• TH-42PH30

    Yüksek Tanımlı Plazma Ekran

  • TH-42PH30

    High Definition Plasma Display

Görüntü fonksiyonları - TH42PH30

 

Çoklu Ekran Sistemi Dinamik Olarak Görüntüleri Geniş Alanlarda Görüntüler

Çoklu Ekran fonksiyonu orijinal boyutu hem dikey hem de yatay olarak beş kata kadar büyütür. Dikey veya yatay olarak uzatılmış alanları etkin bir biçimde kullanmak için görüntüleri hem dikey hem de yatay yönlerde 2x2, 3x3, 4x4 ve 5x5 gibi aynı yakınlaştırma oranları ile veya farklı oranlarda büyütür. Plazma ekran çok yönlülüğü serbest bir biçimde kurulum alanına uygun şekilde bir yakınlaştırma oranı seçilerek daha da geliştirilebilir.

*Görüntüler genişletildiğinde bir miktar bozulma meydana gelir.
*Ortam sıcaklığı kurulum durumuna ve konumuna bağlı olarak değiştiği için uygun şekilde iklimlendirilmiş bir ortam sağlayın.

Ekran ID Kontrolü

Birden fazla ekran birbirine yakın bir şekilde kurulduğunda ortaya çıkabilecek uzaktan kumanda hatalarını önlemek için çoklu ekran sistemindeki her ekran benzersiz ID’ye sahip olmalıdır. Ekran ID’sinin atanması güvenilir bir uzaktan kumanda işletimi sağlar.

* İsteğe bağlı ID Uzaktan Kumanda Ünitesi (EUR7636070R) gereklidir.

Çoklu AI Kontrol Fonksiyonu

Tekli ekranla aynı video işlemcisi kullanılarak komple giriş sinyalinin parlaklık sinyaline AI kontrolü uygulayan bu fonksiyon komple görüntü üzerinde tekbiçimli bir parlaklık seviyesi sağlar.

Dikiş Gizleme Video Kapalı Modu

Bu mod ekran panelinin kenarları (komple çerçeve genişliği) dahil olmak üzere tam ekran bir görüntü görüntüler. Bu özellikle metin bilgilerini görüntülemek için uygundur, zira çerçeve tarafından hiçbir kelime gizlenmez.

4x Dijital Yakınlaştırma

Bu fonksiyon bir görüntünün belirli bir kısmını normal boyutunun dört katına kadar büyütmenize ve bunu tam ekranda görüntülemenize olanak tanır Bu fonksiyon sunumların etkisinin artırılmasına yardımcı olabilir.

*Dijital Yakınlaştırma Çoklu Ekran ve Çift Resim modunda çalışmaz.
*Görüntüler büyütüldüğünde bir miktar bozulma meydana gelir.

Haftalık Komut Zamanlayıcısı

Bu fonksiyon ekranın otomatik olarak çalıştırılmasını kolaylaştırır, böylece harici bir planlayıcıya ihtiyaç duyulmaz'. Bir dizi işlemi — güç açma/kapatma, görüntü kaynağı seçimi, ekran koruyucu fonksiyonları ve daha fazlası — haftanın belirli günlerinde çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Otomatik Resim Konumlandırma

Resmi konumlandırmak için uzaktan kumandadaki Otomatik Kurulum tuşuna basmanız yeterlidir Bu fonksiyon, girdi olarak bir analog RGB sinyali seçildiğinde yatay ve dikey resim pozisyonlarını, saat fazını ve nokta saati otomatik olarak düzeltir. Ayar yatay ve dikey resim boyutları için optimal standart değerler sağlar.

*Nokta saat frekansı 162 MHz (PF serisi için; PH Serisi için ise 108 MHz) veya üzeri olduğunda, NOKTA SAAT ve SAAT FAZI yapılamaz.
*Dijital RGB sinyal girişi olduğunda, NOKTA SAAT ve SAAT FAZI yapılamaz.

