Phone number:
Phone number:
Current language: Türkçe
Yüksek Parlaklığa Sahip 4K Ekranlar ve 24 Saat Çalışma
TH-75SQ1H
SQ1H serisi, parlak bir ortamda bile net görüntüler sunmak için 1000 cd/m²'den yüksek parlaklığa sahip bir panel ile donatılmıştır. Seri, 7/24 aralıksız çalışmayı destekler ve giriş holleri, mağaza ön camları, alışveriş merkezleri veya konferans salonları gibi iyi aydınlatılan alanlarda kullanıma uygundur.
Main product image
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

75 inç, 1500 cd/m2, ince ve şık tasarımı ve 7/24 çalışma performansıyla 4K IPS panel

HDR (PQ ve HLG), 12 eksenli Renk Yönetimi İşlevi ve BT.2020 Emülasyonunu destekler

4K sinyalleri destekleyen Intel® SDM'ye (Akıllı Ekran Modülü) sahip bir yuva

Etkili ekran işletimi için Otomatik Parlaklık Ayarı

SQ1H Serisi, 1000cd/m²'yi aşan yüksek parlaklığa sahip paneller kullanan bir modeldir. Parlamaya maruz kalan avlu çalışmaları ve dış mekan ekranlarıyla uyumludur. "12 Eksenli Renk Yönetimi İşlevi" ve "HDR" ile uyumludur. 4K görüntülerin zengin renklerini ayrıntılı şekilde görüntüler. Kolay ve dikey kurulum sayesinde çeşitli uygulama türleri mümkün hale gelir. Ayrıca, enerji verimliliği ve yüksek derecede çevresel güvenilirlik sunan bu model 7/24 aralıksız çalışabilir. SQ1H Serisi, 4K sinyallerini destekleyen Intel® SDM özellikli yuva standardı özelliğine sahiptir. Arayüz kartıyla bir araya getirerek kolayca bir tümleşik bilgisayar kullanabilir ve çeşitli arayüzler ekleyebilirsiniz. DIGITAL LINK işlevi, basit kuruluma ve sistem maliyetlerinin düşürülmesine olanak tanır. DisplayPort giriş/çıkış terminallerini papatya zincirine bağlayarak 4K görüntüler aynı anda görüntülenebilir.

  TH-86SQ1H TH-75SQ1H
Ekran Boyutu 86 inç 75 inç
Panel/Arka Aydınlatma IPS/D-LED
Parlaklık 1200 cd/m² 1500 cd/m²
Kontrast 1200:1

Parlak Işıklı Yerlerde Bile Görüntülerin Net Görüntülenmesini Sağlayan Yüksek Parlaklığa Sahip Panel

SQ1H serisi, 1000 cd/m²'nin üzerinde parlaklık değeriyle geleneksel bir 4K ekrandan çok daha parlak görüntüler sunar. Parlak bir şekilde aydınlatılan bir mekanda bile keskin ve canlı 4K görüntüler sunar. Dikey konumda yerleştirildiğinde insanların görüntülerini neredeyse gerçek hayattaki büyüklükte yansıtabilir ve güçlü bir göz alıcı efekt ortaya koyabilir.

Etkili ekran işletimi için Otomatik Parlaklık Ayarı

SQ1H, ekran parlaklığını ortamın ışık koşullarına göre ayarlar. Yansıtılan görüntülerin mümkün olduğunca doğal görünmesini sağlamak için parlaklığı doğrusal olarak ayarlar. Dahası, arka ışık parlaklığı üç seviyede seçilebildiğinden ilgili kurulum mekanında kolay izleme ve etkili güç tüketimi için ekran parlaklığı esnek bir şekilde ayarlanabilir. Ekranlarda, arka ışık parlaklığını ürün ömrünü uzatacak şekilde ayaralayan bir uzun ömür modu da mevcuttur.

* Grafik yalnızca örnek gösterme amacıyla kullanılmıştır. Parlaklıktaki gerçek değişim grafiktekinden farklıdır.

