• TH-65PF30

    1080p Full HD Profesyonel Plazma Ekran

    TH-65PF30
  • TH-65PF30

    1080p Full HD Professional Plasma Display

    TH-65PF30

Görüntü fonksiyonları - TH-65PF30

 

"SLOT2.0" Fonksiyon Slotu Ekranın Uygulamalarını Genişletir

Çoklu Dijital, Analog Bağlantılarla Çok Yönlü Video Girişleri

PF30 Serisi farklı video giriş terminalleri ile donatılmıştır, böylece ekrana hem analog (Komponent Video, Video, PC) hem de dijital (DVI-D, HDMI) video sinyallerini girebilirsiniz.
Bu standart olarak gelen terminaller yaygın olarak kullanılan birçok video sinyalini işler.

Bir Fonksiyon Slotu Ekran'ın Uygulamalarını Genişletir

"SLOT2.0" fonksiyon slotu uygulamanıza uygun ekran fonksiyonları eklemenize olanak tanır. İsteğe bağlı bir fonksiyon kartı (ayrıca satılır) takarak TV tuner fonksiyonları ve bir içerik dağıtım sistemi ile bağlantı özelliği ekleyebilirsiniz.

Yeni Fonksiyon Kartları Eşzamanlı 3D Görüntü Girişini Destekler - 3D-Uyumlu Çift HD-SDI Terminal Kartı: TY-FB30DHD3D

HD-SDI eşzamanlı giriş sistemi 3D görüntülerin yayın ve görüntü üretimi iş akışlarına aktarılmasına olanak tanır. Sol ve sağ görüntü sinyalleri tekli koaksiyel kablo üzerinden gönderilir.

3D-Uyumlu Çift DVI-D Terminal Kartı: TY-FB30DD3D

TY-FB30DD3D CG uygulamaları için standart olan DVI eşzamanlı giriş sistemi ile uyumludur. Bir PC’den eşzamanlı olarak gelen sol ve sağ göz görüntü sinyalleri DVI kablolar üzerinden gönderilir.

PJLink™*1 — Uzaktan Kumanda için Uyumlu Ağ Fonksiyonu

Bu ağ fonksiyonu ekranları uzaktan kumandadan çalıştırmanıza ve bir LAN bağlantısı üzerinden durumlarını izlemenize olanak tanır. "PJLink™*1 Sınıf 1" endüstri standardını desteklediği için etkili bir plazma ekran işletimi için mevcut altyapı kullanılabilir. Aynı zamanda kullanımını daha da kolay hale getiren bir web tarayıcısından kontrol edebilirsiniz.

Ağ fonksiyonu da Panasonic projektörleri ile aynı protokolü kullanılır, dolayısıyla sistemi yükseltmek için başka video cihazları birleştirilebilir.

*1: Birden fazla projektörün çalıştırılması ve yönetimi için birleştirilmiş bir telekomünikasyon protokolü standardı.
*Ağ fonksiyonunu kullanırken, "Ağ Kurulumu" içindeki "Kontrol I/F Seç" öğesini "LAN." olarak ayarladığınızdan emin olun

4x Dijital Yakınlaştırma

Bu fonksiyon bir görüntünün belirli bir kısmını normal boyutunun dört katına kadar büyütmenize ve bunu tam ekranda görüntülemenize olanak tanır. Bu fonksiyon sunumların etkisinin artırılmasına yardımcı olabilir.

*Dijital Yakınlaştırma Çoklu Ekran ve Çift Resim modunda çalışmaz.
*Görüntüler büyütüldüğünde bir miktar bozulma meydana gelir.

Harman Çift Resim Fonksiyonu Ses Girişi Seçimi

Video ve ses girişi bağımsız olarak seçilebilir. Bu, esnek görüntü ve ses kombinasyonlarının elde edilmesini mümkün kılar.

• Monitör Modu
Bu mod, ekranın ortalama resim düzeyi (APL) değişse bile, aynı sinyal seviyesi aralığında parlaklık değiştirilmeden görüntüleri görüntüler. Bu mod görüntüdeki parlak alanların boyutuna bakılmaksızın beyaz dengeyi koruduğu için hassas renk kopyalaması gereken yayın istasyonlarından ve görüntü üretim stüdyolarında kullanım için uygundur.

• Stüdyo W/B Modu
Yayın istasyonlarında ve stüdyolardaki uygulamalara en uygun renk sıcaklığını belirlemenize olanak tanır.

• 1:1 Piksel Modu
1:1 Piksel modu orijinal içeriğin %100’ünü görüntülemek için 1920 x 1080 video içeriğini Full HD panel pikseline göre haritalandırır. Ölçeklendirme işlemini atlayarak bu mod orijinal, 1:1 piksel biçiminde yüksek tanımlı görüntüler üretebilir.
* Uyumlu sinyal biçimi: 1,125/50i, 60i, 24sF, 24p, 25p, 30p, 50p, 60p, 1,250/50i

• Ekran Boyutu Ayarı
Video sinyallerini ekranın genellikle kesilen üst, alt, sağ ve sol kenarlarının görünür hale gelmesini sağlayacak şekilde görüntüler.

• Stüdyo Kazanç Modu
Beyaz körlüğü önlemek için kontrastı artırır.

Dikey Yakınlaştırma Fonksiyonu Yatay Görüntüleri Dikey Ekran İçin Genişletir

Yatay içerik üç bölüme bölünerek, Portre Yakınlaştırma fonksiyonu dinamik olarak seçili bölümleri görüntüleyebilir Ardından, üç 103 inçlik veya 85 inçlik plazma ekran portre modunda bir arada gruplandırılarak, orijinal içerikle neredeyse aynı görüş alanı ile gerçek boyutta insanları görüntülemek için dinamik bir çoklu ekran sistemi yapılandırılabilir.

