Current language: Türkçe

Solid Shine Gelecek Nesil: Tam Lazer Işık Kaynaklı Projektör

Daha uzun ömürlü daha parlak görsel deneyimlerin tamamen yeni bir seviyesini keşfedin.

Lazer projektörlerimiz bakım gerektirmeksizin büyük, parlak, renkli görüntülerin keyfinin çıkarılması, deneyimlenmesi ve hatırlanması için tasarlanmıştır 

Projeksiyon teknolojisindeki önemli ilerlemeler, günümüz projektörlerinin her zamankinden daha parlak, kurulumlarının daha kolay ve bakımlarının daha ucuz olması anlamına gelmektedir. Neden mi? Özellikle büyük mekan düzenlemelerinde ve sergi ve müze ortamlarındaki çoklu projektör ekranlarında lamba esaslı projektörlerden daha yüksek ROI ve daha uzun bir ömür sunan Lazer teknolojisinden yararlandıklarından.

Lazer ışık kaynağına karşı geleneksel lamba esaslı projeksiyon:

LASER LIGHT SOURCE

 • Light source life span will last more than 20,000 hours
 • 20,000 hours maintenance free lifetime
 • Dust-resistant optical parts do not require filters
 • Operates at much lower temperature, requiring less energy
 • Instant-on/off technology reducing power consumption and making projector instantly usable
 • More eco-friendly
 • Adjusts power consumption according to room lighting and brightness of the image

 

LAMP AS LIGHT SOURCE

 • Bulbs no longer functional after brightness falls to 50%
 • Lamp-life range: 1,500 to 6,000 hours
 • Needs up to 13 lamp changes during 20,000 hrs lifespan
 • Need to change or clean filter to keep optical parts free of dust
 • Needs up to 20 costly maintenance visits during 20,000 hrs lifespan
 • Warm-up time up to two minutes
 • Cool-down time five minutes or more
 • Remains connected to power supply during cool-down time, increasing power consumption
 • Bulb contains mercury and other toxic materials
 • Runs at 100% power requirement at all times, causing additional heat output

 

 

ROI team’s evaluation over the second half of 2014 finds clear advantages for the Panasonic RZ670 against the projectors most purchased by the Higher Education and Museums & Galleries sectors:

 • Brighter better projection:           Cumulated Light Output 22% greater
 • Environmental stewardship:        Carbon emission reduced by 26%
 • Lifetime Cost of Ownership:        More than 11% lower
 
Source : ROI whitepaper on Laser projection

 

Projeksiyon teknolojilerindeki 35 yıllık deneyimle, dünyanın en büyük konferans salonları, konser salonları ve dünyaca ünlü müzelerin bir çoğu üstün resim kalitesi ve dayanıklı güvenilirlik sunmada Panasonic'e güvenmişlerdir. Ve Panasonic sektörde en geniş lazer ışıklı projektör serisini geliştirme ve sunmakta ön saflarda yer almaktadır.

Lazer teknolojisinde sergilediğimiz sürekli gelişim farklı bir lazer projektör yaratmak üzere eşsiz bir konuma sahip olduğumuz anlamına gelmektedir: sadece ışık kaynağı değil bir bütün olarak projektör için 20.000 saate varan bakım gerektirmeyen hizmet ömrünü garanti eden ve parlaklık ve renk performansı açısından tüm emsallerini geçen bir lazer projektör.

 

Yüksek performans için tasarlanmış eşsiz SOLID SHINE Lazer Teknolojisi 

Panasonic SOLID SHINE Lazer teknolojisi mükemmel güvenilirlik ve geleneksel lamba esaslı projektörlerde görülmeyen uzun ömürlü, tek biçimli parlaklık sunar. Katı hal lazeri ışık kaynakları ve tamamen yeni, ısıya dayanıklı fosfor çarkından yararlanan, 7/24 sürekli işletim için tasarlanmış SOLID SHINE projektörler, görüntünün zaman içinde bozulmasını kısıtlayan canlı renkler sunar. 