Resim Profilleri

Resim menüsü ve gelişmiş ayarlar kullanılarak ayarlanan resim ayar değerleri profiller olarak ekran'ın belleğinde depolanabilir. En fazla sekiz kombinasyon depolanabilir ve tercih edilen profil kullanılan video kaynağına uygun şekilde seçilebilir.

• Stüdyo W/B Modu
Yayın istasyonlarında ve stüdyolardaki uygulamalara en uygun renk sıcaklığını belirlemenize olanak tanır.

• Ekran Boyutu Ayarı
Video sinyallerini ekranın genellikle kesilen üst, alt, sağ ve sol kenarlarının görünür hale gelmesini sağlayacak şekilde görüntüler.

• Stüdyo Kazanç Modu
Beyaz körlüğü önlemek için kontrastı artırır.

Ses Girişi Seçimi

Video ve ses girişi bağımsız olarak seçilebilir. Bu, esnek görüntü ve ses kombinasyonlarının elde edilmesini mümkün kılar.

Ekran Koruyucu Fonksiyonları

Bir dizi ekran koruyucu fonksiyonu eşit olmayan fosfor yaşlanması riskinin azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca zamanlayıcıyı ekran koruyucu devreye girme zamanını ayarlamak için de kullanabilirsiniz.

NANODRIFT KORUYUCUSU Görüntüyü tek seferde düzgün bir şekilde bir noktanın 1/16’sı kadar hareket ettirir.
KAYDIRMA ÇUBUĞUNU BİNDİR Görüntü parlaklığı düşürülecek ve üzerine beyaz çubuk kaydırılacaktır.
SADECE KAYDIRMA ÇUBUĞU Soldan sağa bir beyaz çubuk kaydırılacaktır. Görüntü görüntülenmeyecektir.
NEGATİF GÖRÜNTÜ Ekranda negatif bir görüntü görüntülenecektir.
YAN PANEL AYARI Görüntüleri 4:3 biçiminde görüntülerken ekranın yanlarındaki siyah bantları parlaklaştırır.
PİK LİMİT MODELİ Pik parlaklık seviyesini (görüntü kontrastı) düşürür.
BEYAZ EKRAN Tam ekranda beyaz görüntülenecektir.

• Yeni Ekran Koruyucu NANODRIFT KORUYUCUSU

Yeni NANODRIFT KORUYUCUSU görüntünün alıkonmasını önceki sistemlerle kıyasla dört kat*1 daha etkin şekilde azaltır. Görüntüyü bloke etmeden görüntü alıkonma olasılığını en aza indirme için düzgün, hassas görüntü hareketini kullanır.

*1: "Sallantı" ekran koruyucumuzla karşılaştırıldığında.
*NANODRIFT Panasonic Corporation’ın bir ticari markasıdır.

Uzatılmış Ömür Ayarları

Görüntü'nün alıkonmasını önleyen tüm öğeler tek bir menüde gruplandığı için ekranın ömrünün uzatılması için ayarlar yapmak kolaydır.

Otomatik Güç Kapatma

Bu fonksiyon ekran koruyucu işlemi sona erdiğinde ekranın gücünü otomatik olarak kapatır.

Enerji Tasarrufu Fonksiyonları

Farklı çevre dostu fonksiyonlar enerji tüketiminin en aza indirilmesine yardımcı olur.

DPMS (Ekran Güç Yönetimi Sinyalizasyonu): Güç entegre PC giriş terminaline bağlı bir PC’den gelen bir senkronizasyon sinyaline yanıt olarak otomatik olarak açılır veya kapatılır.

Otomatik Güç Kapatma: Çok fonksiyonlu slotlara bağı bir cihaz kullanıyorsanız yaklaşık 10 dakika boyunca herhangi bir senkronizasyon sinyali alınmadığında ekran paneli bekleme moduna geçer.

Güç Tasarruf Modu: Ekran'ın parlaklığını azaltır.

Bekleme Güç Tasarruf Modu: Bekleme modunda güç tüketimini azaltır. (Ekran bu moda girdiği anda başlatma işlemi birkaç saniye alır.)