOM Simülasyon Modu
 • Entegre Geometrik Düzeltme
 • Art-Net DMX, Crestron Connected™ ve PJLink™
 • Rec. HDTV Projeksiyonu için 709 Modu
 • Fade In ve Fade Out fonksiyonu

 

DAHA FAZLA GÖSTER

Sectors

Click an icon to find out more about the sectors this product is used in.

Education
Education Sector Icon
Public Sector & Institutions
Public Sector
Services
Services
Media Entertainment & Events
Media & Events

Teknoloji

Click an icon to find out more about the technology used

DIGITAL LINK Logo Official JPEG 247 Operation Logo PNG SOLID SHINE Laser Logo JPEG Geo Pro Logo JPEG 360 Degree Free Installation Logo JPEG 4k Signal Input jpg
Ürün
BIM
CAD Data
Image Data
Genel
Business Scene Photos
Technical
Operating Instructions

Service and Support
 • PT-RZ990 Series BIM (3D CAD) data (ZIP)
  PT-RZ990 Series BIM (3D CAD) data (ZIP)
  BIM (3D CAD) data ZIP: PT-RZ990/RZ890/RZ790/RZ690
  Tue, 03/11/2020 - 06:25
  Download zip - 1.02 MB
  PT-RZ990 Series with ET-DLE035 BIM (3D CAD) data (ZIP)
  PT-RZ990 Series with ET-DLE035 BIM (3D CAD) data (ZIP)
  BIM (3D CAD) data ZIP: PT-RZ990/RZ890/RZ790/RZ690/ET-DLE035
  Tue, 03/11/2020 - 06:25
  Download zip - 1.01 MB
 • PT-RZ990 Series BIM (3D CAD) data (ZIP)
  PT-RZ990 Series BIM (3D CAD) data (ZIP)
  BIM (3D CAD) data ZIP: PT-RZ990/RZ890/RZ790/RZ690
  Tue, 03/11/2020 - 06:25
  Download zip - 1.02 MB
  PT-RZ990 Series with ET-DLE035 BIM (3D CAD) data (ZIP)
  PT-RZ990 Series with ET-DLE035 BIM (3D CAD) data (ZIP)
  BIM (3D CAD) data ZIP: PT-RZ990/RZ890/RZ790/RZ690/ET-DLE035
  Tue, 03/11/2020 - 06:25
  Download zip - 1.01 MB
 • PT-RZ990 Business Scene Photos Lecture Room
  PT-RZ990 Business Scene Photos Lecture Room
  Business Scene Photos: PT-RZ990/RZ890/RZ790/RZ690
  Tue, 03/11/2020 - 06:35
  Download jpg - 16.27 MB
  PT-RZ990 Business Scene Photos Museum
  PT-RZ990 Business Scene Photos Museum
  Business Scene Photos: PT-RZ990/RZ890/RZ790/RZ690
  Tue, 03/11/2020 - 06:36
  Download jpg - 27.86 MB
 • PT-RZ990 Series Operating Instruction (Korean)
  PT-RZ990 Series Operating Instruction (Korean)
  Operating Instructions: PT-RZ990/RZ890/RZ790/RZ690
  Tue, 03/11/2020 - 06:25
  Download pdf - 33.7 MB
  PT-RZ990 Series Operating Instruction (Latvian)
  PT-RZ990 Series Operating Instruction (Latvian)
  Operating Instructions: PT-RZ990/RZ890/RZ790/RZ690
  Wed, 19/08/2020 - 13:19
  Download pdf - 7.42 MB

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no other services available.