Panasonic recommends cleaning at point of purchase and after approximately 20,000 hours. Light source lifetime may be reduced depending on environmental conditions

 

Solid Shine Ayrıcalıkları

Mükemmel görüntü kalitesi

3 çipli DLP™ modellerinde doğru renk üretimi

3 çipli DLP™ görüntüleme özelliğinin Panasonic'in orijinal SOLID SHINE Lazer teknolojisi ile birleştirildiği bu projektörler, her durumda zengin renklere sahip canlı görüntüleri garanti eder. Kırmızı, yeşil ve mavi için bağımsız DMD™ modülleri ve son derece hassas, Rec. 709 uyumlu renk performansı için kaliteli Renk Filtresi Prizması (Colour Filter Prism). Genişletilmiş renk gamı, doğal ve gerçeğe uygun görüntü üretimi için artırılmış beyaz dengesi hassasiyeti ile şaşırtıcı derecede gerçeğe uygun renkler üretir.

1 çipli DLPTM modellerinde artırılmış beyaz dengesi

1 çipli DLPTM modellerinde, SOLID SHINE serisinin mükemmel performansı, ışık kaynağından renk kaybını azaltan, algılanan parlaklığı güçlendiren ve renk doğruluğunu artıran dört segmentli bir Dörtlü Renk Uyumlaştırıcı (Quartet Colour Harmoniser) renk çarkı tarafından sağlanır. Bu, renk çarkından beyazın çıkarılıp onun yerine sarının konulmasıyla tüm renk ve parlaklık dengesi sorunlarının üstesinden gelir. 

Dörtlü Renk Uyumlaştırıcı, benzer lazer projektörlerinden daha geniş bir renk gamını kapsar, bu da beyazın ekranın her kısmında daha kesin ve tek biçimli olarak bir şekilde ayarlanabilmesine olanak sağlar.  Panasonic SOLID SHINE Lazer projektörler doğal ve gerçekçi resim kalitesi için benzersiz hassasiyete sahip beyazlar üreten Dörtlü Renk Uyumlaştırıcısı ile donatılmıştır. Bu birim, beyaz dengesini her zamankinden daha geniş bir renk sıcaklığı aralığına ayarlanabilmesini sağlamaktadır.

SOLID SHINE: Eşsiz görüntü kalitesi

 • Lamba esaslı sistemlerden çok üstün bir görüntü kalitesi elde edin
 • Doğal ve gerçekçi bir görüntü kalitesi için mükemmel beyaz dengesini gerçekleştirin
 • Benzeri lazer projektörlerden daha geniş bir renk gamı yakalayın
 • Sağlam, ısıya dayanıklı fosfor çarkı vasıtasıyla, iyileştirilmiş renk üretimi, beyaz dengesi ve algılanan parlaklıktan faydalanın
 • Her zamankinden farklı olarak gerçek yaşamda gördüklerimize çok benzeyen bir görüntü yansıtın

 

Uzun ömürlü, bakım gerektirmeyen güvenilirlik

Düşük edinim maliyetiyle üstün performans

Neredeyse hiç bakım gerektirmeyen bu projektörler uzun ömürlü ışık kaynakları, düşük güç tüketimleri ve toz ve hava geçirmez tasarımları ile karakterize edilmiştir. 

 

Toz geçirmez performans

Panasonic projektörler son derece ağır koşullar altında, toz geçirmezlik uygunluğuna yönelik olarak test edilmişlerdir; bu da bu projektörleri resim kalitesini ve ürün ömrünü azaltan tozun hızla biriktiği, yüksek trafik bulunan (amfiler, müzeler ve konser salonları gibi) yerlerde kullanım için ideal kılmaktadır.