Her Ayrıntısıyla Çarpıcı Panasonic 4K Kalitesi

Full-HD ekranın dört katına karşılık gelen yaklaşık 8.290.000 piksel sayısıyla oldukça ayrıntılı görüntüler sunar. Bu dinamik ve geniş ekran, görüntüleri gerçek hayatta olduğu gibi son derece ayrıntılı bir şekilde yansıtır. 4K ekran, görüntülerin sıklıkla yakından izlendiği toplantı odaları için harika bir tercih olup ticari tesislerde kullanılan işaret uygulamalarında etkileyici bir atmosfer yaratır. Önemli ölçüde dikkat çekmesini bekleyebilirsiniz.

HDR ve BT.2020 Emülasyonunu destekler

SQ1H Serisi, HDR'yi (Yüksek Dinamik Aralık) (PQ and HLG) destekler. En derin siyahtan göz alıcı parlaklıkta renklere kadar görüntü üretimi baş döndürücüdür. Ayrıca BT.2020 için emülasyon modu da mevcuttur. Bu, ITU-R BT.2020 standardının geniş renk gamını destekleyecek bir emülasyon görünümüne olanak sağlar.

* HDR yalnızca 4K girişi destekler.

12 Eksenli Renk Yönetimi Doğru Renk Üretimi Sunar

SQ1H Serisinde her bir görüntünün renk sıcaklığı, gölge ve parlaklık ayarları kırmızı, yeşil ve mavi ve bunların tamamlayıcı renkleri camgöbeği, mor ve sarı için ayarlanabilir. Bu, ileri derecede ince renklerin ara gölgelerinin canlı ve doğal kalmasını sağlar.

* Görüntüler temsilidir.

Yüksek Dayanıklılık Sayesinde 7/24 Sürekli Çalışma

SQ1H serisi 7/24 aralıksız çalışabilir. Tren istasyonları, hava alanları, alışveriş merkezleri gibi çok sayıda insanın bir araya geldiği kamuya açık alanların yanı sıra kontrol odalarında güvenilir kullanım sağlar. Aynı zamanda, çok yönlü uygulamalar için çeşitli giriş/çıkış terminalleriyle donatılmıştır.

* Sürenin uzun olması durumunda, hareketli görüntünün görüntülenmesi önerilir. Sabit bir görüntüyü uzun süreyle görüntülerseniz, ekranda görüntü tutulması meydana gelebilir. Öte yandan, hareketli görüntüler görüntülendiğinde görüntü tutulması kademeli olarak ortadan kalkabilir.

Göz yorgunluğunu dikkate alan mavi ışık azaltma modu

Görünebilir ışıkta bile kısa dalga boyuna ve güçlü enerjiye sahip mavi ışığın göz yorgunluğuna etki ettiği söylenir. SQ1H Serisi göz yorgunluğunu en düşük seviyesine indirmek için ekran gövdesiyle mavi ışığı %50 oranında azaltabilen "mavi ışık azaltma" modu özelliğine sahiptir.

* Efektler garanti edilmez.

Mavi ışık azaltma efektleri karşılaştırması

* Grafik görseli temsilidir.

Görüntüyü Ön Plana Çıkaran Şık ve İnce bir Tasarım

Dar çerçeve, yüksek etki yaratan görüntüler işleyerek 4K resim kalitesini daha da artırır. Çerçeve tarafından dikkatleri dağılmayan izleyiciler, kendilerini göz alıcı görüntüye kaptırır.

DIGITAL LINK İşlevi, Basit Kuruluma ve Sistem Maliyetlerinin Düşürülmesine Olanak Tanır

HDBaseT™ teknolojisine dayanan DIGITAL LINK, video, ses ve kontrol komutlarının tek bir CAT5e ya da daha yüksek bir STP kablosu aracılığıyla full HD videolar için 150 metreye (492 ft), 4K* videolar için 50 metreye (164 ft) kadar aktarılmasını destekler.

İsteğe bağlı bir DIGITAL LINK Anahtarı ya da Dijital Arabirim Kutusu geniş alanlarda kurulumu kolaylaştırırken aynı zamanda maliyeti azaltır ve güvenilirliği de artırır.

* ET-YFB200G/YFB100G, 4K sinyallerle uyumlu değildir. 150 metre (492 ft) aktarım sadece 1080/60p'ye kadar sinyaller için Uzun Erişim Modunda ET-YFB200G DIGITAL LINK Anahtarı ile mevcuttur.

