Panasonic projeksiyon nasıl bu kadar olağanüstü bir görüntü kalitesi yaratabiliyor?

Liquid-Smooth Motion Reproduction (Likit-Pürüzsüz Hareket Reprodüksiyonu) için Real Motion Processor (Gerçek Hareketli İşlemci)

Real Motion Processor (Gerçek Hareketli İşlemci), her görüntü için üç ilave kare oluşturmak amacıyla çok yönlü algoritmalar kullanarak normal 60 fps'lik (saniye başına kare) bir çekimi 240 fps'ye çıkarır. Sonuç ise, özellikle spor müsabakaları ve diğer hızlı ilerleyen videolar için kullanışlı olan, inanılmaz derecede pürüzsüz ve gerçekçi hareket verimi. Dahası, 240 Hz'ye*1 kadar olan görüntüler SDI, DVI-D ve HDMI eş zamanlı girişleriyle*2*3 görüntülenebilir. Geliştirilmiş optik motor, gerçek çözünürlük, kontrast ve akıcılık hissi için odak performansını iyileştirir.

*1 Yenileme hızı dikey tarama frekansına göre değişir. 4K+ çözünürlükte yansıtma yapılırken, 240 Hz kare hızının tekrardan 60 Hz'ye düşürüldüğünü unutmayın.
*2 HDMI ve DVI-D terminalleri yalnızca opsiyonel SLOT NX kartlarında bulunur. Eş zamanlı girişler aracılığıyla 240 Hz'de görüntüleme yaparken, aynı türde iki kart gerekir.
*3 Geometrik Ayarlama ve Yükseltme Kiti işlevleri, eş zamanlı video sinyal girişiyle desteklenmez.

 

Dörtlü Piksel Sürücü, 4K'nın Ötesine Geçiyor

PT-RQ13K, her pikselin yerini yatay ve dikey olarak değiştirip etkili bir şekilde piksel sayısını dört katına çıkaran, yüksek hızlı 2560 x 1600 piksellik (WQXGA) DMD çipi kullanarak 4K çözünürlükten daha fazlasını sunar. Pikselleri dört katına çıkarak Dörtlü Piksel Sürücü teknolojisi ile çalışan Real Motion Processor (Gerçek Hareketli İşlemci) 240 Hz kare oluşturma teknolojisi, doğal keskinliği ve berraklığı muhafaza eden, şaşırtıcı derecede detaylı 5120 x 3200-piksel (4K+, 16:10) görüntüler oluşturur. Likit-pürüzsüz ve kusursuz video görüntüsü üretmenin yanı sıra, bu ilave detay sayesinde sunumlarda ve konferanslarda kullanılan görüntülerin üzerindeki küçük yazılar da kolayca okunabilir.

Piksel Dörde Katlama Teknolojisi

Piksellerin yerleri yatay ve dikey olarak değiştirilerek Ultra HD standardını aşan ultra yüksek çözünürlüklü görüntüler oluşturur.

Yeni Real Motion Processor (Gerçek Hareketli İşlemci)

Panasonic'in 5120 x 3200 piksele (16:10) kadar olan görüntüler için kullanılan benzersiz yüksek hızlı 240 Hz kare oluşturma teknolojisi 
hızlı ilerleyen 4K+ sekansların pürüzsüz reprodüksiyonunu sağlar.

 

Kare Oluşturma Teknolojisi Hareket Bulanıklığını Azaltıyor

Panasonic, benzersiz şekilde yüksek hızlı bir Real Motion Processor (Gerçek Hareketli İşlemci) çipi ile, daha iyi bir çözünürlük, kontrast ve akıcılık hissi için odak performansını artırmak amacıyla PT-DZ21K2 Serisinin optik motorunda geliştirici değişiklikler yaptı. Real Motion Processor (Gerçek Hareketli İşlemci) tamamlayıcı kareler oluşturup 120 Hz'lik* hızlı bir kare hızı için ara değerleme yapar, böylece ortaya inanılmaz derecede pürüzsüz ve gerçekçi bir hareket reprodüksiyonu çıkar. Dahası, 120 Hz* görüntüler Çift bağlantılı 3G-SDI, DVI-D, ve HDMI eş zamanlı girişleriyle görüntülenebilir.

* Kare hızı giriş sinyal frekansına bağlı olarak değişir. PT-DW17K2'nin maksimum 60 Hz oynatma özelliği vardır.