• Projektörler SSS

  Projektörler - SSS

  S: Fan hızım neden çok yüksek ve gürültülü.

  C1: Menüden dağlık modu seçip seçmediğinizi kontrol ettiniz mi? Lütfen Seçenekler menüsüne gidin ve İrtifa değerini normal olarak ayarlayın. 

  C2: Filtre tıkalı mı? Projektörünüzün' soğutma fanları artan sıcaklığı dengelemek için otomatik olarak hızını artıracaktır. Bu aynı zamanda projektör hava akışını artırmaya çalıştığı için tıkanan filtreden kaynaklanabilir. Lütfen filtreyi temizleyin veya değiştirin. 

   

  S: Görüntü çok parlak değil.

  C1: Kontrastı 'yüksek' olarak mı ayarladınız?  evetse - lütfen normal olarak ayarlayın.

  C2: Lamba Gücünü Eko - Moduna mı ayarladınız? Seçenekler Menüsü - Lamba Gücü sekmesine gidin ve filmlerde olduğu gibi yüksek parlaklık gerekiyorsa Normal olarak ayarlayın.

   

  S: Uzaktan kumanda çalışmıyor.

  C: Piller zayıf veya yanlış takılmış olabilir. Projektör üzerindeki uzaktan kumanda sinyal alıcısı engelleniyor olabilir. Uzaktan kumanda ünitesi çalışma aralığı dışında olabilir.

   

  S: Ekranda menü görüntülenmiyor.

  C: Bazı modellerde uzaktan kumanda ekranda menünün görüntülenmesini engeller. Menüyü görüntülemek için uzaktan kumandadaki "Ekran" düğmesine basın. 

   

  S: Projektör kapanıyor.

  C1: Lambanın ömrü doldu mu? Lütfen lambayı değiştirin. Modele bağlı olarak lamba saatinin sıfırlanması gerekebilir. Lütfen prosedür için kullanıcı kılavuzuna bakın. 

  C2: Projektörün içindeki ve/veya dışındaki sıcaklık anormal şekilde yüksek. Lütfen filtreyi temizleyin veya değiştirin. Havalandırma deliklerinin önündeki nesneleri kaldırın veya projektörün çevresini temizleyin.

   

  S: Uzaktan kumanda çalışmıyor.

  C1: (aşağı bakınız).

  C2: Kızılötesi sensör menüde devre dışı bırakılamadı. "Menü" düğmesine basın ve uzaktan kumanda ayarını kontrol edin.

  C3: Uzaktan kumanda ve projektör arasındaki ID veya Kod farklı. "Menü" düğmesine basın ve uzaktan kumanda ayarını kontrol edin. Fabrika ayarları "ID Tümü" veya "Kod 1" olarak ayarlıdır. 

   

  S: Sinyalden görüntü gelmiyor.

  C: Projektör zaten geri sayım işlemini bitirmiş - "Menü" düğmesine basın ve ayarlanan girişi kontrol edin. Bazı projektörlerde her girişin alt menüleri vardır.  

   

  S: VGA’da görüntü yok.

  C: PC1 veya PC2’ye bağlı ise projektörün üzerindeki giriş konektörünü kontrol edin. Lütfen "Menü" düğmesine basın ve ayarlanan girişi kontrol edin ve karşılaştırın.

   

  S: Projektörde LAN bağlantısı yok.

  C: Lütfen ağ ayarlarını kontrol edin. Bir yönlendirici veya DHCP sunucusu kullanılıyorsa, lütfen ağ ayarlarını DHCP olarak veya IP’yi ağ IP’nizin aralığına ayarlayın.

   

  S: Wireless Manager yazılım ile WLan görüntüsü yok. 

  C: Lütfen PC’nizden kullanılabilir ağı kontrol edin. Burada projektörü bulmanız gerekir. Lütfen “Wireless Manager” yazılımını başlatın. Yazılım bulunamazsa veya projektöre bağlanamazsanız, lütfen güvenlik duvarın veya ek güvenli yazılımı (güvenlik duvarı, Internet Secure, Anti Virüs, vb.) kontrol edin.

   

  S: Görüntüde tam ekran yok.

  C1: Analog sinyal (VGA) bağladıysanız, lütfen giriş sinyalini projektör ile senkronize etmek için "OtomatikKurulum" veya "Otomatik PC-Ayarı" düğmesine basın. 

  C2: Lütfen "Menü" düğmesine basın ve ayarlanan formatı (4:3/16:9/doğrudan/gerçek/normal) kontrol edin