*Görüntüler genişletildiğinde bir miktar bozulma meydana gelir.

Çoklu Ekran Sistemi Dinamik Olarak Görüntüleri Geniş Alanlarda Görüntüler

Çoklu Ekran fonksiyonu orijinal boyutu hem dikey hem de yatay olarak beş kata kadar büyütür. Dikey veya yatay olarak uzatılmış alanları etkin bir biçimde kullanmak için görüntüleri hem dikey hem de yatay yönlerde 2x2, 3x3, 4x4 ve 5x5 gibi aynı yakınlaştırma oranları ile veya farklı oranlarda büyütür. Plazma ekran çok yönlülüğü serbest bir biçimde kurulum alanına uygun şekilde bir yakınlaştırma oranı seçilerek daha da geliştirilebilir.

*Görüntüler genişletildiğinde bir miktar bozulma meydana gelir.
*Ortam sıcaklığı kurulum durumuna ve konumuna bağlı olarak değiştiği için uygun şekilde iklimlendirilmiş bir ortam sağlayın.

Ekran ID Kontrolü

Birden fazla ekran birbirine yakın bir şekilde kurulduğunda ortaya çıkabilecek uzaktan kumanda hatalarını önlemek için çoklu ekran sistemindeki her ekran benzersiz ID’ye sahip olmalıdır. Ekran ID’sinin atanması güvenilir bir uzaktan kumanda işletimi sağlar.

* İsteğe bağlı ID Uzaktan Kumanda Ünitesi (EUR7636070R) gereklidir.

Çoklu AI Kontrol Fonksiyonu

Tekli ekranla aynı video işlemcisi kullanılarak komple giriş sinyalinin parlaklık sinyaline AI kontrolü uygulayan bu fonksiyon komple görüntü üzerinde tekbiçimli bir parlaklık seviyesi sağlar.

Dikiş GizlemeVideo Kapalı Modu

Bu mod ekran panelinin kenarları (komple çerçeve genişliği) dahil olmak üzere tam ekran bir görüntü görüntüler. Bu özellikle metin bilgilerini görüntülemek için uygundur, zira çerçeve tarafından hiçbir kelime gizlenmez.

Haftalık Komut Zamanlayıcısı

Bu fonksiyon ekranın otomatik olarak çalıştırılmasını kolaylaştırır, böylece harici bir planlayıcıya ihtiyaç duyulmaz'. Bir dizi işlemi — güç açma/kapatma, görüntü kaynağı seçimi, ekran koruyucu fonksiyonları ve daha fazlası — haftanın belirli günlerinde çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Uzaktan Sistem İzleme

Panasonic pro plazma ekranları uzak bir konumdan gelen sinyalleri kontrol etmenize olanak tanıyan bir monitör komutu içerir. Geleneksel sistemlerde bir reklam ekran panelinde veya dijital görüntü sisteminde görüntülenen görüntüleri kontrol etmek için bir izleme kamerası monte etmeniz gerekir. Bu monitör komutu diğer taraftan size bir seri kablo ile bir PC bağlayarak görüntüleri izlemenize olanak tanır.

Ekran Koruyucu Fonksiyonları

Bir dizi ekran koruyucu fonksiyonu eşit olmayan fosfor yaşlanması riskinin azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca zamanlayıcıyı ekran koruyucu devreye girme zamanını ayarlamak için de kullanabilirsiniz.

KAYDIRMA ÇUBUĞUNU BİNDİR Görüntü parlaklığı düşürülecek ve üzerine beyaz çubuk kaydırılacaktır.
SADECE KAYDIRMA ÇUBUĞU Soldan sağa bir beyaz çubuk kaydırılacaktır. Görüntü görüntülenmeyecektir.
PİK LİMİT MODELİ Pik parlaklık seviyesini (görüntü kontrastı) düşürür.
BEYAZ EKRAN Tam ekranda beyaz görüntülenecektir.

• NANODRIFT KORUYUCUSU

Yeni NANODRIFT KORUYUCUSU görüntünün alıkonmasını önceki sistemlerle kıyasla dört kat*1 daha etkin şekilde azaltır. Görüntüyü bloke etmeden görüntü alıkonma olasılığını en aza indirme için düzgün, hassas görüntü hareketini kullanır.

*1: "Sallantı" ekran koruyucumuzla karşılaştırıldığında.
*NANODRIFT Panasonic Corporation’ın bir ticari markasıdır.

Uzatılmış Ömür Ayarları

Görüntü'nün alıkonmasını önleyen tüm öğeler tek bir menüde gruplandığı için ekranın ömrünün uzatılması için ayarlar yapmak kolaydır.

Otomatik Güç Kapatma

Bu fonksiyon ekran koruyucu işlemi sona erdiğinde ekranın gücünü otomatik olarak kapatır.

Enerji Tasarrufu Fonksiyonları

Farklı çevre dostu fonksiyonlar enerji tüketiminin en aza indirilmesine yardımcı olur.

Güç Yönetimi: Güç entegre PC giriş terminaline bağlı bir PC’den gelen bir senkronizasyon sinyaline yanıt olarak otomatik olarak açılır veya kapatılır.

Otomatik Güç Kapatma: Çok fonksiyonlu slotlara bağı bir cihaz kullanıyorsanız yaklaşık 10 dakika boyunca herhangi bir senkronizasyon sinyali alınmadığında ekran paneli bekleme moduna geçer.
Güç Tasarruf Modu: Ekran'ın parlaklığını azaltır.

Bekleme Güç Tasarruf Modu: Bekleme modunda güç tüketimini azaltır. (Ekran bu moda girdiği anda başlatma işlemi birkaç saniye alır.)