• TH-42LFP30

    Hava şartlarına dayanıklı LCD ekran

    TH-42LFP30
  • TH-42LFP30

    Weatherproof LCD display

    TH-42LFP30

Görüntü fonksiyonları - TH-42LFP30

 

“ECO” Fonksiyonu

Güç tüketimini düşürmek için bir sensör ortam aydınlatmasını saptar ve otomatik görüntüleme ortamına uygun şekilde arka plan ışığı parlaklığını ayarlar. Güç tüketimi ayrıca ekran parlaklığı düşürülerek de ayarlanabilir.

Enerji Tasarrufu

• Güç Yönetimi

Güç entegre PC giriş terminaline bağlı bir PC’den* gelen bir senkronizasyon sinyaline yanıt olarak otomatik olarak açılır veya kapatılır.

• Otomatik Güç Kapatma

Çok fonksiyonlu slotlara bağı bir cihaz kullanıyorsanız yaklaşık 10 dakika boyunca herhangi bir senkronizasyon sinyali alınmadığında ekran paneli bekleme’ moduna geçer.

• Bekleme Güç Tasarruf Modu

Bekleme modunda güç tüketimini azaltır.

* DPMS uyumlu

Kurcalamaya Karşı Koruma Ayarları

Öncesinde kurcalamaya karşı koruma ayarlarını yaparak kamu alanlarındaki çalıştırma hatalarını önleyebilirsiniz.

Maksimum Ses Düzeyi: Maksimum ses düzeyini ayarlar.
Düğme Kilidi : Ekran için düğme işlemlerini kısıtlar.
Uzak Kullanıcı Seviyesi : Uzaktan kumanda işlemlerini kısıtlar.

Ekran Koruyucu

Ekran koruyucu uzun süre sabit, değişmeyen parlaklığa sahip hareketsiz görüntüler görüntülenirken ardıl görüntü veya görüntü tutulması olasılığını azaltır.. Otomatik Kapatma ayarları da ekran koruyucu işlemi sona erdiğinde gücü otomatik olarak kapatacak şekilde ayarlanabilir.

Uzaktan Sistem İzleme

Güç kaynağı, giriş sinyali, ekran sıcaklığı ve toplam kullanım süresi gibi ekran durumu RS-232C arabirimi üzerinden uzaktan izlenebilir. Bu, sistemler reklam veya bilgi amaçlı olarak kullanılırken ortaya çıkan sorunlara hızlı bir yanıt verilmesini sağlar.

Güç Geri Yükleme Modu

Güç fişi çıkarılıp takıldığında veya güç elektrik kesintisi nedeniyle geçici süreyle gittiğinde, ekran güç geri geldiğinde kendi kendini açacak şekilde ayarlanabilir.

Güç Açma Gecikmesi Fonksiyonu

Video duvarları ve diğer çok üniteli uygulamalar için bu fonksiyon sistemdeki her ekran için güç açma zamanını otomatik olarak bir miktar geciktirir, böylece güç kaynağına daha az yük bindirilir.

Çoklu Ekran Sistemi Dinamik Olarak Görüntüleri Geniş Alanlarda Görüntüler

Çoklu Ekran fonksiyonu orijinal boyutu hem dikey hem de yatay olarak beş kata kadar büyütür Dikey veya yatay olarak uzatılmış alanları etkin bir biçimde kullanmak için görüntüleri hem dikey hem de yatay yönlerde 2x2, 3x3, 4x4 ve 5x5 gibi aynı yakınlaştırma oranları ile veya farklı oranlarda büyütür. LCD ekran çok yönlülüğü serbest bir biçimde kurulum alanına uygun şekilde bir yakınlaştırma oranı seçilerek daha da geliştirilebilir.

*Görüntüler genişletildiğinde bir miktar bozulma meydana gelir.
*Ortam sıcaklığı kurulum durumuna ve konumuna bağlı olarak değiştiği için uygun şekilde iklimlendirilmiş bir ortam sağlayın.

Dikiş Gizleme Video Modu

Bu mod kapatıldığında, ekran panelinin kenarları (komple çerçeve genişliği) dahil olmak üzere tam ekran bir görüntüsü görüntülenir. Bu özellikle metin bilgilerini görüntülemek için uygundur, zira çerçeve tarafından hiçbir kelime gizlenmez. Sınırlarla gizlenen görüntü alanları hem dikey hem de yatay yönlerde ayarlanabilir.

Otomatik Resim Konumlandırma

Resmi konumlandırmak için uzaktan kumandadaki Otomatik Kurulum tuşuna basmanız yeterlidir. Bu fonksiyon, bir RGB sinyali girildiğinde yatay ve dikey resim pozisyonlarını, Saat Fazını ve Nokta Saati otomatik olarak düzeltir. Ayar yatay ve dikey resim boyutları için optimal standart değerler sağlar.

* Dijital RGB sinyal girişinde, Nokta Saat ve Saat Fazı yapılamaz.

1:1 Piksel Modu

1:1 Piksel modu orijinal içeriğin %100’ünü görüntülemek için 1920 × 1080 video içeriğini Full HD panel pikseline göre haritalandırır. Ölçeklendirme işlemini atlayarak bu mod orijinal, 1:1 piksel biçiminde yüksek tanımlı görüntüler üretebilir.

* Uyumlu sinyal biçimi: 1,125/50i, 60i, 24sF, 24p, 25p, 30p, 50p, 60p, 1,250/50i

4x Dijital Yakınlaştırma

Bu fonksiyon bir görüntünün belirli bir kısmını normal boyutunun dört katına kadar büyütmenize ve bunu tam ekranda görüntülemenize olanak tanır Bu fonksiyon sunumların etkisinin artırılmasına yardımcı olabilir.

*Dijital Yakınlaştırma Çoklu Ekran ve Çift Resim modunda çalışmaz.
*Görüntüler büyütüldüğünde bir miktar bozulma meydana gelir.