• Reklam dehasi ön planda

Reklam dehasi ön planda

Panasonic projeksi̇yon, guinness storehouse'da İlgi̇ çeki̇ci̇ bi̇r reklam sergi̇si̇ oluşturuyor.

İrlanda'nın bir numaralı ziyaretçi merkezi olan Guinness Storehouse, yılda 1,5 milyon tüketiciye ilgi çekici ve sürükleyici bir Guinness deneyimi yaşatıyor.

Dublin, İrlanda’daki St. James's Gate Brewery’nin merkezinde bulunan Guinness Storehouse, dünyanın en büyük pint bardağının altında başlayan ve Guinness'in köklü bira yapım mirasının İrlanda’nın tarihiyle birleştiği interaktif deneyimler sunan yedi kattan oluşan bir marka yolculuğu sunuyor.

Yolculuğun sonunda ziyaretçiler, Dublin şehrinin 360 derecelik manzarasını seyretme imkanı buldukları çatı katındaki Gravity Bar'da bir bardak Guinness içerek keyfine keyif katıyor.

Merkez, ziyaretçilere sunulan interaktif deneyimleri nasıl güncelleyeceğini araştırırken yeni ve görsel olarak etkileyici sergiler sunan Panasonic ile karşılaştı.

 

Reklamcılık Dünyası

Merkezdeki faaliyetin bir parçası olarak ziyaretçiler 1759 kuruluş tarihli Guiness'i keşif amaçlı bir yolculuğa çıkarılıyor. Yolculuğun bir bölümünde 'Reklamcılık Dünyası'na ayrılmış bir kat bulunuyor.

Guinness dünya çapında ödüllü reklamlarıyla bilindiğinden, deneyimin bu bölümünün bu dünya sınıfı standardı yansıtması ve ününü koruması gerekiyordu.

'Reklamcılık Dünyası' bölümünde Guiness'in yıllar boyu yaptığı yazılı, dijital kampanyalar ve televizyon reklamları mevcut. İnsanların dikkatini çekmek bu reklamların her zaman önemli bir hedefi olduğundan, Storehouse bunu sağlayabilecek teknolojiye gereksinim duyuyordu.

"Her yıl 1,5 milyon ziyaretçi geliyor ve bu konuda bize düşen de güven duyabileceğimiz bir teknoloji sağlamak."

Katta en başarılı Guinness reklamlarından bazılarının 250 derecelik gösterimleri sunuluyor ve bununla birlikte insanların dikkatini çekmeyi ve Guinness’in büyük ölçekli imajını desteklemeyi amaçlayan kapsamlı bir altyapı bulunuyor.

Toplam 12 adet Panasonic PT-DW640'ın köşeleri birleştirilerek ziyaretçileri çevreleyen büyüleyici bir projeksiyon oluşturuluyor. Projektörlerde yedekleme amacıyla çift lambalı sistem bulunuyor. Yani, lambalardan biri arıza yaparsa diğer lamba gösterinin devam etmesini sağlıyor.

Ayrıca projektörde bulunan Eco Filter, filtre değiştirme ihtiyacını 12.000 saate kadar ortadan kaldırıyor.

Rockbrook Engineering’de Genel Müdür olan Brian Franzoni, "Bu, bize bakım için çok az bir zaman bırakan son derece popüler bir faaliyet. Her gün binlerce konuğu ağırlayan bir sergi olarak, bu projede kendinden yedekli Panasonic projektörleri kullandık.

6.000 lümenlik PT-DW640, bir 1-chip DLP™ projektörde canlı ve renkli görüntüler sağlayan RGB Booster bulunuyor.

 

Bisiklete ihtiyacı olan balık gibi

Panasonic'in PT-DW640 cihazı, Guinness'in meşhur 'bisiklet süren balık' konseptinin mekanik versiyonu için animasyonlu bir fon oluşturuyor. DW640, yüksek resim kalitesi ve dayanıklılığı sayesinde oditoryumlar, müzeler ve ziyaretçilerin ağırlandığı her yerde kullanıma son derece uygun.

Guinness Storehouse'da Arşiv Müdür olan Eibhlin Colgan, "Gerçekten de herkesin hayal gücüne hitap etmeye çalıştık; herkesin bir en sevdiği Guinness reklamı vardır. Bu nedenle insanların reklamlara farklı yollarda verdiği tepkiyi göstermek istedik." şeklinde belirtiyor. “Dünya klasındaki Guinness televizyon reklamlarının son derece özel ve sürükleyici bir ortamda izlenmesine aracı olan 250 derecelik projeksiyon ‘Reklamcılık Dünyası'nın‘ son bölümünü oluşturuyor.

 

Güvenilirlik

Her gün bu kadar çok sayıda insanı konuk eden dünya çapında meşhur bir marka için güvenilirlik en önemli unsur. Bütün ziyaretçilere aynı deneyimin sağlanması ve Guinness Storehouse personelinin halka sunulan içeriğin kalitesinden emin olması oldukça önemli.

Eibhlin Colgan şöyle açıklıyor, "Her yıl 1,5milyon ziyaretçi geliyor ve bu konuda bize düşen de güven duyabileceğimiz bir teknoloji sağlamak." İlk ziyaretçilerin kapıdan geçtiği andan itibaren ve bütün gün boyunca ziyaretçilerin zevkli ve sürükleyici bir deneyim yaşamasını sağlamamız gerekiyor. Yani, güvenebileceğimiz bir teknolojiye ihtiyacımız var."

 

Diğer kurulumlar

Ayrıca Guinness®'in 1769'dan beri dünyayı nasıl gezdiğinin hikayesini anlatan Cooperage & Transport sergisinde iki PT-D5700 projektör daha kullanılıyor. Bugün Guinness®, 150'den fazla ülkeye gönderiliyor.

Ayrıca hediyelik eşya dükkanındaki devasa projeksiyon da ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Merkezin satış alanı içinde reklam yapmak ve sunulan teklifleri göstermek için 16.000 lümenlik bir Panasonic 3 chip DLP™ projektör aracılığıyla ödeme kasasının önünde üç metrelik bir ekran oluşturuluyor.  

Panasonic’te saha pazarlaması uzmanı olan Lucy Meredith, "Guinness Storehouse’ı ziyaret etmek, teknolojimizin burada nasıl kullanıldığını görmek ve personelin sağladığımız ürünlerden ne kadar memnun olduğunu duymak harika bir şey. Başta 250 derecelik projeksiyon odası olmak üzere 'Reklamcılık Dünyası' gerçekten çok etkileyici."

 

Araç Listesi 

12 x PT-DW640
2 x PT-D5700
1 x PT-EX16K