SOLID SHINE Lazer projektörler titiz toz sızdırmazlık testleri şartlarını fazlasıyla sağlayan, benzersiz, hava geçirmez bir optik bloğa sahiptir. Bu blok, tozun görüntü kalitesi üzerindeki olumsuz etkisini önler ve tüm projektör ünitesi için 20.000 saatlik bakım gerektirmeyen hizmet ömrü sunar. Daha da iyisi, Panasonic 3 Çipli DLP™ Lazer projektörlerde ek olarak yüksek kaliteli bir hava filtresi ve hava geçirmez bir ışık kaynağı bulunur, bu da ömrü uzatırken yüksek toz kirliliğine sahip yerlerde resim kalitesini korur.

Particular matter per cubic metre in different environments

0.030 mg/m3

0.080 mg/m3

0.110 mg/m3

0.150 mg/m3

Clean environment General office environment High traffic environment Dusty environment
   
 • WHO Europe Guideline for dust resistance

Panasonic Dust Test Standard

 • Japanese Building Maintenance Association

 • ASHRAE (American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers)

RZ21 serisinde geliştirilmiş filtresiz tasarım

PT-RZ21K ve PT-RQ22K projektörler, filtre içermeyen yenilikçi bir soğutma sistemiyle donatıldı. Bu benzersiz Panasonic teknolojisi gerçekten bakım gerektirmeyecek şekilde çalışıyor ve ayrıca sahne ortamlarında kullanılan dumanla da başa çıkabiliyor.

Geliştirilmiş DMD bloğu, dış havanın giremediği tamamen yalıtılmış ikinci bir bölmede kendi ısı nakil borusu soğutma sistemini içeriyor. Bu ekstra hava bölmesi, projektörün hayati parçalarının dış koşullardan ve tozdan etkilenmeyen kendi hava kaynağına sahip olmasını sağlıyor.

 

Bu etkili yapısı sayesinde projektörün dumanlı koşullarda kullanılması da güvenli.

Panasonic zorlu koşullar altında bir duman testi gerçekleştirdi:

ROSCO standardı (su bazlı duman*) kullanılarak gerçekleştirilen 170 saatlik simülasyon testi

Testin sonuçları:

-Duman, optik bloğuna girmedi
-DMD bloğu, lazer ve fosfor çarkı gibi optikler dumandan korundu

* Daha tozlu ortamlarda, daha ağır koşullarda ya da yağ bazlı duman kullanıldığında radyatörün içerisinde oluşabilecek potansiyel toz birikiminden kaynaklı kapanma riskini azaltmak için servis filtresi kullanmanızı öneririz.
 

 

Gelişmiş Sıvı Soğutma Sistemi, güvenilir işletimi garanti eder

SOLID SHINE lazer projektörleri sürekli işletim esnasında ve 50 °C (122 °F)'ye varan ortam sıcaklıklarında dahi lazer motorunu koruyarak ve lazer ışık kaynağını modüllerini soğutarak sıcaklık artışlarını bastıran benzersiz bir soğutma sistemine sahiptir.  Bu da rahatsız edici ve farklı şekilde fan sesinin olumsuz etkilerini sıfırlayıp güvenli çalışma sağlar.

 

İdeal parlaklık karışımını ve bakım gerektirmeyen dayanıklılığı keşfedin

SOLID SHINE Lazer projektörler, ideal parlaklık karışımını ve bakım gerektirmeyen uzun ömrü bulmanıza yardımcı olan beş farklı işletim modu sunar. Bu özellik, örneğin karanlık müzelerde veya kontrol ve gözetim odalarında tam güç gerekmediğinde kullanmak için idealdir. Bunun yerine, kullanıcılar, 7/24, yılın 365 günü 87.600 saate varan işletime izin veren, ikame ışık kaynağı gerektirmeyen üç adede varan düşük parlaklığa sahip Uzun Ömür modu arasından seçim yapabilir. Sunulan parlaklığın gerçekte gerekenden fazla olmamasının sağlanmasıyla kullanıcılar düşük işletim masrafı avantajına sahip olur. 