Ekranda Tümleşik Bir 4K Uyumlu USB Medya Oynatıcısı Mevcuttur

Oynatmanın otomatik olarak başlaması için içeriğin kaydedildiği USB bellek çubuğunu yerleştirmeniz yeterlidir. 4K uyumlu olduğundan, bilgisayar veya set üstü kutuya gerek kalmadan kolayca 4K dijital sinyali sunar.

İçerik, alttan ve üstten kırpma olmadan art arda oynatılabilir. İçerik, LAN üzerinden de değiştirilebilir veya birden fazla ekran çalıştırılabilir.

Yeni Nesil Intel® SDM Özellikli Yuva Standardını Destekler

SQ1H Serisi, 4K sinyallerini destekleyen yeni Intel® SDM özellikli yuva standardı özelliğine sahiptir. Entegre ve akıllı dijital işaretler için yerleşik bilgisayar, yayın ve etkinlikler için terminal kartı ve Panasonic’in Kablosuz Sunum Sistemleriyle kullanılmak üzere bir alıcı şeklinde kullanımlar da dahil olmak üzere çeşitli ticari işlevler için kullanılabilir.

 

 

Dikey Yakınlaştırma İle Dinamik İşaretlerin Kullanımı Mümkündür

Görüntü kaynaklarından içeriği ayırın ve dikey konumda ekranı büyütün. Çeşitli görüntülerden içerik oluştururken işlemci gibi özel bir cihaz kullanmaya gerek yoktur. Üç TH-86SQ1H modelini dikey olarak yerleştirdiğinizde 148 inçe denk ekranlar oluşturabilirsiniz. Bu, yüksek görünürlüğe sahip mağaza işaretleri sağlar.

 

Klonlama Fonksiyonu Birden Fazla Cihaz Kurarken İş Gücünden Tasarruf Etmenizi Sağlar

Birden fazla ekran kurarken, Klonlama fonksiyonu bir üst ekranın ayarlarını diğer ünitelere kopyalamak için bir USB bellek (veya LAN ağı) kullanmanıza olanak tanıyarak kurulum süresini büyük ölçüde kısaltır.

Bilgisayar Yazılımı, İçerik Oynatma ve Yönetimini Daha Kolay ve Pratik Hale Getirir

SQ1H Serisi, kolay işaret oynatımına olanak sağlayan USB Medya Oynatıcı işlevi özelliğine sahiptir. İçerik Yönetim Yazılımı, bir bilgisayarda dijital işaret oynatımı planlamaya yönelik bir uygulama yazılımıdır. Ayrıca güç AÇMA/KAPAMA ayarının yapılmasına da olanak sağlar.

Planlama İşleviyle İçeriği Otomatik Oynatın
Bilgisayar için İçerik Yönetim Yazılımı Sürüm 3.3 (ücretsiz), hareketsiz görüntülerin ve video görüntülerinin birleşimi dahil medya desteğiyle kolay çalma listesi oluşturmaya izin verir. Medya çalma listenizi önceden belirlenen tarih ve saatlerde oynatmak ve sonlandırmak için program ayarlayabilirsiniz.

 

Pratik Çalma Listesi ve Program Eş Zamanlama
İçerik Yönetim Yazılımı ile oluşturulan çalma listeleri ve programlar, USB bellek ile veya LAN üzerinden ekranlara aktarılabilir. Birden çok ekranda eş zamanlı oynatma da desteklenir.

 

USB Bellek Ağ Ayarları

Bir USB bellek cihazı kullanarak birden çok ekran için ağ ayarı yapılabilir. Her bir ünite için bağımsız IP adresleri otomatik olarak ayarlanır.

Çoklu İzleme ve Kontrol Yazılımı

Harita görüntüleme ve kayıtlı cihazlar için otomatik arama yapma gibi yeni fonksiyonların eklenmesine olanak tanıyan Çoklu İzleme ve Kontrol Yazılımı ile uyumludur. İntranetteki ekranlar ve çevre donanımları kontrol edilebilir ve bunların durumları izlenebilir. Ayrıca, daha iyi bakım için hata bildirimi ve hata göstergesi bir gösterge izleme fonksiyonuyla (ücret karşılığı) tespit edilebilir.

