• VISUAL SYSTEM
  SOLUTIONS WHITEPAPERS

Visual Systems Whitepapers

Tanınmış kuruluşlar ve sektör uzmanları ile birlikte hazırlanmış Panasonic raporlarını ve araştırmalarını görüntüleyin.

 • Lazer tabanlı projektörler için risk grubu bilgisi

  Işığa maruz kalma riskini ortadan kaldırmak için Panasonic lazer projektörlerin risk grubu sınıflandırması ve kurulum koşulları hakkında bilgi edinin.
  Dağınık ışık yayan lazer tabanlı projektörleri kullanmak, ışık kaynağı olarak lamba kullanan geleneksel projektörleri kullanmak kadar tehlikedir. Bununla birlikte artık lazer projektörler için özel olarak uyarlanmış uluslararası güvenlik standartları geliştirilmektedir. Kullanıcıların ışığa maruz kalabilme riskini anlaması gerekir. Kurulum koşullarını, ekteki teknik incelemede belirtildiği gibi ayarlayarak ışığa maruz kalma riskini ortadan kaldırmak mümkündür.

 • Teknolojinin yön verdiği deneyimler, kuruluşların ilerlemesine nasıl yardımcı olabilir?

  Beş yıl içerisinde teknolojinin yön verdiği deneyimler çıtayı öyle yukarıya taşıyacak ki
  eğlence, eğitim ve kültürde başarının vazgeçilmez bir parçası haline gelecek. Başarıyı etkileyen faktörler ve Comics Station Eğlence Parkı'nın somut örnek olayları hakkında bilgi edinin.

 • Lazer projeksiyon teknolojisi Canlı Eğlence pazarına nasıl fayda sağlıyor?

  Lazer projeksiyon teknolojisinin lamba tabanlı projektörlerle karşılaştırıldığında Kiralama ve Sahne pazarına nasıl fayda sağladığı hakkında daha fazla bilgi edinin. Lazer teknolojisi, lamba ile çalışan modellere kıyasla %54 gibi etkileyici bir oranda daha düşük sahip olma maliyeti sunmasının yanı sıra "çalışır durumdayken yedekleme" ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca Kiralama ve Sahne şirketleri için yeni bir iş modeli bile oluşturur.

 • Lazer projeksiyon teknolojisi Müzelere ve sergi mekanlarına nasıl fayda sağlıyor?

  Lazer projeksiyon teknolojisinin lamba tabanlı projektörlerle karşılaştırıldığında Müzelere ve sergi mekanlarına nasıl fayda sağladığı hakkında daha fazla bilgi edinin. Lazer teknolojisi minimum bakım, yerden büyük oranda tasarruf, azaltılmış gürültü ve ısı emisyonlarının yanı sıra daha düşük sahip olma maliyeti (en az %11 daha düşük) imkanı da sunuyor.

 • Lazer projeksiyon teknolojisi Yükseköğretime nasıl fayda sağlıyor?

  Lazer projeksiyon teknolojisinin, lamba tabanlı projektörlerle karşılaştırıldığında Eğitim pazarına nasıl fayda sağladığı hakkında daha fazla bilgi edinin. Lazer teknolojisi, diğer pek çok faydanın yanı sıra daha parlak ve daha iyi projeksiyon (toplam ışık çıkışı %22 daha fazla) ve daha düşük sahip olma maliyeti (en az %11 daha düşük) imkanı sunuyor.

 • Projection Mapping Whitepaper

  Demand for projection mapping is growing. Over the past three years, both the number of projects and the revenue they have generated have grown, driven by the need of a broad range of organisations to respond to the growing sophistication of increasingly blasé, tech-saturated consumers. Projection mapping is a market enabled by a combination of the growing capability of projectors and the availability of cutting edge tools to enable the imaginations of creative designers to express themselves almost without restriction. 

 • Full Laser Light Source Projectors

  The latest generation of laser-light projectors delivers much enhanced brightness, making laser projection a reality for the largest halls in museums, galleries and education settings. The technology also enters the Rental & Staging sector with sufficient power for live public-facing performance in almost any indoor setting. ROI team’s evaluation has highlighted important operational and commercial gains for the three sectors.
  Read more here.

 • Long-Lasting Reliability and High Picture Quality with combined LED/Laser technology projection

  LED/Laser technology projectors provide both solid reliability and long lasting brightness unprecedented by conventional lamp-based projectors. 
  ROI Team analysed the market with the target to benchmark the performance of LED/ Laser projectors against conventional lamp lit models.