*LONG LIFE 3 İŞLETİM MODU ile. Işık kaynağı haricindeki parçaların daha kısa bir süre içinde değiştirilmesi gerekebilir. 24 saat/gün x 365 gün/yıl x 10 yıl = 87.600 saat.

* Featured on PT-RZ670 models and above

 

Sürekli güvenilirlik için Dayanıklı Optik Motor 

Panasonic lazer projektörler, lazer diyotlarını modüller halinde gruplayan iki ayrı ışık kaynağına sahip Çifte Tahrikli Lazer Optik Motora* sahiptir. Bu, projeksiyona ışık kaynağının, muhtemel olmamakla birlikte arıza yapması durumunda kesintisiz olarak devam edilebilmesi anlamına gelir - kritik uygulamalar ve yüksek profilli etkinlikler için idealdir. Ayrıca, parlaklığı ve 20.000 saatlik bakım gerektirmeyen hizmet ömrü boyunca renk bozulmalarını en aza indirmeye yardımcı olur.

* PT-RZ570 hariç

 

Esnek Kurulum

360 derece ücretsiz kurulum

SOLID SHINE lazer projektörler, güvenli bir şekilde herhangi bir yönde (dikey veya yatay) kurulabilir ve herhangi bir açıda 360 derece döndürülebilir, bu da çok yönlü bir ortam ve uygulama çeşitliliğine izin verir. 

Yüksek rakımda projeksiyon 

SOLID SHINE Lazer projektörler, lamba esaslı ürünlerden daha yüksek rakımlarda (4.200 metreye kadar) daha düşük parlaklık azalmasıyla kullanılabilir.

* Modele bağlı

Titiz testler 

Tüm Panasonic projektörler titiz güvenilirlik testlerinden geçtiklerinden, en yüksek üretim kalitesi standartlarını sağlayan ve uzun ömürlü bir ürüne sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

 

Ürün serisi

 

GENIŞ ALAN PROJEKTÖRLERI

 

SABIT KURULUM PROJEKTÖRLERI


 

 

Warranty

Panasonic şimdi, projektörlerin lazer ışık kaynağının tüm kullanım ömrünü etkili biçimde kapsayan 20.000 saatlik genişletilmiş standart garanti sunuyor. Projektörünüzün tamamında artık, ışık kaynağı ya da hava filtresini değiştirmeye gerek duymadan, bununla birlikte bakım gerektirmeyen, düşük sıcaklıklı işletimi sayesinde, uygun maliyetli kullanımın tadını çıkarabilirsiniz.

 

 

Brochures

Catalogue

Whitepaper

 

Awards

PT-RQ13K/RZ12K/RS11K wins iF Design Award 2016 PT-RQ13K wins 2016 DIGI Award for Best New Technology Innovation in Digital Signage Displays PT-RZ670 awarded Best Video Projection Product (10K Lumen or Less) by Rental Staging Systems magazine
     
PT-RZ670 wins DIGI Award for Best Next-Generation Display Device PT-RZ670 awarded Best New System Projector at 2014 InfoComm Awards "Hot Product Award" accolade from ProjectorReviews.com website

 

Pure AV shoot out 

İngiltere sistem entegratörü Pure AV'nin organize ettiği "markasız (blind) testte", Canon, Christie, Digital Projection, Epson, Panasonic ve Sony'nin 6.000 lümenlik lazer projektörleri, eğitim, sağlık ve işletmeler dahil olmak üzere farklı endüstri profesyonelleri tarafından Manchester'daki Victoria Warehouse'da değerlendirildi. 

Lazer düellosunda değişmezlik, parlaklık, kontrast, renk oluşturma ve gri skala değerlendirildi ve 1 çipli DLP™'li Panasonic PT-RZ660 50 üzerinden 41,2 puan alarak birinci oldu.

Projektör savaşlarının gerçek yüzü için buraya tıklayın >>

 

Vaka çalışmaları

 

VAKA ÇALIŞMALARINI GÖRÜNTÜLE