Yük Devretme ve Yeniden Çalıştırma, Önemli Durumlar İçin Cihazı Korur

Ana video ve ses sinyalleri kesintiye uğrarsa sistem hemen alternatif sinyallere geçiş yapar. Ana sinyal geri geldiğinde, orijinal görüntü gösterilir.

Bu, kontrol odaları ve izleme merkezleri gibi kritik öneme sahip uygulamalar için idealdir.

* Ana ve yedek sinyallerin kullanılabilir kombinasyonları sınırlıdır.

Genel
Business Scene Photos
Ürün
Image Data

Service and Support

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no other services available.

Specifications

Screen size (diagonal) (inch) 75-inch class (1892.7mm)
Panel Type D-LED
Aspect Ratio 16:9
Effective display area (W x H) (mm) 1649.6 x 927.9 mm
Effective display area (W x H) (inch) 64.94" x 36.53"
Resolution 3840 x 2160
Brightness (typ.) 1500 cd/m²
Contrast Ratio 1200:1
Response Time 10.0 ms (G to G)
Viewing angle [(T/B)/(L/R)] 178° / 178° (CR>10)
Panel Surface Treatment Anti-glare type (Haze 1 %)
Terminals | HDMI In HDMI TYPE-A Connector x 2 (Compatible with HDCP 2.2)
Terminals | DisplayPort IN DisplayPort x 1 (HDCP2.2)
Terminals | DisplayPort OUT DisplayPort x 1 (HDCP1.4)
Terminals | DVI-D In DVI-D 24-pin x 1 (HDCP 1.1)
Terminals | Serial In D-sub 9-pin x 1, RS232C Compatible
Terminals | IR IN / OUT Stereo Mini Jack (M3) x 1 / x 1
Terminals | Audio In Stereo Mini Jack (M3) x 1 0.5V [rms] (Shared each video input except USB and MEMORY VIEWER)
Terminals | Audio Out Stereo Mini Jack (M3) x 1, 0.5 V [rms], Variable (-∞ ~ 0 dB) (1 kHz 0 dB Input, 10 kΩ Load)
Terminal | LAN RJ45 x 1, 10 BASE-T / 100 BASE-TX, Compatible with PJLink™
Terminals | DIGITAL LINK RJ45 x 1, 100 BASE-TX, Compatible with long reach mode and PJLink™
Terminals | Slot Intel® SDM specification Corresponding size SDM-S/SDM-L, Supply power 3.3 V/MAX 1.1 A, 12 V/MAX 5.5 A
Terminals | Sensor 4-pole sub-mini jack x 1
Terminals | USB USB Connector (TYPE-A) x 2, DC 5 V/2 A, DC 5V/1A (USB 3.0 Supported)
External Speaker 30 W [15 W + 15 W] (10% THD)
Built-in Speaker 20 W [10 W + 10 W]
Power Requirements 110–127 V AC, 50/60 Hz, 220–240 V AC, 50/60 Hz
Power Consumption 720 W
Power Off Condition Approx. 0.3 W
Stand-by Condition Approx. 0.5 W
Dimensions (W x H x D) (mm) 1684 x 962 x 96* mm
Dimensions (W x H x D) (inch) 66.28" x 37.86" x 3.75"
Weight (kg) Approx. 42.2 kg (93.0 lbs)
Bezel width (mm) 14.9 mm(T/B/L/R)
Bezel width (inch) 0.6" (T/B/L/R)
Wall-hanging pitch (mm) VESA Compliant 600 x 400 mm (23.6" x 15.8") M8
Orientation Landscape/Portrait*1
Tilting angle Landscape : 0-20 degrees forward / backwardPortrait : 0-20 degrees forward / backward
Operating time*2 24 h/day
Operating Environment Temperature: 0 °C to 40 °C (32 °F to 104 °F)/Humidity: 20-80 % (Non condensation)/for up to 0-1400 m (4593 ft) altitude.Temperature: 0 °C to 35 °C (32 °F to 95 °F)/Altitude 1400 -2800 m (4593 ft to 7874 ft)
Note *1: When installing the display vertically, be sure that the power indicator comes to the right side. *2: In case of long time, the moving image is recommended to be displayed. If you display a still picture for an extended period, the image retention might remain on the screen. However, image retention can gradually disappear by displaying a moving images. * The handlepart excluded, the thickness is 82mm (3.22")