Specifications

Projector type 1-Chip DLP™ projector
DLP™ Chip | Panel Size 17.0 mm (0.67 in) diagonal (16:10 aspect ratio)
DLP™ Chip | Display Method DLP™ chip x 1, DLP™ projection system
DLP™ chip | Number of Pixels 2,304,000 (1920 x 1200 pixels)
Light Source Laser diodes
Light output 8,500 lm (Normal)*1 /8,800 lm (Center)*2 / 6,800 lm (Eco)*1 /7,200 lm (Quiet 1)*1 / 5,400 lm (Quiet 2)*1 /3,400 lm (Long Life 1)*1 / 2,900 lm (Long Life 2)*1 /2,300 lm (Long Life 3)*1
Time until light output declines to 50 %*3 20,000 hours (Normal/Quiet 1/Quiet 2)/24,000 hours (Eco)
Resolution 1920 x 1200 pixels
Contrast Ratio*1 10,000:1 (Full On/Full Off, Dynamic Contrast [3] )
Screen size [diagonal] 1.27–15.24 m (50–600 in), 1.27–5.08 m (50–200 in) with ET-DLE055, 2.54–8.89 m (100–350 in) with ET-DLE035, 2.54–10.16 m (100–400 in) with ET-DLE020, 16:10 aspect ratio
Center-to-corner zone ratio*1 90 %
Lens With supplied lens: Powered zoom (throw ratio 1.71–2.41:1), powered focus F 1.7–1.9, f 25.6–35.7 mm Without lens: Optional powered zoom/focus lenses
Lens shift*4 | Vertical(From the origin point of the lens mounter) +50 %, -16 % (+40 %, -16 % with ET-DLE060) (powered)
Lens shift*4 | Horizontal(From the origin point of the lens mounter) +30 %, -10 % (+10 %, -20 % with ET-DLE020, +19 %, -10 % with ET-DLE060, +28 %, -10 % with ET-DLE105/ET-DLE085) (powered)
Keystone Correction Range Vertical: ±40 ° (±5 ° with ET-DLE020, ±16 ° with ET-DLE060, ±22 ° with ET-DLE105/ET-DLE085/ET-DLE055, +5 ° with ET-DLE035), Horizontal: ±15 ° (±10 ° with ET-DLE060) (cannot be operated with ET-DLE035/ET-DLE020)
Keystone correction range with optional ET-UK20 Upgrade Kit Vertical: ±45 ° (±16 ° with ET-DLE060, ±40 ° with ET-DLE150/ET-DLE250/ET-DLE170, ±22 ° with ET-DLE105/ET-DLE085/ET-DLE055), Horizontal: ±40 ° (±10 ° with ET-DLE060, ±15 ° with ET-DLE105/ET-DLE085/ET-DLE055) When [VERTICAL KEYSTONE] and [HORIZONTAL KEYSTONE] are used simultaneously, correction cannot be made exceeding a total of 55 °.
Terminals | SDI In BNC x 1: 3G/HD/SD-SDI input
Terminals | HDMI In HDMI 19-pin x 1 (Compatible with HDCP 2.2, Deep Color, 4K/60p signal input*5 )
Terminals | DVI-D In DVI-D 24-pin x 1 (DVI 1.0 compliant, compatible with HDCP, compatible with single link only)
Terminals | RGB 1 In RGB x 1 (BNC x 5): RGB/YPBPR/YCBCR
Terminals | RGB 2 In D-sub HD 15-pin (female) x 1: RGB/YPBPR/YCBCR
Terminals | Serial/Multi Projector Sync In D-sub 9-pin (female) x 1 for external control (RS-232C compliant)
Terminals | Serial/Multi Projector Sync Out D-sub 9-pin (male) x 1 for link control
Terminals | REMOTE 1 IN M3 x 1 for wired remote control
Terminals | REMOTE 1 OUT M3 x 1 for link control (for wired remote control)
Terminals | Remote 2 In D-sub 9-pin (female) x 1 for external control (parallel)
Terminals | DIGITAL LINK RJ-45 x 1 for network and DIGITAL LINK connections (HDBaseT™ compliant), PJLink™ (Class 2) compatible, 100Base-TX, Art-Net compatible, HDCP 2.2 compatible, Deep Color compatible, 4K/60p signal input*5
Terminals | LAN RJ-45 x 1 for network connection, PJLink™ (Class 2) compatible, 10Base-T/100Base-TX, Art-Net compatible
Power Supply AC 100–240 V, 50/60 Hz
Power Consumption 690 W (Normal)/550 W (Eco)/460 W (Quiet 1)/ 345 W (Quiet 2)/250 W (Long Life 1)/ 225 W (Long Life 2)/200 W (Long Life 3)
Operation noise*1 40 dB (Normal) / 36 dB (Quiet 1) / 35 dB (Quiet 2)
Dimensions (W x H x D) With supplied lens: 498 x 200*6 x 581 mm (19 19/32˝ x 7 7/8˝*6 x 22 7/8˝) Without lens: 498 x 200*6 x 538 mm (19 19/32˝ x 7 7/8˝*6 x 21 3/16˝)
Weight*7 With supplied lens: Approx. 23.0 kg (50.7 lbs) Without lens: Approx. 22.2 kg (48.9 lbs)
Operating Environment Operating temperature: 0–45 °C (32–113 °F)*8 , operating humidity: 10–80 % (no condensation)
Applicable Software Logo Transfer Software, Multi Monitoring & Control Software, Early Warning Software, Geometry Manager Pro (ET-UK20 Upgrade Kit, ET-CUK10 Auto Screen Adjustment Kit), Smart Projector Control for iOS/Android™
Note *1 Measurement, measuring conditions, and method of notation all comply with ISO/IEC 21118: 2012 international standards. Value is average of all products when shipped. *2 Average light-output value of all shipped products measured at center of screen in NORMAL Mode. *3 Aroundthis time, light output will have decreased by approximately 50 %. IEC62087: 2008 Broadcast contents, NORMAL Mode, Dynamic Contrast [ON], under conditions with 35 °C (95 °F), 700 m (2,297 ft) above sea level, and 0.15 mg/m3 of particulate matter. Estimated time until light outputdeclines to 50 % varies depending on environment. *4 Lens shift is not supported on the ET-DLE055, and the optical axis is fixed with the ET-DLE035. *5 4K signals are converted to the projector's resolution (1920 x 1200 pixels) upon projection. Supported terminals: DIGITAL LINK/HDMI ®.*6 Excluding legs. *7 Average value. May differ depending on the actual unit.